Şimdi Ara

Q60R 5.1 ses sistemi bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
697
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Samsung Q60R tv aldım, sadece optik çıkışı bulunuyor.Bilgisayarımda sound blaster zxr var, bilgisayardan bişeyler izlerken dinlerken 5.1 olarak edifier da5100pro kullanıyorum. Bilgisayar ekranını tv ye yansıtırken sesi istediğim gibi alabiliyorum lakin TV'nin kendi appleri veya ps4 üzerinden sesi bağlayamıyorum (hoparlörde optik çıkış yok) . Bunu nasıl çözebilirim? Bilgisayardaki ses kartını anfi olarak kullanabilirmiyim? Sesi ses kartından geçirip hoparlöre verebilir miyim? Çeviricilee var fakat onlar sanırım normal 2.0 gibi çalıştırıyor. Yardımlarınızı bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DPeace kullanıcısına yanıt
    Ses kartınızın ikinci ufak parçasında optik in (giriş) ve out (çıkış) var. Tv’nin optik çıkışından ses kartınızın optik in girişine bağlantı yaparsanız tv’deki içeriklerin sesini de PC açıkken ses sisteminizden alabilirsiniz. Ama 5.1 şekilde olur mu onu bilmiyorum

Ses kartının özelliklerine 5.1 de alınabilir diye düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler hocam bende öyle düşünmüştüm yine de bir sorayım foruma dedim, denediğimde yazacağım buraya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz gibi denedim fakat ses gelmiyor ne yazık ki acaba bir yerlerde hata yapıyor olabilir miyim ?
  • DPeace kullanıcısına yanıt
    Öncelikle tv’nin ses menüsünden ses çıkışını optik (spdif / digital) olarak seçmeniz gerekli. Sonrasında ses çıkış formatını pcm, doğrudan geçiş vs gibi seçenekleri deneyin.

PC kısmında ise ses kartının menüsünden gerekli ayarları yapmak lazım. Ama kartın menüsünü bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim. O kısım için ekran görüntüsü paylaşmakta fayda var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dediğiniz gibi ayarı bulup aktif ettim şuan ses geliyor fakat kaliteyi vb. çok deneyemiyorum saat yüzünden sabah deneyip gene yazacağım sağolun yardımınız için.Q60R 5.1 ses sistemi bağlantısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DPeace -- 14 Ağustos 2020; 1:29:29 >
  • Denedim sistemi komple , sesi bilgisayardan çıkan sese göre biraz daha az veriyor fakat kalitede herhangi bir kayıp yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.