Şimdi Ara

q9400 oc-sıcaklık hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben q9400 e oc yapıyorum.. 2.66 stok hali..

şuan 1.37v ile 3.6 de çalışıyor ve buraya kadar ilk denemelerde geldi hemen sorunsuz olarak..

sıcaklık ile prime95 de %100 yükte 63 dereceyi geçmedi hiç.. 58-63 de gidip gelio %100 yükte.. ve hata vermiyor stabil çalışıyor..

voltaj olarak 1.40 a kadar çıkıp 3.8 - 4.0 ı zorlayayım mı? sıcaklık değerleri iyi gibi geldi bana çünkü.. kaç derece sıcaklığa kadar ve kaç volta kadar çıkayım sizce en fazla.. öle çok uzun ömürlü olsun vs gibi bi düşüncem yok.. zaten en kötü 2. senesinde deiştiriyorum donanımları..

gta 4 de işlemciye çok abanıyor o yüzden ne kadar çıkarsa o kadar çıkmak istiyorum.. 2.66 da min 18 olup ölüyorken 3.6 da oynanabilir seviyelere çıktı oyun min 26-27.. dahada arttırıp en kalabalık yerde bile 30+ tutmaya çalışıyorum oyunu..

anakartım x48-dq6 gayet yeterli gibi sanırım.. ram ocz reaper 4gb..
    cpu fan Ocz Vanquisher aliminyum kasa bakır taban ve bakır borular.. (akasa 455 macun)
    psu: 600watt ocz stealthXstream

• up...
  • kardeş işlemcin GTA 4 oynamak için 3.6 yeterli bir hız merak etmeyin.

Riva tuner kurup ekran kartınızın önüne engel teşkil edip etmediğine bakabilirsiniz (%100 çalışıyorsa daha da fps artmaz)

Daha fazla sormak istiyorsanız pmden görüşebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: thehook

kardeş işlemcin GTA 4 oynamak için 3.6 yeterli bir hız merak etmeyin.

Riva tuner kurup ekran kartınızın önüne engel teşkil edip etmediğine bakabilirsiniz (%100 çalışıyorsa daha da fps artmaz)

Daha fazla sormak istiyorsanız pmden görüşebiliriz

bilgisayarımın başına gidince kontrol edicem dediğini gerekirse pm atarım.. teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: canpii

arkadaşlar ben q9400 e oc yapıyorum.. 2.66 stok hali..

şuan 1.37v ile 3.6 de çalışıyor ve buraya kadar ilk denemelerde geldi hemen sorunsuz olarak..

sıcaklık ile prime95 de %100 yükte 63 dereceyi geçmedi hiç.. 58-63 de gidip gelio %100 yükte.. ve hata vermiyor stabil çalışıyor..

voltaj olarak 1.40 a kadar çıkıp 3.8 - 4.0 ı zorlayayım mı? sıcaklık değerleri iyi gibi geldi bana çünkü.. kaç derece sıcaklığa kadar ve kaç volta kadar çıkayım sizce en fazla.. öle çok uzun ömürlü olsun vs gibi bi düşüncem yok.. zaten en kötü 2. senesinde deiştiriyorum donanımları..

gta 4 de işlemciye çok abanıyor o yüzden ne kadar çıkarsa o kadar çıkmak istiyorum.. 2.66 da min 18 olup ölüyorken 3.6 da oynanabilir seviyelere çıktı oyun min 26-27.. dahada arttırıp en kalabalık yerde bile 30+ tutmaya çalışıyorum oyunu..

anakartım x48-dq6 gayet yeterli gibi sanırım.. ram ocz reaper 4gb..
    cpu fan Ocz Vanquisher aliminyum kasa bakır taban ve bakır borular.. (akasa 455 macun)
    psu: 600watt ocz stealthXstream

Gta 4 ün patchlerini kur hocam,performans konusunda büyük getirileri olacaktır.Oyunun patchsiz hali en baba sistem için bile ölüm xD

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.