Şimdi Ara

- PURE ACOUSTICS HOME THEATER SET CLUB - (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
772
Cevap
4
Favori
67.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • z5500 500 watt ama sürekli 500 watt güç tüketiminde dinleyemezsin,diğer sistem toplamda 800 watt olsa bile sub hariç diğer speaker güç tüketimi amfinin gücüyle alakalı,yani amfin kanal başı ne kadar güçlüyse speakerlara o kadar güç verebilirsin,subtaki input yazan girişlerin l yada r olanından subwoofer kablosuyla amfinin lfe-sub out çıkışına bağlantı yapman yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi live2lift -- 26 Nisan 2008; 13:33:00 >
  • kimseden ses seda yok... slimdream ve slw 10 kullanıcılarından yorumlar, fotolar bekliyoruz.
  • Evet çok gariban kaldı bu model Oysa ilginçtir teketek'in Pure'lerde ilk kampanya yaptıgı ve insanların çılgınca aldığı ürün Slimdream'den başkası değildi. O zaman nerede bu kullancılar ? Hepsi mi sattı ürünleri
  • Yok beyler buradayız. Ben sistemi tamamladım ve memnunum. Ama bana şuna göre veya buna göre nasıl diye sormayın çünkü karşılaştırma şansım yok. Toplam 840 Ytl ye toplamış olduğum sistemim (Slimdream Set - Slw10 Sub - Sherwood 8701 A/V receiver) benim için fazlasıyla tatmin edici. Kıyaslama hariç (çünkü yanımda ve yakınımda ne başka bir çeşit receiver nede farklı bir hoparlör seti var) diger sorularınızı anladığım ve dilimin döndüğü kadarıyla cevaplayabilirim.
  • alosyu'nun dediği gibi buradayız , gürültü yapmıyoruz sadece.(sıcak fırsatcı puslu havayı sever, pusuya yatmış sub bekliyoruz , bir gece ansızın 80-100 ytl ye alabiliriz diye düşünüyorum, ortalığı fazla velveleye verince daha önce olanları herkes biliyor. zaman susma zamanı, ya ordan ya burdan bi şekilde herhangi bi marka kampanyalı sub düşecektir)

jvc 5062 ile kullanacağımı daha önce söylemiştim. vestellerde bulamadım, bana en yakın vestel bayisine parasını ödeyip sipariş verdim bekliyorum.

unpop sende artık al bişey gitsin. altı üstü hoparlör, fazla düşünülecek bişey değil. Eşya ile aşk yaşamaya çalışıyorsun gibime geliyor birazcık. Nesneler insan içindir, insanlar nesne için değil. Bu kadar düşünmenin kafada kurmanın alemi yok, ne kadar ince eler işi uzatırsan, hayal kırıklığın o kadar fazla olacak. Hayatına ne gibi anlamlar katacağını düşündüğünü bilemiyorum ama sonuçta sadece hoparlör seti alacaksın. Seni uçuramaz, farklı bir insan yapamaz vs vs.... Aş artık şu hoparlör işini, biz aştık yeni tüketimlere yelken açtık

Alet ses çıkarınca izlenimlerimi yazarım. Sunu da söyleyeyim, monster kablo falan almayacağım, 10m frontlara yetmez,anca düz bi doğru çekilebilir o kadar kabloyla. Ben şahsen bi elektrikçiye hoparlör için ucuzundan kablo istiyorum demeyi düşünüyorum, umarım çakarır işe yarar bişey. frontlara 20şer metreden az düşünmüyorum, salonunda duvardan duvara halı olmayanlar için kablonun rahat rahat duvarları dolaşması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4harf -- 28 Nisan 2008; 21:13:47 >

• quote:

Orjinalden alıntı: cayd

unpop sende artık al bişey gitsin. altı üstü hoparlör, fazla düşünülecek bişey değil. Eşya ile aşk yaşamaya çalışıyorsun gibime geliyor birazcık. Nesneler insan içindir, insanlar nesne için değil. Bu kadar düşünmenin kafada kurmanın alemi yok, ne kadar ince eler işi uzatırsan, hayal kırıklığın o kadar fazla olacak. Hayatına ne gibi anlamlar katacağını düşündüğünü bilemiyorum ama sonuçta sadece hoparlör seti alacaksın. Seni uçuramaz, farklı bir insan yapamaz vs vs.... Aş artık şu hoparlör işini, biz aştık yeni tüketimlere yelken açtık

