Şimdi Ara

Pvc pencere kasasına poliüretan köpük olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
5.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Arkadaşlar pvc işinde uzman arkadaşlara teknik sorularım olacak. Kışın evde sadece pvc pencerelerde ısı köprüsü oluşuyor. Duvarlar içten yalıtımlı, tavan hem içten hem dıştan yalıtımlı. Pencere camları klasik çift cam, soğuk havalarda hem camlarda hem de pencerelerin duvara yakın kısımlarda yoğuşma yani su oluşuyor.

Şimdi 2 sorum olacak işin uzmanlarına.
    1. Bildiğim kadarıyla pvc kasaların iç kısmında boşluk var, bu boşluğa ısı yalıtımı için poliüretan köpük sıksak olur mu?
    2. Camlardaki yoğuşma için şöyle bir şey yapsak: İnternette satılan ısı yalıtım filmleri var, iç taraftan kasaya çift taraflı bantla yapıştırılıyor.

Pvc pencere kasasına poliüretan köpük olur mu?

Bunlar çözüm olur mu? Farklı bir çözümü olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safakdahi -- 7 Ekim 2018; 17:50:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar sorunu çözdüm. Konuyu okuyacak arkadaşlara benim de faydam olsun anlatayım.

Bi' pvc ustası buldum işinin hakkını veren, bilgili ve çözüm üreten. Kısaca her şeyi benim yerime düşünen ve yapan.

Pvc pencerelerde aralarındaki boşluk 12 mm olan klasik çift camları buraya dikkat 16 mm olan argon gazlı ısıcam konfor camlarla değiştirdi. Yeni camları yerleştirmeden önce dış tarafa gelen kısımlarındaki ince fitillerin eskilerini söküp kaliteli olan yenilerini taktı. Camları taktıktan sonra kenarlarına poliüretan köpük sıkarak ısı yalıtımını en üst seviyeye çıkardı.

Anlaşmamız bu kadardı ama sağolsun tüm pencerelerin ayarlarını kendine özel olduğunu söylediği yöntemle yeniden yaptı. Her şeyi tek tek kontrol etti, termal kamera ile pencerelerdeki ısıyı ölçtü.

Pencereler ve camları mükemmel oldu. Çok ama çok memnunum. İnanın şimdiden ısı ve ses olarak farketti. Kontrol ettim camın dış tarafı buz gibiyken iç tarafı gayet ılık. Eve dışardan gelen ses zaten azdı sıfıra indi desem yeridir.

Bu ustayı uzun süre araştırdıktan sonra buldum. Sürekli kendini geliştirmeye uğraştığını, yurt dışındaki pvc ustalarını ve tekniklerini özellikle de rus ustaları takip ettiğini söyledi.

Ayrıca kapı ve pencere montajı yapmadığını sadece tamir, bakım ve cam değişimi yaptığını söyledi. Diğer ustaların en fazla 2 saat sürer dedikleri işi daha ayrıntılı ve ince işçilikle 5 saatte aynı ücrete yaptı. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi usta diyebilirim.

Aşağıya youtube kanalının linkini bırakıyorum. İhtiyacı olan faydalansın.

https://www.youtube.com/channel/UCEdXpbfRiIC9PCVMsBQiPWQ
  • Cevap verecek bir babayiğit yok mu?

• Yeni tip beyaz poliüretan köpük tavsiye edebilirim. Uygulamadan önce iyi denemek lazım, şişiyor bayağı. Etrafını açamadığım çerçevelerin kenarına birer karış arayla alçıpana matkapla delik açtım, köpüğü içeri sıkıp kapattım hemen. Sonra delikleri alçıyla düzledim, işe yaradı.

2. O folyolar, çift cam takmanın teknik veya yasal olarak mümkün olmadığı binalarda kullanılıyor genelde, avrupadaki tarihi binalar gibi. Pencere fitillerini yenileyip çift cam takmak daha iyi sonuç verir. Geçici çözüm olarak düşünülebilir, denemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Yeni tip beyaz poliüretan köpük tavsiye edebilirim. Uygulamadan önce iyi denemek lazım, şişiyor bayağı. Etrafını açamadığım çerçevelerin kenarına birer karış arayla alçıpana matkapla delik açtım, köpüğü içeri sıkıp kapattım hemen. Sonra delikleri alçıyla düzledim, işe yaradı.

2. O folyolar, çift cam takmanın teknik veya yasal olarak mümkün olmadığı binalarda kullanılıyor genelde, avrupadaki tarihi binalar gibi. Pencere fitillerini yenileyip çift cam takmak daha iyi sonuç verir. Geçici çözüm olarak düşünülebilir, denemedim.
    Cevabınız için çok sağolun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safakdahi -- 8 Kasım 2018; 21:46:13 >

• Arkadaşlar sorunu çözdüm. Konuyu okuyacak arkadaşlara benim de faydam olsun anlatayım.

Bi' pvc ustası buldum işinin hakkını veren, bilgili ve çözüm üreten. Kısaca her şeyi benim yerime düşünen ve yapan.

Pvc pencerelerde aralarındaki boşluk 12 mm olan klasik çift camları buraya dikkat 16 mm olan argon gazlı ısıcam konfor camlarla değiştirdi. Yeni camları yerleştirmeden önce dış tarafa gelen kısımlarındaki ince fitillerin eskilerini söküp kaliteli olan yenilerini taktı. Camları taktıktan sonra kenarlarına poliüretan köpük sıkarak ısı yalıtımını en üst seviyeye çıkardı.

Anlaşmamız bu kadardı ama sağolsun tüm pencerelerin ayarlarını kendine özel olduğunu söylediği yöntemle yeniden yaptı. Her şeyi tek tek kontrol etti, termal kamera ile pencerelerdeki ısıyı ölçtü.

Pencereler ve camları mükemmel oldu. Çok ama çok memnunum. İnanın şimdiden ısı ve ses olarak farketti. Kontrol ettim camın dış tarafı buz gibiyken iç tarafı gayet ılık. Eve dışardan gelen ses zaten azdı sıfıra indi desem yeridir.

Bu ustayı uzun süre araştırdıktan sonra buldum. Sürekli kendini geliştirmeye uğraştığını, yurt dışındaki pvc ustalarını ve tekniklerini özellikle de rus ustaları takip ettiğini söyledi.

Ayrıca kapı ve pencere montajı yapmadığını sadece tamir, bakım ve cam değişimi yaptığını söyledi. Diğer ustaların en fazla 2 saat sürer dedikleri işi daha ayrıntılı ve ince işçilikle 5 saatte aynı ücrete yaptı. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi usta diyebilirim.

Aşağıya youtube kanalının linkini bırakıyorum. İhtiyacı olan faydalansın.

https://www.youtube.com/channel/UCEdXpbfRiIC9PCVMsBQiPWQ

• safakdahi S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hala memnunsunuz galiba.
    Bizim eski ev var alüminyum doğrama ve tek camlı pencereli.. Alüminyum doğramaların bile arasında boşluk var, daha önce dediğiniz gibi köpük sıksam işe yarar mı? Fitilleri de videodaki ustanın yaptığı gibi kauçuk modellerle değiştireceğim.

• isviçreli bilim adamı kullanıcısına yanıt
    Sağolun. Bu ustayla görüşürseniz gerekli bilgilendirmeyi yapar size.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.