Şimdi Ara

PSN şifremi unuttum =( - Sony, hesabımı geri açtı =) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
7.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Arsenic

quote:

Orijinalden alıntı: GokhanGulAilesi

quote:

Orijinalden alıntı: Arsenic

Yapabileceğin tek birşey var, o mail adresine (tr uzantısız olan) bir mail at ve gelen mail konusunda yardım iste. Hesap sahibi iyi niyetli birisiyse sana yardımcı olur, değilse şansına küs hesap gitti. PSN hesap açarken yapılan en byük hata varolmayan veya sahibi olunmayan mail hesapları kullanmaktır, bu yüzden çok fazla hesap kaybeden kişi gördüm maalesef.

Şimdi hocam, o iş öyle değil...

Yahoo, Gmail, ya da Hotmail vs. bu adamlar için asıl olan ülke uzantısı değil, mail ID'si, şöyle ki;

thegreat_dh@yahoo.com.tr almışsa bir şahıs, atıyorum bir başka kişi yahoo thegreat_dh@yahoo.com şeklinde bir hesap alamıyor. Yani önemli olan ID, @ işaretinden önceki isimden yalnızca bir kişide olmak zorunda. Sonrasındaki ülke uzantılarının farklılığı birden aynı ID'den birden fazla alınmasına izin vermiyor.

Dolayısıyla com.tr ya .com. Bu ID yalnızca bende var. Yani Sony şifre ile ilgili mail'i attığını zannediyor ama muhtemelen atamıyor, çünkü öyle bir mail yok.

Onu bilmiyordum o zaman durum karışık. Telefonla vs. durum konuşulup çözülecek başka yolu yok gibi. Bir ihtimal mailler spam kutusuna düşüyor olabilir ama sanırım çoktan kontrol etmişsindir, değil mi?

Az evvel gene de bir deneyeyim dedim, yani düşündüğüm gibi. Yahoo bünyesinde ID'lerin aynı olması söz konusu değil. Mail iletilemedi hatası verdi hocam.

Elbette spam kutusunu kontrol ettim hocam. Nette biraz araştırırsan zaten benzer durumda olanlar çok, gerek PSN gerekse başka konularda şu ülke uzantısı yüzünden sıkıntı çeken çok var. Dediğim gibi, iş Sony'de bitiyor. Yarın resmi tatil bitiyor (aslında bitmiyor ama Sony çağrı merkez çalışabilir). Yarın sabahtan arayıp eğer çağrı merkezi çalışıyorsa durumu size haberdar ederim. Tek şu işten yırtsam hele...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joya20 -- 18 Ekim 2013; 23:52:12 >
  • Umarım sorunsuz şekilde çözülür hocam.
  • Sony Çağrı Merkezi'ni aradım

Benden aktif bir mail adresinden kimlik fotokopisini mail atmamı söylediler. 5 iş günü içerisinde de bana döndüklerinde bir kaç güvenlik sorusu yönelttiklerinde hesabı açabilirlermiş

İşin yoksa bir hafta bekle yahu. Neyse, buna da şükür..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joya20 -- 19 Ekim 2013; 10:37:59 >
  • Bende aynı sorunu yaşıyorum doğum tarihimi unuttum psn ye giremiyorum sen nereyi aradın söylermisin.İşe yarasa banada söyle lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet3861

Bende aynı sorunu yaşıyorum doğum tarihimi unuttum psn ye giremiyorum sen nereyi aradın söylermisin.İşe yarasa banada söyle lütfen

4447669 hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nereye mail atacağım onuda yazarmısın.Kimlik fotokobisini maille nasıl yolladın fotokobinin fotoğrafınımı çektin?
  • Arkadaşlar olay çözüldü =) 2 haftalık süreçte Sony'ye gerekli bilgileri verdikten sonra (444 76 69 - Sony Müş. Hiz.) kendileri Sony İngiltere ile irtibata geçmişler ve onlar da istediğm hesaba resetleme mail'ini attılar. Hesabıma kavuştum nihayet
  • Sony Türkiye
     PSN şifremi unuttum =( - Sony, hesabımı geri açtı =)
    kendini aşmış, çapını taşmış kesinlikle.
    Çok güzel bir durum. Eskiden mümkün değildi böyle birşey. Mümkünlü de bile mümkün değildi.

