Şimdi Ara

PSN Activate ve Deactivate System hakkında herşey. (Etkinleştirme ve Devre Dışı Bırakma) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
223
Cevap
37
Favori
16.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tozluk1903

Yararlı bir hort olmuş I-C-O valla yaptığın her konu yararlı hacito.Başarında devamlar dilerim

Teşekkür ederim, sağol hacito.
  • Konu güncellenmiştir.

PS3 Arayüzü Türkçe olalı çok oldu. Bu yüzden artık "Account Managament" bir bilinmezlik değil. Rehberde asıl önemli olan " 4: System Activation " başlıklı, hesapları PS3 ve inernet üzerinden activate/deactivate etmeyi anlattığım bölümdür.

İnternet üzerinden activate/deactivate bölümüne Türkçe photoshoplu
    resimlerde eklenmiştir.
    Pin'de activate/deactivate bölümünün hemen altında yer bulmuştur.

• "Yukarı" mesajı gibi olacak ama sırf bu activate/decativate meselesinde bile yüzlerce mesaj aldım, cevapladım.
    Diğer PS3 sorullarıyla beraber yıllardır yüzlerce üyeden binlerce özel mesaj aldım. Çok büyük bir bölümüne de yardımım dokundu.

Açılan konulara yazdıklarımı falan sayarsak ise bu rakam inanılmaz oluyor.

Bunu ilk defa dile getiriyorum ve bunun haklı gururunu yaşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi I-C-O -- 31 Temmuz 2013; 12:40:41 >

• Ben cok yardimini gördüm valla konuda favorilerimde zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xwq

Ben cok yardimini gördüm valla konuda favorilerimde zaten.

Ne mutlu bana. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

"Yukarı" mesajı gibi olacak ama sırf bu activate/decativate meselesinde bile yüzlerce mesaj aldım, cevapladım.
    Diğer PS3 sorullarıyla beraber yıllardır yüzlerce üyeden binlerce özel mesaj aldım. Çok büyük bir bölümüne de yardımım dokundu.

Açılan konulara yazdıklarımı falan sayarsak ise bu rakam inanılmaz oluyor.

Bunu ilk defa dile getiriyorum ve bunun haklı gururunu yaşıyorum.

Sen post mu kasiyon bakayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SeçmeceKarpuz

Sen post mu kasiyon bakayim

I-ıh,
    DH Post Kasar Sürüm 2.2 kullanıyorum. Günlük 15 post o ekliyor.

Ciddi sanan arakadaşlar olabilir, şaka. Post Kasar'da, Premium'da yok.

• brn tesekur ederim dostum sayende kac oyun iptal ettik.

• I-C-O sana bir sorum olacak.

"Account Management" sayfasının sol tarafında "Sub Accounts" kısmı var. Buranın işlevi nedir, faydaları ya da imkanları nelerdir bir bilgin var mı?

Mesela kafamda şöyle bir soru var. UK hesabımı plus üyesi olduğum TR hesabımın sub accountu yapsam, plus üyesi olduğum TR hesabımın alt hesabı olarak UK hesabımda plus hesabı özellikleri kazanır mı? Yani sub account ana hesabın özelliklerini taşır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: air.rainmaker

I-C-O sana bir sorum olacak.

"Account Management" sayfasının sol tarafında "Sub Accounts" kısmı var. Buranın işlevi nedir, faydaları ya da imkanları nelerdir bir bilgin var mı?

Mesela kafamda şöyle bir soru var. UK hesabımı plus üyesi olduğum TR hesabımın sub accountu yapsam, plus üyesi olduğum TR hesabımın alt hesabı olarak UK hesabımda plus hesabı özellikleri kazanır mı? Yani sub account ana hesabın özelliklerini taşır mı?

Bu aralar biraz yoğunum da. Ama en kısa sürede bakacağım.
    Hatta belki adım adım, buton buton rehberini bile yaparım.

• Hocam öncelikle hazırladığın rehber için ellerine ve beynine sağlık. Benim sana bir sorum olacak. durum şöyle ki ben 1 yıllık plus ı kendim aldım ve samimi bir arkadaşımla şifremi vs. paylaştım. Arada samimiyet olduğu içinde para falanda istemedim ki para pula çok önem veren birisi de değilimdir. Ama iyi niyeti suistimal olduğu içinde canım sıkılıyor. Sizde çok iyi bilirsiniz ki bazı şeyleri istemek zordur. Ben de istemeyi sevmediğim için başka yollar denemek istiyorum anlayacağınız. Şu an arkadaş hesabı aktif olarak kullanıyor. Yani plus'a gelen bedava oyunları çekiyor vs. Ayrıca benim satın aldığım oyunlarıda çekebiliyor haliyle. Ben plus alırken şöyle demiştim kendisine : "ben zaten plus üyesiyim , sende arada oyun alırsın vs. yada aldığımız oyunlarda kardeşlik yaparız vs." ama gelin görün ki satın aldığım oyun hiç sorulmadan indirilmiş ve satın aldığımı söylememe rağmen hiç bir şekilde ortak alalım gibi bir şey söylenmemiştir. Bende açıkçası hesabı başka bir arkadaşımla kullanmak istiyorum. Okuduğum kadarıyla sizin hazırladığınız rehber sayesinde hesabı deactive edebiliyorum. Şunu merak ediyorum ; Hesabı deactive ettikten sonra başka bir arkadaşımla yola devam edebilir miyim ? Ve diğer hesabı kullanmasını istemediğim arkadaşa onuda kırmadan beyaz bir yalan olsa da olur ne demeliyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekopaket

