Şimdi Ara

PSU kapatma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PC yle işim olmadığı Zaman kapattıktan sonra PSU yu da kapatıyodum nolur nolmaz diye ama PSU nun güç anahtarına basmak yerine PC yi kapattıktan sonra fişi çeksem olurmu ve bir zararıda olurmu PSU yu kapatmadan fişi çekmenin?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Televizyonu kapattıktan sonra fişini çekiyor musun? yada klimayı kapattıktan sonra? internetle işin bitince modemi söküyor musun? cevabı kendin bul artık.

• Bilgisayarı kapattıktan sonra fişini çekerseniz zararı olmaz.

Güç kaynağının arkasındaki açma kapama anahtarını da sürekli kullanmayın, anahtar bozulur.

• en dogrusunu yapıyorsunuz. Kullanmadıgınız ürünlerin fişini çekin. Kapalı olsa dahi enerji tüketiyorlar.

Yanlış bilmiyorsam fişten çekilmeyen ürünler tüketiminin %2'sini oluşturuyor.

Hadi enerji tüketimini geçtim;

Binaya giren kablolarda problem oldu.Çift faz gelmiş. Bilgisayarın psu yandı bildiginiz duman çıktı.monitör ve logitech s220 2+1 ses sitemi bile gitti.Modem adaptörünü ve telefon adaptörlerini saymıyorum bile. Kombi güç besleme kartları ve buzdolapları gitti.

Gittim ikinci el psu aldım birisi hiç çalışmadı.Neyse daha sonra bir tane daha aldım satıcı fan sesi var dedi ama bozuk çıktı.Coil wane tarzında ıslık sesi çıkarıyordu oda anakartın biosunu uçurdu. Bu seferde anakart ddr2 idi bios yazdırmak yerine ikinci el anakart almak zorunda kaldım.

Kullanmadıgınız ürünlerin fişini çekin.

Anahtarlı prizler var onlardan alın.Direk basın kapansın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.