20 metre frontlara nasıl oluyor yaww

• frontlar olmasa bile sorroundlara 20 gider. belki onu soylemeye calışmıştır. yoksa kabolo ne kadar uzun olursa performansın o kadar dusuk olacağını bilmesi lazım, bence frontları araları yeterliyse kabloyu fazla uzun tutmadan o uzunlukda ayarlamak gerek.

unpop u da bırakın kendi haline ya, benim uydu alıcısı olayına doncek sonunda ona yanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 28 Nisan 2008; 22:01:34 >

• Yaw gerçekten arkadaşlar, monster kablolar gayet uzun ve arada çok fazla kablo kaldı bunlar içi ne önerirsiniz, bir araya toparlamak bobin etkisi yaratır mı, ne yapmak lazım? Ben uçlardaki konnektörleri de çıkarmadan bağladığım için kesmek de istemiyorum ama önerileirnizi bekliyorum...
  • virtue28 saol anlamışsın.

ha rear ha front, yanlış yazmışım. anlayan anlamış.

front ve centerlere 3-4m yeter. rear lara (oldu mu şimdi ) anfiden düz hat şeklinde çekilmeyecekse 10m hayatta yetmez. düz çekilecekse de 10m fazla 7-8m yeterli. sonuçta hazır set ihtiyaçlara tam cevap veremeyecek. Bi tarafı bol bi tarafı dar gelecek. iple ölçüp elektrikçiye kestireceğim ben.

düzeltme : amanın yukarı centerler yazmışım, şimdi kaç center var sende diyen çıkar. birisi post kasmak için msg atmadan ben düzelteyim, orayı center okuyun lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4harf -- 28 Nisan 2008; 22:39:45 >
  • Olm öyle deme hoparlor almadım belki ama sıcak fırsatlardaki cowon mp3 playerladan aldım, ufaktan girdim işte hi-fi olayına

quote:

Orjinalden alıntı: virtue28

frontlar olmasa bile sorroundlara 20 gider. belki onu soylemeye calışmıştır. yoksa kabolo ne kadar uzun olursa performansın o kadar dusuk olacağını bilmesi lazım, bence frontları araları yeterliyse kabloyu fazla uzun tutmadan o uzunlukda ayarlamak gerek.

unpop u da bırakın kendi haline ya, benim uydu alıcısı olayına doncek sonunda ona yanıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: unpop

Olm öyle deme hoparlor almadım belki ama sıcak fırsatlardaki cowon mp3 playerladan aldım, ufaktan girdim işte hi-fi olayına

quote:

frontlar olmasa bile sorroundlara 20 gider. belki onu soylemeye calışmıştır. yoksa kabolo ne kadar uzun olursa performansın o kadar dusuk olacağını bilmesi lazım, bence frontları araları yeterliyse kabloyu fazla uzun tutmadan o uzunlukda ayarlamak gerek.

bak onu kacırdım ben galiba

sen beklemeye devam et birlikde alırız baska bir fırsatta. bende almadım anfi yatıyor vallahi, gecen gun 4 ohmluk 7 vatlık eski muzik seti kolonunu frontlara takmıştım son sesi bi verdim 5 dk dayanamadı mefta oldu

deneyin güzel oluyor

• quote:

quote:

Olm öyle deme hoparlor almadım belki ama sıcak fırsatlardaki cowon mp3 playerladan aldım, ufaktan girdim işte hi-fi olayına

quote:

bak onu kacırdım ben galiba

sen beklemeye devam et birlikde alırız baska bir fırsatta. bende almadım anfi yatıyor vallahi, gecen gun 4 ohmluk 7 vatlık eski muzik seti kolonunu frontlara takmıştım son sesi bi verdim 5 dk dayanamadı mefta oldu

deneyin güzel oluyor

yazıktır yaw, ne istedin hocam be garibandan, kesmişsin sesini soluğunu

• adam hoparlor alamadı ya hıncını gariban speakerlardan çıkarıyor, hoparlör katili seni
  • quote:

Orjinalden alıntı: cayd

virtue28 saol anlamışsın.

ha rear ha front, yanlış yazmışım. anlayan anlamış.

