Şimdi Ara

Python Flask

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Python flask ve sqlalchemy ile web tabanli yazılımlar geliştiriyorum. Bu konuda sorularınıza yardımcı olabilirim

• gelen bir soruyu buradan cevaplayalim herkes faydalansin

flask ve Django farkı nedir?

Web2Py : kullanmadiğım bir kütüphane o yüzden pek net bilgim yok
    django : biraz daha hazır pakettir bir cok menü arayüz vs hazır paket olarak gelmektedir.
    flask : her modülü her satiri her özelliği tek tek satır satır kendiniz kodlamaniz gerekiyor

Flask seçmenizdeki sebep nedir?

Flask size kendinizi geliştirme imkani veriyor bütün postları getleri requestleri ekle silme bütün yöntemleri tek tek siz yaziyorsunuz.
    herhangi bri html template alip icerisine degiskenleri gönderiyorsunuz açıkcası flask ile başladım öyle gidiyor :)

SqlAlchemy tam olarak nedir? PostgreSQL veya MySQL gibi bir veritanı yönetimi mi yapıyor?

PostgreSQL , mysql bir veritabanı olduğu gibi python flask'da bunların kodlarının kullanimi biraz farklidir o yüzden sqlalchemy kütüphanesini import ederek
    ekle silme düzenleme artıık ne işlem yapacaksınız bu işlemleri mysql'e yaptırmak için kullanıyorum.

• Teşekkürler :) , Web2Py da aslında baya benzer flask a anlattığınıza göre. Web2Py ın da admin paneli falan hoştur aynı Django gibi, Aynı ortam Flask dada var mı ?
  • flask'da hazır olan hiç bir şey yok açıkçası :) istediğiniz herhangi bir html üstüne kodlarını ekliyorsunuz. her özelliği her kodu satır satır yazıyorsunuz :)
    django bana biraz daha karmaşık geliyor doğruyu söylemek gerekirse python ' de bir html'e birde .py dosyanıza kodlarınızı yaziyorsunuz calisiyor
  • Merhaba arkadaşım,

Flask yada Django üzerinde çalışmak istiyorum. Ama bir türlü karar veremedim. Senin de tecrübelerine dayanarak hangisini seçmeliyim.

Özellikle hangi frameworkün geleceği daha sağlam duruyor ?
    Hangi framework socket uygulamalarında daha başarılı ?
    Flask microframework olarak lanse ediliyor bununla büyük projeler yapılabilir mi ?
    Kullanıcı sayısının yoğun olduğu projelerde yeterli güce sahip mi ?
    Son olarak flask için önereceğin kaynakları paylaşırmısın.

Teşekkürler.
  • zaliym Z kullanıcısına yanıt
    Flask ile başlamanız daha kolay olur. Daha temelden kavrarsınız. Djangonun kendine has bir sürü nazı var. Bunları ilk anda anlamak zor olabiliyor. Flask ile biraz haşır neşir olduktan sonra kolayca anlaşılabilir hale geliyor.

İki framework de sağlam. Geleceği olan tipten. Burda yapılan seçim iPhone mi Android mi seçimi gibi bişey. İkisini de dene gör.

Kişisel fikrim Django yönünde. Flask ile zamanını alan pekçok şeyin Djangoda hazır karşılılığı var. Database etkileşimi daha kullanıcı dostu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.