Şimdi Ara

Python, bat yada powershell ile dosya uzantılarını değiştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, Yaklaşık 1 tb yedeğime Cripto şifreleme ile tüm dosya uzantılarıma " cdtt " uzantısı eklendi

Örn;

" resim001.jpg.cdtt "

" chrome.exe.cdtt "

vb. tüm uzantılara eklendi bat, powershell yada python ile bu konuda yardımcı olma şansınız var mı? Örneğin şöyle bir komut mümkünmüdür? D sürücüsünün altında bulunan tüm dosya isimlerinden " .cdtt " yi kaldır gibi bir komut bat, powershell yada python ile yazıla bilir mi?

Python, bat yada powershell ile dosya uzantılarını değiştirme

• öyle kod mümkündür de isminden cddt yi sildin mi dosyaların çalışacak mı baktın mı

• Gökşen PASLI G kullanıcısına yanıt

Hirensboots ile sistemi temizledim üç ayrı programla dosya lardan cdtt uzantısını kaldırdığımda çalışıyorlar 5 gb lık iso bile dönüyor eski halina video sunucularında araştırma yaparken python da araç yazmışlar sürücü yolunu seçip sonrasında içerisinde ki dosya tip ve uzantılarını tarıyor sonrasında hangi uzantısı olması gerektiğini seçip uyguluyorsunuz fakat indirme linki paylaşmamışlar.

• powershell aşağıda klasör yolunu değiştirirsin

$fileList = Get-ChildItem -Path "C:\Users\goksen\Downloads\Yeni klasör" -Filter *.cdtt*

foreach ($file in $fileList) {

$newFileName = [System.IO.Path]::GetFileNameWithoutExtension($file.FullName)

Rename-Item -Path $file.FullName -NewName $newFileName

}

• Gökşen PASLI G kullanıcısına yanıt

Yardım için teşekkür ederim. Uzantıyı düzeltsem de bazı dosyaların düzelmediğini gördüm youtube den cdtt uzantısını getirip şifrelemeye sebep olaya çözüm olan bir video izledim saldırganın bıraktığı notu ve örnek dosyayı mail ile kişiye ilettim yardımcı olmasını bekliyorum bat dosyası içinde şifrelemeyi kaldırıyor video da 1 tb yedekler vs yalan oldu...

• Geçmiş olsun. Sanırım büyük dosyalar göstermelik .cdtt uzantısı olmuş. Belli bir boyutun altındakiler şifreli kalmış.

Özetle ransomware virüsüne yakalanmışsın. Forumda bir mesaj yazdım, son 3. Eklediğim yeri oku mutlaka: https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/15785772

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.