Şimdi Ara

Python için Hangi IDE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Python için en standart en çok kullanılan IDE olarak hangisini önerirsiniz?

PyDev’i deniyorum. Ama onun da tüm ayarları hazır olmuyor. Interpreters’da Python’un dizinini filan göstermek gerekiyor. Python Interpreter için gösteriliyor, ama bu sefer de Jython Interpreter için eksik kalıyor. Bu ayarlamaların tamamının ne olacağını anlatan bir site bilen var mı?

• En çok kullanılan IDE'den kastım iyi bir GUI'si olan, programı yazarken otomatik denetleyen bir programlama arayüzü. Yani işte Visual Studio iyi bir GUI'dir. Pyton için de benzer bir şey arıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökşen PASLI

Katılıyorum. Üstüne Tabnine plug-in'inini ve Black de ekledikten sonra (Black'i ayarlardan otomatik çalışacak şekilde konfigüre etmek gerekli bence) en konforlusu ve keyiflisi PyCharm, bence.

• jupyter notebook u tavsiye ederim.(IDE mi bilmiyorum)

• Tavsiyeler için teşekkürler.

Evet, PyCharm guzel görünüyor. Peki bunun free sürümüyle ücretli sürümü arasında can sıkacak bir eksikliği var mı? Yani free sürümüyle de kaliteli bir program üretilebilir mi dersiniz? Örneğin başka modüller ekleyerek SQL filan kullanılabilir mi free sürümüyle de.

• vim
  • Başlangıç için vs code tavsiye ederim. Pycharm çok kaynak tüketiyor.

PyCharm için professional da olan özelliklere ihtiyacın olacağını sanmam
  • Peki, teşekkürler...

• Pycharm veya vscode

• Notdefteri ile de rahatlıkla yazabilirsin Python kodlarını. Derlenmediğine göre bir İDE'ye gerek yok.

• Yazmak için pycharm çok kullanışlı ancak öğrenmek için IDLE iyi bence

• quote:

Orijinalden alıntı: K110

Notdefteri ile de rahatlıkla yazabilirsin Python kodlarını. Derlenmediğine göre bir İDE'ye gerek yok.

Ne alakası var derlemek ile IDE'nin. IDE sana auto completion, refactoring, back-and-forth, debugger ve bunun yanısıra dünyanın nimetini sunar.

• quote:

Orijinalden alıntı: LoonyTynes

Pycharm veya vscode

Vscode tam bir ide değildir. Original postera da cevaben Jetbrainsin ürünü Pycharm veya Visual Studio öğrenebilirsin.

• Veins kullanıcısına yanıt

Visual Studio bazı bilgisayarlarda çok kasıyor. Üç satı kod için yeni bilgisayar almaktansa not defteri kullanılması daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Bu mesaj silindi.

Hocam Emacs'i öven baya bir insan gördüm şu aralar. Avantajları nedir size göre?

• Veins kullanıcısına yanıt

Emacs ta Vi (veya Vim) gibi eskilerden kalma editörlerden. Zamanının en iyileri ama günümüzde fazla tutulmuyor. Karatahta da okuma yazma öğrenenlere hitab eder. Z kuşağı kusar.

• quote:

Orijinalden alıntı: K110

Emacs ta Vi (veya Vim) gibi eskilerden kalma editörlerden. Zamanının en iyileri ama günümüzde fazla tutulmuyor. Karatahta da okuma yazma öğrenenlere hitab eder. Z kuşağı kusar.

O kadar ben de biliyorum hocam da kullanışlı mı diye sordum aslına bakarsanız.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.