Şimdi Ara

Punto Evo 1.4 Multiair 105 Hp Test Ettim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
15.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün biraz da merakımdan dolayı Kozyatağı Arma Fiat bayisine giderek aracı test ettim ve fiyat aldım.

Foruma konu açmak aklımda yoktu o yüzden resim çekemedim kusura bakmayın.

Satış temsilcileri ve personel çok ilgili, güleryüzlü insanlar. Önce galerideki Active Multijet 75 hp inceledim. Bence alınası bir model değil. Fiat hala o çirkin plastik vites topuzunu değiştirmemekte ısrar ediyor. Donanım açısından pek zengin değil.

Evo test etmek istediğimi söylediğimde görevli bayan hemen kaydımı alarak satış temsilcisini yönlendirdi anahtarları alıp çıktık teste.

1.4 Multiair sordum. Ellerinde test için 1.3 Multijet 90 Hp lik Dynamic model olduğunu söyledi. 90 lık modeli varmı Evo'nun dedim olmaz olurmu dedi.

Araç daha 1 Km de idi. Sanırım ilk süren ben oldum. Neyse bastım marşa ama motor sesini duyamıyorum bir türlü. Dedim bunun dizel olduğundan eminmisiniz, tabii ki dedi biz hiç benzinli test arabası getirmeyiz. Ruhsata bi bakın bence dedim, baktı ve arabanın benzinli Multiair olduğunu gördü. Bizde müşterilerle öğreniyoruz yeni arabaları dedi gülüştük.

Motor gayet atak. Kalkışları falan hoşuma gitti. Devirlenmekte nazlanmıyor araba. Ama araba fabrikadan geldiği benzinle olduğu için fazla gezemedim.

Grande Punto 1.3 Multijet sahibi olmama rağmen sanki başka bir araba kullanıyormuş hissine kapıldım. Çok daha tok bir hissi vardı arabanın. Punto'nun en sevmediğim yönü olan darbe emişinin zayıf olması bunda biraz daha azaltılmış. Yalıtım mükemmel ve motor çok sessiz. Camları açmama rağmen doğru dürüst motor sesini duyamadım.

Start&Stop sistemi mevcuttu devreye almayı başardık fakat nasıl çalıştığını anlayamadık.

Gündüz ve viraj farları vardı aracın, hoşuma gitti.

Ses sistemi hem görsel hemde işitsel olarak geliştirilmiş. Usb girişi mevcuttu arabada. Göstergeler birbirinden fazla ayrılmış pek okunaklı değildi.

Neyse oturduk masaya. 1.4 Multiair 105 Hp Dynamic için 32.500 den indirimle 29.000 TL fiyat aldım. 300 lira zararla satıyoruz dedi. Sanırım yeni gelen bir model olduğu için piyasaya katmaya çalışıyorlar.

O fiyat civarlarında benzinli araç arayanlara şiddetle öneririm. Kendim bile düşünüyorum aslında.

Okuduğunuz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [dodo] -- 13 Ocak 2010; 0:59:28 >

• biz teşekkür ederiz paylaşımın için.
  • benzin fiyatları boyleylek benzinli arac almak bence mantıklı değil..
  • Dandik polodan sa gider punto evo alırım

Şaka biyana 1.4 105 hp türkiyede çok iş çıkarır birçok gencin altında olur bide şu akaryakıt fiyatları böyle olmasa...
  • Bende inceleme fırsatı buldum oldukça güzel bir araç olmuş yeni teknolojileri ile de B sınıfının F/P en iyi araçlarından biri.
  • İncelem için teşekkürler. 1.4 135 lik motoru sordunuz mu? Acaba bu motor bravoya ne zaman gelecekmiş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scan

İncelem için teşekkürler. 1.4 135 lik motoru sordunuz mu? Acaba bu motor bravoya ne zaman gelecekmiş ?

