Şimdi Ara

PSU Oyunlarda cızırtı sıkıntısı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Güç kaynağı bazı oyunlara girdiğimde cızırtı yapıyor sebebi galiba ekran kartı çünkü ekran kartını devre dışı bırakıp açtığımda cızırtı yapan oyunları cızırtı kesiliyor hiç ses çıkarmıyor ama ekran kartını açarsam cızırtı kaldığı yerden devam ediyor cızırtı güç kaynağından geliyor eminim kulağımı dayayıp baktım bir kaç yaptım emin olmak için. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.(Cızırtı cızt cızt değil cızzzzzzz diye oyun boyunca devam ediyor.)

Güç Kaynağı = Corsair CX750M (Corsair yapıyormuş galiba cızırtı çoğu yerde okudum size danışmak istedim)
    Ekran kartı = Sapphire R9 290 OC Modeli (991 Core MHz 1300 Memory MHz)
    İşlemci = AMD FX 8350
    Ram = Corsair Vengeance Pro 2x4 DDR 3
    Kasa = 2x200MM Fan
    -1 TB 7.200 Rpm Harddisk 128 GB 450 MB/s SSD
    Hyper 212 Evo Cpu Fanı

Priz değiştirdim oda değiştirdim neredeyse hepsini ayrı prize taktım (monitör modem vb)

• Tam tersi ekran kartında birşey yok.Aksine sisteme tam yük bindiği ve psu'daki ana trafo üzerinden geçen akım yükseldiği için bakır sargılar titreşim yaparak ses çıkarıyor.Normalde sıkıntı çıkarmaz.Fakat kafana takılıyor yada deli ediyorsa yüksek watt psu ile değiştir
  • daha ne kadar yükselteyim psuyu kardeş 650 bile yeter gibi geliyor sisteme bilmiyorum ama önerebilceğin bir psu markası var mı ?
  • Diamondx D kullanıcısına yanıt
    birde gta 5 gibi çok fazla vram isteyen oyunlarda bile yapmıyor bu sesi anlayamadım gidiyor warbandda yapıyor :D
  • corsair almışsın fakat elindeki cwt üretimi orta halli bir cihaz
    seasonic bakabilirsin
  • Diamondx D kullanıcısına yanıt
    acaba fandan gelme ihtimali varmi fani tutup bi girmeyi denesem sıkıntı cikarmaz dimi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiye etmem sıkıntı çıkarabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diamondx

Tam tersi ekran kartında birşey yok.Aksine sisteme tam yük bindiği ve psu'daki ana trafo üzerinden geçen akım yükseldiği için bakır sargılar titreşim yaparak ses çıkarıyor.Normalde sıkıntı çıkarmaz.Fakat kafana takılıyor yada deli ediyorsa yüksek watt psu ile değiştir

Ana trafo yük durumunda yapacağı gibi sargı bobinleri daha çok ses yapar elektromanyetik alan oluşturacağından . Bir güç hesabı yaparsan psu durumunu gözden geçirebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uçakteknisyeni kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı bana ait değil bende arkadaşa cevap olarak yazdım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.