Şimdi Ara

Python için en IDE seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Python 3.x sürümleri için en çok kullanılan en iyi en kullanışlı IDEler nelerdir? Default IDE'den sıkıldım rahat edemiyorum artık, PyCharm ve Anaconda'yı duydum fakat size de danışmak istedim. Sizin kullandığınız, tavsiye edebileceğiniz hangileridir?

Teşekkürler.

• En İDE olarak pycharmi oneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz üniversitede Eclipse ile öğrendik. Ayrıca Visual Studio da oluyor galiba. Hatta Microsoft'un 11 saatlik Python eğitimi var Youtube'da orda VS ile yapıyorlardı.
  • Biz okulda Eclipse kullanmıştık. Fena olmuyordu.
  • NetBeans kullanmanı tavsiye ederim.
  • güncelleme olacakta. pycharm'den farklı bir önerisi olan var mı acaba ?

pycharm bana çok karışık geldi. yapılan işlemleri adım adım göremiyorum. debug işlemlerini bir türlü çözemedim.
  • PyCharm ı tek geçerim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pycharm güzel
    ama atom her şeye gidiyor, zaten kendi scriptlerini yazınca iyice alışıyorsun, ben hwr şey için atom kullanıyorum neredeyse

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PyCharm'ı bilmiyorum, denemediğim için yorum yapamam. Ben de yeni başlıyorum Python programlamaya, Anaconda ile başladım.
  • jupyter notebook , spyder.

pycharm tek scriptlik projeler icin fazla hantal.

• Ben spyder tavsiye ederim.
  • VS Code u python ve visual studio intellisense eklentisi kurulu olarak kullanıyorum ayrıca eklenti ayarlarından jedi ayarı açık. Bu şekilde baya yardımcı ve hızlı çalışıyor.

• akademik machine learning gibi konular için kullanacaksan spyder, jupiter

web için kullancaksan pycharm (galiba ücretsiz sürümü yeterliydi), sublime text (crack fln bulursun), vs code en iyi ve sade olanları.

ben genelde sublime text kullanıyorum. ama vs code da çok iyi (eklentisini fln yüklemek gerekiyordu ama yeni sürümlerde direk birlikte geliyor olabilir).
  • Pycharm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pycharm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.