Şimdi Ara

PSP hakkında sorular..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
2.732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yakın zamanda arkadaşımla birlikte psp almak istiyoruz ama bilmediğimiz bir kaç nokta var;
    1-Bi' psp için en iyi model nedir? Mağazalarda birtek E1004 gördüm God Of War oyunu hediyeli.
    2-Kırılmış versiyonla oyunları birlikte yine oynabilir miyiz? (Orjinal olmayan oyunla)
    3-Oyun dışında internetten film falan izleniyor mu?
    4-Yan yanayken internete yinede gerek var mı kablo ya da değişik bir bağlantı sistemi var mı?
    5-Alınacak yerler önerir misiniz?

Edit: Mümkünse çok pahalı olmasın 250-300 fiyat aralığı bizim için uygundur. (350'ye kadar esnetilebilir.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naima -- 5 Mart 2013; 18:32:35 >

• 1-3000 serisi işini görür.
    2-Oynayabilirsin
    3-İnternete girersin ama ben henüz film izleyemedim.Yavaş çünkü.
    4-Wi-fi ile yan yana oynayabilirsin.Ama oyunun desteklemesi lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackemre

1-3000 serisi işini görür.
    2-Oynayabilirsin

1-3000 serisinden hangisini önerirsiniz? (Farkeder mi?)
    3-İnternet hızından mı kaynaklı yoksa psp film izlemek için pek uygun bir cihaz değil mi?
    4-Yan yana lan sistemi olmuyor mu yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naima

quote:

2-Oynayabilirsin

3-İnternet hızından mı kaynaklı yoksa psp film izlemek için pek uygun bir cihaz değil mi?

1-3006 iyidir.
    2-İnternet hızıyla alakalı.Yani psp internete girer ama tarayıcısı biraz yavaştır.Ayrıca internetteki videoları destekleyen yazılımı olmayabilir.Bende 2000 modeli var.Film izleyemiyorum mesela.Ama filmleri pspye atarsan rahatça film izlersin.
    3-Oyunun multiplayer seçenekleri ile alakalı bir durum.

• quote:

quote:

quote:

2-Oynayabilirsin

1-3006 iyidir.
    2-İnternet hızıyla alakalı.Yani psp internete girer ama tarayıcısı biraz yavaştır.Ayrıca internetteki videoları destekleyen yazılımı olmayabilir.Bende 2000 modeli var.Film izleyemiyorum mesela.Ama filmleri pspye atarsan rahatça film izlersin.

Teşekkürler yardımların için, son 2 soru daha sorıyım 3006 serisi sanırım en son çıkan model, fiyat aralığı ne kadar? Ayrıca alınabilecek mağaza söyleyebilir misin? İnternetten almaya pek eğilimli değiliz, o yüzden ucuz mağaza bizim için uygundur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

2-Oynayabilirsin

1-3006 iyidir.

Teşekkürler yardımların için, son 2 soru daha sorıyım 3006 serisi sanırım en son çıkan model, fiyat aralığı ne kadar? Ayrıca alınabilecek mağaza söyleyebilir misin? İnternetten almaya pek eğilimli değiliz, o yüzden ucuz mağaza bizim için uygundur.

420-450 tl arasına 8 gb lık kartıyla alabilirsin.Bulunduğun yerdeki teknoloji marketlere bakabilirsin.İnternet üzerinden de sıfır ürünler satılıyor aslında.Oralara da bak.Sonuçta garantili ürünler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2-Oynayabilirsin

1-3006 iyidir.

420-450 tl arasına 8 gb lık kartıyla alabilirsin.Bulunduğun yerdeki teknoloji marketlere bakabilirsin.İnternet üzerinden de sıfır ürünler satılıyor aslında.Oralara da bak.Sonuçta garantili ürünler.

Şimdi gold'da bunu gördüm kart olarak 16 ya da 32 uygundur diye düşünüyorum 8 az gibi.

Ayrıca leptopa bağlayabiliyor muyuz? Ekranı yani o ekranda oynamak.

• bende yazin almayi dusunuyorum o yuzden simdiden baya arastirma yaptim

eger 0 istiyorsan Gold.com.tr'yi oneririm

www.gold.com.tr/Arama.aspx?text=psp

burada 3006 modelleri mevcut indirimli 340-380 arasi degisiyor (hediyeleriyle birlikte)

eger 2.el alim ucuz olsun rahat olsun diyorsan gittigidiyoru oneririm

www.gittigidiyor.com/arama/?k=psp

gittigidiyorda PSP'yi satan kisinin sayfasina gir ve yildizlarini bak(derecelerine) son yapilan yorumlari oku adamin guvenilirligini anlarsin zaten.

ebay.com'a da bakabilirsin.

mobilden yazdigim icin hatalar olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gold'da satılan psp 3006 modelinde kutunun içinden psp3006,pil ve şarj aleti ile kullanım klavuzu çıkıyor.Hafıza kartı, usb kablo,taşıma çantası falan çıkmıyor.Sen sonra aleti kırdırıyorsun bunları göz önüne al.Ayrıca gittigidiyorda bunların hepsi dahil 400 liraya bulabilirsin.Zaten sen hafıza kartı kırdırma oyun yükleme falan derken 400'den fazla ödüyorsun.

