Şimdi Ara

Psu Coil whine(bobin cızırtısı) sorunu zararlı mıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen yeni bir kasa aldım (baya kıyaktan geldi XD) oyun oynarken bi cırıltı geliyordu pc den, yük altına girince ötüyor yükten çıkınca baya bir azalıyordu cızırtı.Neyse bi araştırma yaptım falan baktım sonuç olarak coil whine (bobin cızırtısı) sorunu yaşadığımı anladım. Elektrik akımından dolayı yaşanan bobinlerdeki bakırın iyi sarılmaması gibi nedenlerden dolayı elektrik akımın artması sonucu oluşan cızırtı beni rahatsız etmedi değil.Pc de sesin nereden geldiğini kontrol edince psu dan geldiğini farkettim sonrasında bir kağıt rulo yapıp sorunun powerda hangi bobinden geldiğini anlamaya çalıştım ve buldum...Büyük bir bobin, etrafı siyah band benzeri bir şeyle kaplanmış ve ses %100 eminim o bobinden geliyordu...

Şimdi benim asıl merak ettiğim bu sorunun benim power'ıma bir zarar teşkil edip etmediği ve bunun garanti dışında çözüm yollarının olup olmadığı(psu yu temizlerken vidayı sökmem için üzerinde ''garanti kağıdıdır yırtmayınız'' denen kağıdı ''birşey olmaz''diyerekten yırtıp attım :D... :/ salak kafam.)

Arkadaşlar bana bütün derin bilgilerinizi sunun lütfen, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim :) iyi forumlar.

Brand new sistemim :)
    ------------------------------------------------------------------------------------------------
    -Power---->Corsair Platinium HX850i 850w 80+
    -Ssd--->1.Samsung 500GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
    2.Samsung 120GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
    -Ram---->Vengeance LPX 16gb (4x4gb) DDR4 DRAM 2400 MHz C14 Memory
    -Ekran Kartı---->Evga GTX980 SuperClock ACX 2.0 GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı
    -Anakart----->corsair x99 Deluxe
    -İşlemci------>Intel Core i7 5930K Soket 2011V3 6 Çekirdekli 3.5GHz 15MB Önbellek 140w İşlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollum61 -- 26 Mart 2017; 2:5:56 >

• Yardımlarınızı bekliyorum...
  • sıcak silikon ile kartına sabitleyiniz...
  • Merhaba kardeşim sağ ol cevabın için. Sıcak silikonu bobine sarılan bakıramı sıkmam gerek? Ve bunun zararı olmaz mı? Başka yardım edecek arkadaşları bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gollum61 -- 27 Mart 2017; 17:11:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.