Şimdi Ara

Punto Evo LPG'de Sıkıntı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2011 model punto evo aracım 1-2 aydır lpgdeyken yokuş çıkamaz hale geldi. Kalkışlarda zorlanıyor pırpır ses geliyor sonra aniden hızlanıyor. LPG'yi taktırdığım yere gittim ateşlemede sıkıntı var dedi motorcuya götürdüm ben sıkıntı göremedim lpgde sıkıntı var dedi. Yardımcı olabilir misiniz ?

• anlattığınıza göre bazı devirler arasında sıkıntı yaşanmakta çünkü araç sonradan aniden hızlanıyor demişsiniz.
    muhtemel sebebleri şunlardır.

1-regülatörün enjektörlere gönderdiği gaz basıncında yükselmeler ve düşüklük gibi yan etkiler yaşanmaktadır. LPG servisne giderek bilgisayara bağlatıp regülatör basınç hatası verip vermediğini ve basıncı normal seviyeye ayarlatmanız gerekir. Bir çok sıralı LPG sisteminde regülatör basınç ayarı rolantide 110 - 120 bar ayarında olması gerekir. Yukarta belirmiş olduğumuz sorunlar yaşandığında hemen aklınıza Otogaz beyin arızası gelmesin. Özellikle mevsimsel değişikliklerde sıkça yaşanan ve basit bir ayarla giderilen sorunlardan biridir.

2-Bakır borunun korezyondan mütevellit kısmı tıkanıkları olabilir.boru sökülüp gaz çıkış basıncı gözlemlenmeli .
    3-Filtrelerde tıkanma olmuş olabilir.
    4- Regülatör ısınması kontrol edilmeli.

• simsekotogazankara kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler kütahyada olmasam mutlaka size kontrole getirirdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.