front ve centerlere 3-4m yeter. rear lara (oldu mu şimdi ) anfiden düz hat şeklinde çekilmeyecekse 10m hayatta yetmez. düz çekilecekse de 10m fazla 7-8m yeterli. sonuçta hazır set ihtiyaçlara tam cevap veremeyecek. Bi tarafı bol bi tarafı dar gelecek. iple ölçüp elektrikçiye kestireceğim ben.

düzeltme : amanın yukarı centerler yazmışım, şimdi kaç center var sende diyen çıkar. birisi post kasmak için msg atmadan ben düzelteyim, orayı center okuyun lütfen

dostum burda post kasmak endişem yok,ne kadar doğru ve anlamlı cümle kurarsan o kadar faydalı cevap alabilirsin,bu arada back center denen bişey de var

• quote:

adam hoparlor alamadı ya hıncını gariban speakerlardan çıkarıyor, hoparlör katili seni

150 w lık cıkışa 7 watlık takarsan olacağı o. Eskiden sesi - 20 db ye gelince keserdi bu sefer kesmedi ayarlarla oynarken.

hocam ben almak için uğrasmadım ki qx900 olsa neyse ama bulamadım, beklemeye aldım biraz daha idare ederim ben jazz larla sonra pure den daha prof bişiler alırım belki. Durun ya okul bitiyor, askerlik var su var bu var varda var kanıma girmeyin önce bi yuva kuralımda ondan sonra daha prof seyleri oyle düşünelim. Baba evinde bu kadar oluyor

• Slimdream+sl10 sub+kardon avr 145+monster kablo ile sistemi tamamladım ve bu akşam kurdum. Sub olmadan slimdreamlerden hiç tat alamazsınız. Sub şart. Avr'de hiçbir ayar yapmadım, fabrika ayarlarıyla kullanıyorum. Ses çok iyi diyebilirim. 20 m2 odada kullanıyorum. Ayrıca slimdreamleri çok beğendim, işçiliği kaliteli geldi. Bu kaliteyi görünce neden dream 77 almadım diye kendime kızdım, bunu almış olsaydım, sub almayacaktım ve sub'u odada nereye koyacağım diye yer de aramamış olacaktım...
  • Hocam odada subı koyacak yer bulamıyorsan emin ol o drakula tabutu dream77leri hiç koyamazdın. Odan dar ise slimdreamler senin için daha iyi olmuş.
    Yoksa dream77lerle nefez alamazdın, önümüz yaz malum.
  • Arkadaşlar;
    Ben de slim dream ve slw10 sahibiyim artık. Gerçi ben haziran sonu evleneceğim diye aldım evde yatıyorlar, yani seslerini dinleyemedim. Sonuçta ana işim film izlemek olacak ancak müzik CD, MP3 vs. de fırsat buldukça dinleriz artık. Bunun için kutuda beklettiğim bir onkyo 505 de mevcut.
    Ancak aklıma takılan ve netleştiremediğim bir konu var. Benim bunlarla kullanmak üzere alacağım DVD playerda olmazsa olmaz özellikler nelerdir. 5+1 analog ses çıkışı gerekli midir?, optik çıkış mı şarttır, yoksa ikisi de gereksiz midir? Sizlerin tavsiye edeceği siyah renkte HDMI la TV ye görüntü verebilecek, upscale özelliği olan bu sete uygun DVD playerlar neler dir? Ne almalıyım (fiyata takılmayın, 200 YTL ye kadar çıkabilirim)

Örneğin bu cihaz işimi görür mü?:
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_details.aspx?I_ID=29363

• sıradan bir dvd player almak istediğinden ve de amfin olduğu için 5.1 analog çıkış gereksiz ,dvd playerdaki dijital çıkışları kullanman kablo karmaşasını da önlemiş olur ancak,bluray player alsaydın 5.1 analog çıkışı da olması gerekliydi çünkü amfin yeni ses kodlarını çözemiyor.
    bir de toshibanın hd dvd playerı da var ve upscale özelliği de oldukça iyiymiş.
  • valla bana bu gün geldi toshıba hd 30
    taş gibi makina ,çok şık . kumanda falan nefis hakkat .
    akşama takılıcam biraz onunla ,yarın yazarım vaziyeti
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.