Evo'da 90 lık motor olduğu sanan bir satış temsilcisine bunu sormak abes kaçardı.
  • kardeş güzel inceleme.sana birşey danışacağım.fiat palio sole multijet kullandıysan pontoyumu tercih ederdin palio soleyi mi?
  • Doğukancım test için teşekkürler. Bu araçtan almayı düşünen bir arkadaşım vardı, GP kullanıcısı birinin yorumları diye kopyalayıp ona yolluyorum
  • inceleme için teşekkürler Dogukan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: papilocko

kardeş güzel inceleme.sana birşey danışacağım.fiat palio sole multijet kullandıysan pontoyumu tercih ederdin palio soleyi mi?

Grande Punto yada Punto Evo alma imkanınız varsa ve gidip Palio sole alırsanız gidin atlayın.

Dipnot : Eski Grande Punto Multijet kullanıcısı
  • paylaşım için teşkkürler.... ama nasıl olurda teste çıktığı aracın benzinlimi dizelmi olduğunu bilmez eleman yuh diyorum artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: talkingbrother

paylaşım için teşkkürler.... ama nasıl olurda teste çıktığı aracın benzinlimi dizelmi olduğunu bilmez eleman yuh diyorum artık

İşini düzgün yapanlardan özür diliyorum, ama bazı satış danışmanları gerçekten çok bilgisiz oluyor. Mesela bir arkadaş passat bakıyorken fiyat sorduk, bayan bir fiyat söyledi sonra ben size polo önereyim dedi, neden dediğimizde genelde fiyatı pahalı buluyorlar polo uygun fiyatlı dedi. Veya sattıkları araçların özelliklerini hiç bilmeyenler var. Ama arkadaşın dediği gibi güleryüzlü olması bile gayet güzel. Çünkü bazı bayilerde de gittiğimizde bunlar nerden geldi, kim bunlar der gibi bir hallerde oluyor. Sorularımıza zorla v,cevap veriliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

quote:

kardeş güzel inceleme.sana birşey danışacağım.fiat palio sole multijet kullandıysan pontoyumu tercih ederdin palio soleyi mi?

Grande Punto yada Punto Evo alma imkanınız varsa ve gidip Palio sole alırsanız gidin atlayın.

işin doğrusu palio sole almaktansa biraz daha kasıp punto evo almaya değer mi?ikisinin arasındaki farklar tam olarak neler??komfor yalıtım vs ...

• quote:

quote:

quote:

işin doğrusu palio sole almaktansa biraz daha kasıp punto evo almaya değer mi?ikisinin arasındaki farklar tam olarak neler??komfor yalıtım vs ...

Punto çok çok daha üstün bir araçtır donanımı vs kıyaslayın farkı görün konfor yalıtım her yönden punto üstündür.

• Yeni kasa puntoyu bende bayide inceledim fakat test etmedim ama grande puntoya göre hissedilir bir biçimde iç mekanda kalite artırılmış araç genel anlamda şık ve güzel

palio ve puntoyu kıyaslamak bile yanlış olur arada dağlar kadar fark var
  • quote:

Biraz daha kasmanız maddi imkanlarınızı zora sokmayacaksa eğer sıkıntı olmayacaksa biraz daha kasın ve Palio alana kadar gidip Grande Punto yada Punto evo alın.

Emin olun Grande Punto , Palio'dan kat kat daha konforlu.
    GP'nin artıları daha geniş olması otomatik klima direksiyon city modu ESP'li paketinin olması gibi ..

Tercih meselesidir ama ben şuanda sizin yerinizde olsam Grande Punto'yu tercih ederim. Punto evo'da evet güzel bir araç ama henüz piyasa yeni sürüldü daha oturmadı piyasa haliyle .. Grande Punto'nunda üretimi durmadı neticede GP almakta mantıksız değil yani benim tercihim 1.3 90 HP 6 vitesli Dynamic Grande Punto'dan yana olurdu.

• quote:

şu arabayı görüyorum bazen

• quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

quote:

Eski aracım GP'de 67 TR plakalıydı ilk geldiğinde , onuda görüyormuydun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Trabzon61~ -- 15 Ocak 2010; 21:15:54 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HaCKeRBoY64

quote:

Eski aracım GP'de 67 TR plakalıydı ilk geldiğinde , onuda görüyormuydun

yokk.. bu tanıdık gelmedi zaten 3 aydır oralardayım plaka takıntım olduğu için kafama kazınıyo bazen böyle

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.