Ayrıca psp'yi bilgisayara bağlayıp bilgisayar ekranında oynama gibi durum söz konusu değil.Sadece tv'ye bağlama imkanın oluyor ama görüntü pek iyi olmadığından tavsiye etmem uğraşma boşuna.Tv'de oynamak istiyorsan ps3 al baya düştü son zamanlarda fiyatları
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayoznacar

bende yazin almayi dusunuyorum o yuzden simdiden baya arastirma yaptim

eger 0 istiyorsan Gold.com.tr'yi oneririm

www.gold.com.tr/Arama.aspx?text=psp

burada 3006 modelleri mevcut indirimli 340-380 arasi degisiyor (hediyeleriyle birlikte)

eger 2.el alim ucuz olsun rahat olsun diyorsan gittigidiyoru oneririm

www.gittigidiyor.com/arama/?k=psp

gittigidiyorda PSP'yi satan kisinin sayfasina gir ve yildizlarini bak(derecelerine) son yapilan yorumlari oku adamin guvenilirligini anlarsin zaten.

ebay.com'a da bakabilirsin.

mobilden yazdigim icin hatalar olabilir.

Yardımın için teşekkürler, biz 0 düşünüyoruz, uzun vadeli olması en iyisi bizim için.

quote:

Orijinalden alıntı: kurukuru

Gold'da satılan psp 3006 modelinde kutunun içinden psp3006,pil ve şarj aleti ile kullanım klavuzu çıkıyor.Hafıza kartı, usb kablo,taşıma çantası falan çıkmıyor.Sen sonra aleti kırdırıyorsun bunları göz önüne al.Ayrıca gittigidiyorda bunların hepsi dahil 400 liraya bulabilirsin.Zaten sen hafıza kartı kırdırma oyun yükleme falan derken 400'den fazla ödüyorsun.

Ayrıca psp'yi bilgisayara bağlayıp bilgisayar ekranında oynama gibi durum söz konusu değil.Sadece tv'ye bağlama imkanın oluyor ama görüntü pek iyi olmadığından tavsiye etmem uğraşma boşuna.Tv'de oynamak istiyorsan ps3 al baya düştü son zamanlarda fiyatları

Televizyona, leptopa bağlamak pek önemli değil merak ettiğimdende sordum biraz. Beraber oynamak bizim için en büyük etken ve evde PS3 var teşekkürler önerin için taşınabilir olduğu için daha çok almak istiyoruz. Ayrıca 300x konusunda tecrüben varsa tarayıcı hızlı mı, film izlenir mi gibi paylaşırsan sevinirim.

• Arkadaşlar öncelikler kolay gelsin uzun süredir almayi düşünuyordum Psp burda bu konuyu görünce bende bir kaç soru sormak istedim ;

1.)Bu Psplerde film izlemek nasıl oluyor yani wi-fi ile internete bağlanıp rahatça film izleyebılırmıyım yoksa bunun için bir kaç program gerekıyormu ?
    2.)Psp yi kırdırsam oyunlari onlıne veya co-op bir şekilde oynabılırmıyım
    3.)Tahminen şarji ne kadar gider?
    4.)İdeal hafıza karti kaç gb olsa yeterli olacaktir ?

bilen arkadaşlar biraz tecrübelerini bizimle paylaşırsa çok sevinirim .
  • @naima;

En hızlı psp'de bile internete girip bişeyler yapmak sıkıntılı iyi bir cep telefonunun yerini asla tutamaz.Psp'de film seyredilebiliyor programı indirip psp için uygun formatta film izlenebiliyor zaten orjinal kırılmamış pspler için umd disk olarak filmler mevcut.

@sfoker;

1-İnternet olayı pspde sağlıklı değil psp'den internete bağlanıp film izlemek yerine bilgisayrdan internete gir psp'nin internet olayı pek sağlıklı değil.Program gerekiyor pspde film izlemek için

2-Online oynanıyor fakat çoğu oyunun sunucusu kapandı fakat arkadaşınla beraber oyun oynama imkanın olabilir

3-Oyun olarak yaklaşık 6-7 saat gider 2 saattede şarj edersin

4-Ne kadar oyun oynadığına ve türlerine göre oyunların hafıza kartında kapladığı alan değişir ama 8 gb işini görür kaba bir tahminle 8-10 oyunu aynı anda hafızaya yükleyip oynayabilirsin.

Bende psp 3006 modeli var kırılmış olarak hafıza kartında 8 oyun yüklü.Ayrıca snes(super famicom),mega drive gameboy advance,sega game gear,game boy ve game boy color emulatorkeri ve bazı oyunları var.Ayrıca atari salonu tabir ettiğimiz arcade makinalarınında cps 1 ve cps 2 sistemlerinin full oyunları mecut.Psp'de marvel vs capcom,street fighter gibi oyunları oynamak çok zevkli.

