Şimdi Ara

Puzzle Nasıl Yapılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
39.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün kitap almak için gittiğim d&r da bi puzzle gördüm.Dayanadım aldım geldim
    Kenarları diğer parçalardan ayırdım ama şimdi napıcagımı bılmıyorum bütün parçalar birbirine benziyor

• Yapay Zekanın Yanıtı

Puzzle Nasıl Yapılır?

Puzzle, eğlenceli ve zihinsel olarak uyarıcı bir aktivitedir. Karmaşık bir resmi oluşturmak için birden fazla parçayı bir araya getirmeyi içerir. İşte bir puzzle yapmanın adımları:

1. Çalışma Alanını Hazırla: Rahat ve iyi aydınlatılmış bir çalışma alanı seç. Puzzle'ı düz bir yüzeye yerleştir.

2. Kenar Parçalarını Bul: İlk olarak, puzzle'ın kenar parçalarını bul. Bunlar tipik olarak düz kenarlıdır. Tüm kenar parçalarını bir araya getirerek başla.

3. 1000 Parça Puzzle Yapmaya Başla (İsteğe Bağlı): 1000 parça puzzle'lar daha zorlu olabilir. Başlangıç için daha küçük bir puzzle ile pratik yapmayı düşün.

4. Renk ve Şekle Göre Gruplandır: Parçaları renk, desen veya şekle göre gruplandır. Bu, bulmacayı daha yönetilebilir hale getirecektir.

5. Küçük Alanlar Oluştur: Puzzle'ın farklı alanlarını belirle. Örneğin, gökyüzü, su veya binalar olabilir. Her bir alanı ayrı ayrı tamamlamaya çalış.

6. Sabırlı Ol: Puzzle yapmak zaman ve çaba gerektiren bir aktivitedir. Sabırlı ol ve pes etme.

7. Doğru Aydınlatma Sağla: İyi aydınlatma, parçaları doğru şekilde görmene ve yerleştirmene yardımcı olacaktır. Bir lamba veya doğal ışık kullan.

8. Parçaları Birleştir: Parçaları dikkatlice bir araya getir. Bir parça uymazsa, zorlama. Bunun yerine başka bir parça ara.

9. Tüm Parçaları Tamamla: Tüm parçaları yerleştirdikten sonra, puzzle tamamlanmıştır. Kutlamanın ve başarı duygusunun tadını çıkar.

Puzzle yapmak, bilişsel becerileri geliştirmenin eğlenceli ve faydalı bir yoludur. Sabırlı ol, zaman ayır ve bu zihinsel olarak uyarıcı aktivitenin tadını çıkar.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • İlk Başta Kenarları Bİrleştir DIş Çerçeveyi Ortaya Çıkar Sonrada Birbirine Yakın Olan renkleri Ayır Sonrada Resme Bakarak Tek tek Yerleştir...Zevkli İştir...
  • UP
  • Daha Detaylı Açıklama...

Puzzle yapma hızınıza göre büyük bir sehpada, yemek veya çalışma masasının üzerinde , hatta yerde sert kullanılmayan bir kanepede bile yapabilirsiniz.

Puzzle Yaparken;

- Önce parçaların ön yüzlerini çevirip puzzle deseninin, temasındaki renklere göre parçaları ayırın. Hatta bu işin ustaları plastik yoğut kapları veya cam kaseleri bu iş için hep ellerinin altında bulundurmaktalar. Mesela batan güneş varsa resimde güneşi oluşturan renkleri bir araya toplamanız gerekir.

- Öncelikle kenar parçaları ayırarak puzzleın çerçevelerini yani sınırlarını belirlemeniz ve böylece dışarıdan içeriye puzzleınızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Ancak hemen bitiremeyeceğinizi göze alarak;

- Bebek, çocuk veya hayvanların ulaşıp bozabilecekleri bir yere koymayın.

- Çok rutubetli yerlerde bırakmayın.

- Başlamadan önce puzzleınızın altına, bittikten sonra taşıyabileceğiniz bir kontrplak veya puzzle halısı kullanmayı unutmayın.