Hayırlı olsun hesabın, güle güle kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I-C-O -- 2 Kasım 2013; 1:10:37 >
  • Hadi hayırlı olsun

• Eyvallah arkadaşlar =)

Şaka gibi yahu, açtılar hesabı Bir de konuştuğum kişi (Aydın Örnekal, PSN Türkiye sorumlusu muymuş neymiş) bu tarz mail uzantılarından doğan problemlerin çokça yaşandığını söyledi. Ama çözdüler nihayet. Helal Sony!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joya20 -- 2 Kasım 2013; 12:03:14 >
  • quote:

Sony Çağrı Merkezi'ni aradım

Benden aktif bir mail adresinden kimlik fotokopisini mail atmamı söylediler. 5 iş günü içerisinde de bana döndüklerinde bir kaç güvenlik sorusu yönelttiklerinde hesabı açabilirlermiş

kimlik resmi atmakta bi sıkıntı olmaz dimi bende atıcam çünkü sonye
  • quote:

Orijinalden alıntı: solwied

quote:

Sony Çağrı Merkezi'ni aradım

kimlik resmi atmakta bi sıkıntı olmaz dimi bende atıcam çünkü sonye

Yok hocam, Sony sonuçta. Hiç bir sıkıntı olmaz...
  • yolladım bende bugün cevap gelirmiş 1 haftaya kadar
  • quote:

yolladım bende bugün cevap gelirmiş 1 haftaya kadar

Çözüyorlar, sıkıntı olmaz.
  • quote:

quote:

TR psn miydi sizin? UK PSN hesabı'nıda açarlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

quote:

TR psn miydi sizin? UK PSN hesabı'nıda açarlar mı?

UK PSN konusunda bilgim yok hocam, TR PSN idi benimki. Ama isterseniz arayıp bilgi alın. Yardımcı olacaklarını düşünüyorum. Çünkü TR hesabı bile olsa hesapla ilgili işlem yapmadan evvel Sony İngiltere ile irtibata geçiyolar. Ne alaka bilmiyorum ama bana o yönde bilgi verilmişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joya20 -- 14 Şubat 2014; 8:51:27 >
  • Bu gibi durumlarda bir karta mail adresini ve şifrenizi yazıp cüzdanınızda tutun.
  • Hocam merhaba aynı durumu yasiyorum elimde mail ve id var sorularin cevaplari da sifre de ne girdiysem olmadi

Psni aradim su su su maile kimliginizin on yuzunu tc kimlik nosuz atin dedi attim karsiliginda gelen otomatik mailde eger sorununuz sifre sifirlamaysa psni arayin diyor yine

Ne yapayim sizce cok mağdurum :( tekrar arayayım mi yoksa 2 haftaya cozulur dediler bekleyeyim mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Hocam merhaba aynı durumu yasiyorum elimde mail ve id var sorularin cevaplari da sifre de ne girdiysem olmadi

Psni aradim su su su maile kimliginizin on yuzunu tc kimlik nosuz atin dedi attim karsiliginda gelen otomatik mailde eger sorununuz sifre sifirlamaysa psni arayin diyor yine

Ne yapayim sizce cok mağdurum :( tekrar arayayım mi yoksa 2 haftaya cozulur dediler bekleyeyim mi?

Kardeşim;

Müşteri hizmetlerini aradığınızda şifre sıfırlama linki gönderebilmeleri için psn hesabınızdaki kimlik bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek adına kimlik fotokopinizi istiyorlar. Daha sonra 2 hafta içerisinde zaten sıfırlama linkini gönderiyorlar.

Tam olarak bu yolu izlediyseniz bekleyin lütfen. Zaten yapacak pek bir şeyiniz de yok.

Yine de içiniz rahat değil ise tekrar arayın. Eskisi kadar zor değil bu işler, hallolur muhakkak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joya20 -- 1 Nisan 2018; 16:21:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joya20

quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Hocam merhaba aynı durumu yasiyorum elimde mail ve id var sorularin cevaplari da sifre de ne girdiysem olmadi

Kardeşim;

Müşteri hizmetlerini aradığınızda şifre sıfırlama linki gönderebilmeleri için psn hesabınızdaki kimlik bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmek adına kimlik fotokopinizi istiyorlar. Daha sonra 2 hafta içerisinde zaten sıfırlama linkini gönderiyorlar.

Tam olarak bu yolu izlediyseniz bekleyin lütfen. Zaten yapacak pek bir şeyiniz de yok.

Yine de içiniz rahat değil ise tekrar arayın. Eskisi kadar zor değil bu işler, hallolur muhakkak.

Hocam cevapladiginiz icin teşekkür ederim

Ben direk o adrese sadece kimligimi yolladim yani yazi falan da yazmadim cunku telefondaki bayan kimliginizi su su su adrese yollayin dedi

Bu arada onlara verdigim mail adresinden attım kimligi baska hicbir sey yazmadim sonra yazmadigima pisman oldum acaba yazsa miydim şimdi nasil anlayacaklar falan diye

sizce sorun olmaz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.