Şimdi Ara

psn store cüzdana para ekleyemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
3.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi forumlar lütfen bir yardım edin dünden beri uğraşıyorum ocak ayı indirimden alışveriş yapmak istiyorum ama ne denediysem kabul etmiyor psn cüzdana para ekleyemiyorum napmalıyım

• İnci6 İ kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, ben de 2 gün önce kullandığım Hsbc Sanal Kartım ile cüzdana para ekleyip Playstation Plus 1 yıllık üyelik aldım, ama bugün oyun satın almak için cüzdana para eklemeye çalıştığımda kart bilgileri hatalı diye hata veriyor. Halbuki hiçbir şey değiştirmeden almaya çalışıyordum. Niye böyle bir problem yarattı anlamadım. Sonradan Yapı Kredi sanal kartımla almaya çalıştım gene hata verdi. En son da acaba sanal karttan kaynaklanabilir mi diye normal kart bilgilerini girerek denedim ama değişen bir şey yok. Gene kart bilgileri hatalı uyarısı veriyor. Sıkıldım kapattım. Nedir bu böyle ya, nasıl hizmet veriyorlar anlamak mümkün değil. Konuyla ilgili baya problem yaşayan kişi olduğunu gördüm internette. Bugün bıraktım artık, bakalım yarın deneyeceğim, umarım kabul eder.
  • 2 gün sonra bir daha deneyin büyük ihtimal düzelecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

2 gün sonra bir daha deneyin büyük ihtimal düzelecektir

amaç bugün son gün olan indirimden yararlanmaktı
    Kötü olmuş hocam forumda belki aldığınız oyunu alcak insanlar vardır yani kardeşlik arayan bu sizin için bir çözüm olabilir
  • Biraz önce ps4 üzerinden tekrar para eklemeyi denedim ve gene olmadı. Bunun üzerine 4447669 Sony Müşteri Hizmetleri ile görüştüm. Sorunun sanal kartım ile ilk başta plus üyeliği almamdan kaynaklandığını söyledi. Normal olarak sanal kart kullanımını sistemin kabul etmediğini, bu sebeple ilk kullanımımdan sonra bu kartın sanal kart olduğunu tanıyıp bloke ettiğini söyledi. Sonrasında ise tekrar tekrar yüklemeye çalıştığım için 72 saatlik bir blokajla karşı karşıya kaldığımı bu sebeple de sanal olmayan kartımın da kabul edilmediğini söyledi.

Şu aşamada Türkiye'de sadece Kredi Kart'ları ile (sanal olmayan) işlem gerçekleştirilebildiğini ve benim yaptığım son denemeden 72 saat sonra ancak tekrar işlem yapabileceğimi söyledi.
  • Aynı sorun bendede var.Çözümü yok mu ?
  • pes2015 almak için cüzdana 100tl ve ardından 10tl daha yükledim, sanalkarta birkez daha para aktarıp 180e tamamladım, ama artık
    ''PARA CÜZDANA EKLENEMEDİ'' şeklinde uyarı alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eros God -- 8 Kasım 2014; 22:21:09 >
    Yaklaşık 3-4 ay önce ps4 aldım aldığım günde 1 senelik plus üyeliği aldim. O günden bugüne digital oyun alamiyorum. Kredi kartı ekleme yerinde butun yerleri doldurduğum halde hata veriyor. Bu migrosta satılan kartlar varmış psnden alışveriş yapabilceğimiz eğer bi tane temin edebilirsen o kart üzerinden alışveriş yapabilirsin. Adını hatırladığımda yazarım.
  • o kartın adı paypal olabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uygaruygarata

o kartın adı paypal olabilir mi ?

Hayir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar

Bu sorun benide ps4 te yakaladı lakin ps3 te birçok kişide duymama rağmen ben Us hesabı kullandığımdan bana denk gelmemişti (ben öyle düşünüyordum) sonra farkettim ki Us hesabıyla Tr hesabıyla bir alakası yok

Ps3 te sanal card kullanırdım finansbankın yerli banka olduğu dönemler belkide ilk sanal card kullanıcılarından biriyim hey gidi girerdik internet bankacılığına ordan kredi kartı hesabından 50 $ sanal carda atıp oyun almaya uğraşırdık. Şimdi öylemi kontorlü atm kartları çıktı vayyy be

Şahsen kredi kartı ve türevlerini kullanmayan biri olarak psn den oyun almak bana ızdırap veren bir durum eşten dostdan edindiğim kartlarında bilgiler geçersiz diye geri çevrilmesi beni psikopatlaştırdı. Bankadan gelen adres bilgilerini giriyorum yine kredi kartı bilgileri geçersiz diyor en son nalet olsun dedim peşini bıraktım.

Taaaa ki gta5 ve far Cry 4 çıkana dek cd almaya gidecek zaman yok gta 5 bonuslarıyla beraber gelmiş 189 à kaçarmı? Hadi bunları geçtim infamous second son 70 küsüre geliyor suan indirim var. Daha bunun gibi bir sürü indirimler oluyor neyse bir şey alamasam bile niye öyle olsun ki almasak bile çalışsın usta yapamamak insanı hasta ediyor.