- Büyük parçalarda kontrplak hem kapıdan geçirmek, hem arabada taşımak , hem de esneme yapma nedeni ile puzzle’ın dağılma ihtimaline karşı puzzle halısı kullanmanız daha iyi olur

• Teşekkürler
    Ama puzzle halısı nedir acaba ben kartonun üzerinde yapıyordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: PokerPeekFace

Teşekkürler
    Ama puzzle halısı nedir acaba ben kartonun üzerinde yapıyordum

Puzzle ınızı kaldırmak ve başka bir yere taşımak artık çok kolay olacak. Puzzle ınızı üzerinde yapın, sonra sarın ve devam etmek istediğiniz zaman açtığınızda kaldığınız yerden hiç bir bozulma olmadan devam edin.

Puzzle Nasıl Yapılır

• Karton Üstünde Yapmak Sorun Yaratabilir Bitince Yapıştırıken
  • puzzle yaparken gereğinden fazla zorlanıyorsanız IQ'unuz düşük demektir.
    öyle bir ek bilgi veryim dedim kimse alınmasın
  • niye İQ düşük olsun yha o kadarda aceleci davranmayalım :P puzzle ın boyutuna göre değişir işler arkadaşlar :P merak etmeyin siz
  • Peki puzzle bitti, onu nasıl yapıştırcaz.Dün 500 lük puzzle aldım ve halısıyla birlikte.Şİmdi çerçeweyi yaptım ve yawaştanda içini doldurdum.Bu konuda bi kaç sorum war.

Puzzle bitiminde nasıl yapıştırcam.Yapıştırırken dağılmayacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ps3

puzzle yaparken gereğinden fazla zorlanıyorsanız IQ'unuz düşük demektir.
    öyle bir ek bilgi veryim dedim kimse alınmasın

Gereğinden fazla zorlanıyorsanız;
    -Puzzle'ın renkleri birbirine çok benziyor olabilir.
    -Resim detaysız olabilir bu da detayları referans alarak yapamamanızı sağlar yani puzzleı zorlaştırır.
    -Puzzle'ın parça sayısı çok fazla olabilir.
    -İlk defa puzzle yapıyor olabilirsiniz.
    -IQ'nuz düşük olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just Silence

niye İQ düşük olsun yha o kadarda aceleci davranmayalım :P puzzle ın boyutuna göre değişir işler arkadaşlar :P merak etmeyin siz

emomusun nesin çık git layyyyyyynnnnnn çık git
  • nasıl yapılır?
  • boşver pazıl halısını yaw,
    kırtasiyeden mukavva al tamam işte :D
    ben yaptıım bütün pazılları mukavva üstüne yaptım
  • Evet bende aldım geçen yaz %25 ine gelip sıkılmıştım dün gene başladım kenarları tamamladım ve mukavvanın üzerinde yapıyorum. Güzel oluyor :D
  • Bir arkadaş zeka seviyesiyle ilgili (IQ) bir şey demiş , düşük diye.Buna hiç katılmıyorum.İnsan birşeyi yaptıkça alışır.Mesela ben geöen hafta 4 tane puzzle aldım

-1000 PARÇA : FATİH SULTAN MEHMET HAN'ın portresi (İki günde 50 parça birleştirebildim.Nasıl yapılacağını bilmiyorum)(Tamamladığımda konu açacağım zaten)
    -1500 PARÇA: KAPLUMBAĞA TERBİYECİSİ
    -500 PARÇA : MİCHELANGELO 'THE HANDS'
    -1000 PARÇA : Bir ismi vardı aklıma gelmiyor...

Şimdi puzzle yaptıkça insan alışır.Daha doğrusu oynaya oynaya alışıyor insan.

Bu arada IQ : 110-125 CİVARI (İnternetten yaptığım testler sonucu yazıyorum:En düşük 110 çıktı şuana kadar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMarjinaLs -- 16 Mayıs 2011; 6:44:26 >

• Kısaca nasil yapılır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ducesye

Kısaca nasil yapılır?

Kenar parçalarını ayır, kalan parçaları renklerine göre ayır ve yapmaya başla.İlk olarak çizgileri ve belirgin öğeleri yaparsan daha kolay bitirirsin.
  • puzzle yapmak insanın zekasını geliştirdiği gibi aynı zamanda IQ seviyesinide ölçmesine yardımcı olur
    hobbysepeti bu adreste puzzle dan tutunda puzzle halısına kadar educa puzzle yapıştırıcısına kadar hepsi var hemde kargo bedava belki işinize yarar diye yazdım
  • Oha bu konuyu ne zaman açtim hatirlamiyorum bile hortlayinca ogrendim

O puzzle hala duruyor 7 yildir parcasina dokunmadim kenarlari ayirio birakmistim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 3 Aralık 2016; 15:02:05 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.