Psp'nin kendi oyunları zaten sizi uzun süre oyalar.Ayrıca üstte yazdığım gibi bir çok eski konsol ve arcade sistemlerinin oyunları da uzunca süre oynanır ve zevk alınır.Bunun dışında müzik,film gibi şeylere pek bulaşmadım psp'de zaten laptop ve dvd player var film ve müzik işlerini bu şekilde hallediyorum cep telefonu da olunca pspye film ve müzik için uğraşmıyorum.

Unutmadan psp'de eski playstation 1 oyunlarını da oynayabiliyoruz :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurukuru -- 6 Mart 2013; 17:05:20 >

• @kurukuru ;

öncelikle cevabiniz için teşekkürler.filim muzık gibi şeyler zaten arka planda,sizinde pspniz kırdırılmış olduğunu söylemişsiniz peki ben alıcağim pspyi kırdırsam başka bir arkadaşimla co-op bir şekılde oyunlari oynayabılırmıyım yoksa bu durum için illaki orjinal oyunmu gerekıyor,bende hafıza konusunda 16gb duşunmuştum ideal geldi bana oyunlari çok yer kaplamaz diye duşunuyorum :) yorumunuz için teşekkürler
  • Denemedim co-op oynamayı fakat oynanabilir diye biliyorum.16 gb hafıza kartı da alabilirsin tabii bende 8gb var fakat birkaç yerde 16 gb kartta oyun yükleme süreleri daha uzun diye okudum fakat denemediğimden yorum yapamıyorum.Psp'si olan arkadaşın varsa bu şekilde multi oynamak ve hafıza kartı için daha geniş bilgi almanı öneririm.

Gerçi dediğim gibi multi oynamasanda psp seni uzun süre götürür.God of war, gta, fifa, pes, nba,naruto ve bir çok rpg aksiyon oyunu mevcut.Ayrıca silent hill shattered memories ve metal gear solid peacewalker ve mgs portable ops oyunlarını mutlaka dene.Castlevania zor ama güzel bir oyundur.Final fantasy7 crisis core ve final fantasy dissidia serisi'de bolca aksiyon içerir.Ben genelde rpg ağırlıklı 100den fazla oyunluk bir liste hazırladım sırayla oynuyorum şimdi.

İngilizcen varsa sana şu siteye bakmaı öneririm.Önerilen psp oyunları burda mevcut.Listede gözüne çarpan oyunları belirle ve oynanışları hakkında youtube'den izle ve kararını ver.

http://vsrecommendedgames.wikia.com/wiki/PlayStation_Portable

• teşekkürler dediğiniz gibi daha geniş bilgiler arıyorum işte önerdiğiniz siteye baktim gerçekten iyi oyunlari var ama sanırım kırdırmak gerekebılır aklıma takılan sorulara kesin bir cevap bulduğum an gidip alıcağim yorumunuz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler ;)
  • arkadaşlar yanlıs yönelendirmeyelim 3004-3006 olması farketmez önemli olan 1000-2000-3000 serisi olmalıdır sonlarındaki rakamlar bölgeye göre değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: casperoving

arkadaşlar yanlıs yönelendirmeyelim 3004-3006 olması farketmez önemli olan 1000-2000-3000 serisi olmalıdır sonlarındaki rakamlar bölgeye göre değişir

3004 ile 3006 arasında herhangi bir fark yoktur,3000'nin sonundaki 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 bölge kodlarıdır. Örnek: 3000 Japonya-3001 Amerika-3004 Avrupa-3006 Uzakdoğu
  • quote:

quote:

arkadaşlar yanlıs yönelendirmeyelim 3004-3006 olması farketmez önemli olan 1000-2000-3000 serisi olmalıdır sonlarındaki rakamlar bölgeye göre değişir

3004 ile 3006 arasında herhangi bir fark yoktur,3000'nin sonundaki 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 bölge kodlarıdır. Örnek: 3000 Japonya-3001 Amerika-3004 Avrupa-3006 Uzakdoğu

burda onemli olan 3000 serisi olmasi ozaman bilgilendirme için teşekkürler ,bir soru daha soracağim skype ozelliği varmiş sanırım bu konu hakkında biraz bilgi verirseniz çok iyi olur şimdiden teşekkürler

• selam arkadaşlar.bende de 5.03 var yeni aldım pek de anlamıyorum oynuyorduk ne güzel bugün bişeyler oldu oyunlar görünmüyor bilgisayara bağladım kablo ile oyunlar var ama psp açınca görünmüyorlar.yardım edin nolur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfoker

quote:

quote:

burda onemli olan 3000 serisi olmasi ozaman bilgilendirme için teşekkürler ,bir soru daha soracağim skype ozelliği varmiş sanırım bu konu hakkında biraz bilgi verirseniz çok iyi olur şimdiden teşekkürler

Bende PSP sahibi değilim aslında Yazın almayı düşünüyorum ve bunların hepsini internetten öğrendim baya araştırmıştım bunlar deneyim değil yani Skype ve PSPTube gibi programları internetten indirip PSP'ne atabilirsin.Aynı zamanda Skype ücretsiz olduğu için Playstation Network'den indirebiliyoruz sanırım..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.