Çavuş
21 Temmuz 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 104 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Herkese Merhabalar,

3 boyutlu yazıcı teknolojisi (FDM) ile hayatımız değişmekte evde kendi figürlerimizi ve aletlerimizi yada projelerimizi basabilmekteyiz.
Uzun süredir aklımda olan durum kasa güncellemesi yada modifikasyonu ile uğraşan insanlara yardımcı olmaktı.
Sadece kasa görünüşü değil elbette AM3 soket desteği veren su soğutmalı radyatörlerinizin mesela AM4 soketine uyum sağlamadığını düşünelim . Tekrardan soğutucu kitinizi mi değiştirmek mantıklı yoksa bir aparat ile tekrar kullanabilmek mi ?
Mesela herkes backplate sever bunlara uygun çözümler sunabilmek güzel olmaz mı ?
yada psu kablolarını ayıraçla tane tane kablo tasarımı yapabilmek güzel gelmiyor mu kulağa ?
Sizin hali hazırdaki tasarımlarınızıda gerçekleyebiliriz.

Mesela internet üzerinde bulmuş olduğum çözümleri aktaracağım .

burada bir su soğutma sisteminin AM4 soketi yer almakta ürün linki aşağıdıdır. https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Liquid-Cooling/Dual-Radiator-Liquid-Coolers/Hydro-Series%E2%84%A2-H100i-Extreme-Performance-CPU-Cooler/p/CW-9060009-WW#tab-tech-specs

Burada ise ekran kartınızın dikey durabilmesini sağlayan bir aparat.(PCI uzatması kullanılıyordur.)

Burada ise backplate örneği göreceksiniz.
merhabalar forumdaşlarım ;
Multimetre bakıyorum düşük voltajla uğraşıyorum. sizce bu multimetre nasıldır varsa önerilerede açığım. maksimum 80 tl civarında bütçe ayırabildim.
https://www.amazon.com/Dr-meter-30-Range-Multimeter-Temperature-Measurement/dp/B008V6VWRU/ref=sr_1_19?s=fiona-hardware&ie=UTF8&qid=1473091181&sr=8-19&keywords=multimeter
Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi forumlar.
Merhabalar;
Daha önce win7 kuruluydu bilgisayarımda sonra win10 kurdum. Tüm driverların güncel surumlerini kurdum. Sonra CS atıyım dedim ilk baslarda bir şey yok gibiydi bir anda fare donmaya görüntüler bir gariplesmeye başladı ve devam etti kod yazdım ve fps 30dan yukarı katiyen çıkmıyor.
İşlemci: pentium 3258 overclocklu (4,3Ghz)
Ekran kartı:Msi nvdia gt730 4gb gddr3
4 gb corsair soğutuculu ram var.
Merhabalar;
Almanyada yakın bir akrabam var.ben CAD programları kullanıcam ve bilgisayar araştırmasına girdim. Ve almanyada 2000 tl kadar kar yapabileceğim bir bilgisayar buldum notebook.de sitesinden.fiyatı 1300 euro . akrabam ordan alsa nasıl getirebilir? Uçak yolculuğu yapıcak . vergi falan öder mi benim dese uçakta yanına alsa? Bir yol gösterirseniz sevinirim. PC nin ağırlığı 4,5 kg bu arada. Şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında
Meslek: UÇAK TEKNİSYENİ - Mekatronik Mühendisi (Elektronik
İlgi Alanları: ROBOTİK, HAVACILIK, DONANIM, PROGRAMLAMA
Forum İmzası:
Makineye beyin, Elektroniğe beden..
Forum İkinci El İmzası:
Makineye beyin, Elektroniğe beden..
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
İ7 6700HQ
Bilgisayar
Gtx960M 4GB
Bilgisayar
16GB DDR3 2133mhz
Bilgisayar
240 m.2 ssd intel
Bilgisayar
1 tb harddisk
İşlemci
Intel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 142
İkinci El Bölümü Mesajları: 77
Konularının görüntülenme sayısı: 589 (Bu ay: 57)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 28 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.