Konuyu dağıtmiyim, gelelim benim uyguladığım çözüme;

ps4 tr hesapta kart bilgilerini nosunu son k tarihini cvc noyu karta yazdığı gibi girin daha sonra adres bilgileri yazan yere kendinize bir us adres bulun her sey olabilir ama gercek adres olacak. Bu sekilde kaydedip çıkın kart bilgileri başarıyla eklendi yazarsa anlayın ki işlem tamam. Gerçek adres bilgileri yazıncada kart başarıyla ekleniyor ancak birşeyler satın almaya sıra geldiğinde alamıyorsunuz.

Ben bu sekilde bu sorunu çözdüm sonra farkettim ki yıllar önce ps3 ilk psn hesabımdada yine us adresi girmiştim. Çözüm bazen çok yakında ama göremiyoruz malesef, umarım sizde de işe yarar...

Saygılarımla
    İyi oyunlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BaDWoLf!

Selam arkadaşlar

Bu sorun benide ps4 te yakaladı lakin ps3 te birçok kişide duymama rağmen ben Us hesabı kullandığımdan bana denk gelmemişti (ben öyle düşünüyordum) sonra farkettim ki Us hesabıyla Tr hesabıyla bir alakası yok

Ps3 te sanal card kullanırdım finansbankın yerli banka olduğu dönemler belkide ilk sanal card kullanıcılarından biriyim hey gidi girerdik internet bankacılığına ordan kredi kartı hesabından 50 $ sanal carda atıp oyun almaya uğraşırdık. Şimdi öylemi kontorlü atm kartları çıktı vayyy be

Şahsen kredi kartı ve türevlerini kullanmayan biri olarak psn den oyun almak bana ızdırap veren bir durum eşten dostdan edindiğim kartlarında bilgiler geçersiz diye geri çevrilmesi beni psikopatlaştırdı. Bankadan gelen adres bilgilerini giriyorum yine kredi kartı bilgileri geçersiz diyor en son nalet olsun dedim peşini bıraktım.

Taaaa ki gta5 ve far Cry 4 çıkana dek cd almaya gidecek zaman yok gta 5 bonuslarıyla beraber gelmiş 189 à kaçarmı? Hadi bunları geçtim infamous second son 70 küsüre geliyor suan indirim var. Daha bunun gibi bir sürü indirimler oluyor neyse bir şey alamasam bile niye öyle olsun ki almasak bile çalışsın usta yapamamak insanı hasta ediyor.

Konuyu dağıtmiyim, gelelim benim uyguladığım çözüme;

ps4 tr hesapta kart bilgilerini nosunu son k tarihini cvc noyu karta yazdığı gibi girin daha sonra adres bilgileri yazan yere kendinize bir us adres bulun her sey olabilir ama gercek adres olacak. Bu sekilde kaydedip çıkın kart bilgileri başarıyla eklendi yazarsa anlayın ki işlem tamam. Gerçek adres bilgileri yazıncada kart başarıyla ekleniyor ancak birşeyler satın almaya sıra geldiğinde alamıyorsunuz.

Ben bu sekilde bu sorunu çözdüm sonra farkettim ki yıllar önce ps3 ilk psn hesabımdada yine us adresi girmiştim. Çözüm bazen çok yakında ama göremiyoruz malesef, umarım sizde de işe yarar...

Saygılarımla
    İyi oyunlar

Hocam Selam,

Ülke kısmı değişmiyor :(

• quote:

Orijinalden alıntı: İnci6

iyi forumlar lütfen bir yardım edin dünden beri uğraşıyorum ocak ayı indirimden alışveriş yapmak istiyorum ama ne denediysem kabul etmiyor psn cüzdana para ekleyemiyorum napmalıyım

PS4 ALALI 7-8 AY OLUYOR TR PSNDE BİR KERE BİLE ALIŞVERİŞ YAPAMADIM BU SIKINTI YÜZÜNDEN
  • 2 akşam önce benim de ilk defa başıma geldi kredi kartımı kabul etmedi, daha sonda pcden denedim ve 100 tl yükledi ardından 20 tl daha attım ama bu sefer yine aynı hatayı verince param yandı dedim çünkü 120 TL'likti alacağım şey, daha sonra ps3ü açıp bir de aletin kendisinde deneyeyim dedim ve oldu yani telefondan para yüklemeye çalışma işlemim ps3 sisteminde nihayetlendi.

• Ayni sorun Bende de basladi ve cildirmak uzereyim. Devamli online oynayan bi insanim 2 haftadir bu Aptal kredi karti hatasi yuzunden ne plus uyeligimi yeniliyebiliorum ne de oyun oynuyabiliorum saka gibi.

• Bir kac denemeden sonra hesabiniz bloklanmistir buyuuk ihtimalle ya yeni psn acip ordan ekleyin ve alin yada 48 saat bekleyin tekrar deneyin

• Arkadaşlar bende PSN' den L.A. Noire ile GTA IV alacağım indirim dolaysıyla fakat sürekli hata alıyorum. Başta kredi kartımı kabul etmiyordu. Şimdi kabul etti fakat alışveriş yapamıyorum. Bu Sony ile alakalı bir durum mu?
  • PS4 üzerinden oyun almak istediğimde e82000171 hata kodunu alıyorum. Sony yazılım konusunda çok kötü gerçekten. Kaç defa kullandığım kart hata veriyor.
  • Hala surmuyordur umarım Ea indirimleri fena

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.