Şimdi Ara

Psu Kablolarını Alet Olmadan Kısaltmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hiç deneyen oldu mu? Pin sıkıştırma aparatı(crimping tool) gerekiyor düzgün bir şekilde yapmak için.

Peki kabloyu ortadan kesip tek tek kısaltarak telleri dolayıp üstüne hafif lehim atıp heatring ile kapatsak sonra da sleeve yapsak olmaz mı sizce?

Asıl pahalı parça o crimping tool. Bir de her soket için ayrı gerekiyor. Atx için ayrı molex için ayrı. Hayvan gibi de pahalı iyisi 50 euro, dandiği(işe yarayacağı meçhul) 20 euro. O paraya kablo seti var zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam olmaz diye bir şey olur ama garantilir olmaz bana sorarsan bir bilgisayarda en önemli şey psu dur neden diye sorarsan psu ana güç verimini sagladıgı için ne kadar iyi akım verirse düzgün ve stabil parçalar o kadar iyi çalışır o yüzden önermiyorum hocam bana sorarsan uzman şekilde yapmak daha mantıklı çünkü bu şekilde yapmak bazı sorunlar yaratabilir ama pc parçaların pahalı degilse yapılabilir iyi forumlar dilerim
  • Kabloları lehimle birleştirirseniz (lehimlerken kabloları yeterince ısıtın ve yeterli lehimle kaplanmasını sağlayın) ve izolasyonuda dediğiniz gibi yaparsanız sorun olmaz.
  • Forumda sleeve kablo yapan bir arkadaşımız var.Psu'yu yollarsın istediğin uzunluğa çeker kobloları yada modüler ise kablolar kobloları yollarsın çok daha ucuza mal edersin @wolfrace57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lBaBaCaNl -- 31 Ağustos 2019; 16:37:25 >
  • Ben Türkiye'de yaşamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • L.J kullanıcısına yanıt
    Hımm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • valla aynı dertten bende muzdaripim. pense kaliteli olsa bile acaba öylemiydi acaba böylemiydi dememek için pinlere dahi lehim attım. bir daha elime PSU alırsam ilk önce modüler yapıcam. ilave bir alüminyum panelde molexleri dişi olanlarıyla değiştiricem. daha sonra da hazır kablo alıp kullanıcam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.