Hocam öncelikle hazırladığın rehber için ellerine ve beynine sağlık. Benim sana bir sorum olacak. durum şöyle ki ben 1 yıllık plus ı kendim aldım ve samimi bir arkadaşımla şifremi vs. paylaştım. Arada samimiyet olduğu içinde para falanda istemedim ki para pula çok önem veren birisi de değilimdir. Ama iyi niyeti suistimal olduğu içinde canım sıkılıyor. Sizde çok iyi bilirsiniz ki bazı şeyleri istemek zordur. Ben de istemeyi sevmediğim için başka yollar denemek istiyorum anlayacağınız. Şu an arkadaş hesabı aktif olarak kullanıyor. Yani plus'a gelen bedava oyunları çekiyor vs. Ayrıca benim satın aldığım oyunlarıda çekebiliyor haliyle. Ben plus alırken şöyle demiştim kendisine : "ben zaten plus üyesiyim , sende arada oyun alırsın vs. yada aldığımız oyunlarda kardeşlik yaparız vs." ama gelin görün ki satın aldığım oyun hiç sorulmadan indirilmiş ve satın aldığımı söylememe rağmen hiç bir şekilde ortak alalım gibi bir şey söylenmemiştir. Bende açıkçası hesabı başka bir arkadaşımla kullanmak istiyorum. Okuduğum kadarıyla sizin hazırladığınız rehber sayesinde hesabı deactive edebiliyorum. Şunu merak ediyorum ; Hesabı deactive ettikten sonra başka bir arkadaşımla yola devam edebilir miyim ? Ve diğer hesabı kullanmasını istemediğim arkadaşa onuda kırmadan beyaz bir yalan olsa da olur ne demeliyim ?

Merhaba.

Teşekkür ederim, afiyet olsun.
    />

Öncelikle belirteyim, her PSN hesabı yalnızca 6 ayda 1 internet üzerinden deactivate ediliyor.
    />
    Eğer hesabı decativate edip istemediğin kişilerin girmesini istemiyorsan "Lâ lâ lâlâlâ" ritimleri eşliğinde şu yoldan gitmelisin
    />
    :

Öncelikle PSN hesabınının e-mail ve şifresini PS3 üzerinden değiştir ki istemediğin kişiler giremesin. (Konuda da anlatmışım zaten. Şip şak, 5 dakikanı almaz), ardından internet üzerinden hesabını deactivate et. Böylece 2 hak geri gelecek. Tabii ki istediğin arkadaşınla yola devam edebilirsin. Bir hak senin, bir hakkı istediğin kişiye verirsin.
    />

Bu kadar basit.

Bana sorarsan yalan beyaz olsa da söyleme, onun yerine gerçeği söyle. Yazından anladığım kadarıyla verebileceğin en iyi cevap şu olur:

"Oyunlar çok pahalı, artık tek başıma bu kadar para vermek istemiyorum. Hesabın bir hakkını sabit birine satacağım ve gelecekte de onunla yarı yarıya ödeyerek oyunlar alacağız"

• quote:

Orijinalden alıntı: I-C-O

quote:

Hocam öncelikle hazırladığın rehber için ellerine ve beynine sağlık. Benim sana bir sorum olacak. durum şöyle ki ben 1 yıllık plus ı kendim aldım ve samimi bir arkadaşımla şifremi vs. paylaştım. Arada samimiyet olduğu içinde para falanda istemedim ki para pula çok önem veren birisi de değilimdir. Ama iyi niyeti suistimal olduğu içinde canım sıkılıyor. Sizde çok iyi bilirsiniz ki bazı şeyleri istemek zordur. Ben de istemeyi sevmediğim için başka yollar denemek istiyorum anlayacağınız. Şu an arkadaş hesabı aktif olarak kullanıyor. Yani plus'a gelen bedava oyunları çekiyor vs. Ayrıca benim satın aldığım oyunlarıda çekebiliyor haliyle. Ben plus alırken şöyle demiştim kendisine : "ben zaten plus üyesiyim , sende arada oyun alırsın vs. yada aldığımız oyunlarda kardeşlik yaparız vs." ama gelin görün ki satın aldığım oyun hiç sorulmadan indirilmiş ve satın aldığımı söylememe rağmen hiç bir şekilde ortak alalım gibi bir şey söylenmemiştir. Bende açıkçası hesabı başka bir arkadaşımla kullanmak istiyorum. Okuduğum kadarıyla sizin hazırladığınız rehber sayesinde hesabı deactive edebiliyorum. Şunu merak ediyorum ; Hesabı deactive ettikten sonra başka bir arkadaşımla yola devam edebilir miyim ? Ve diğer hesabı kullanmasını istemediğim arkadaşa onuda kırmadan beyaz bir yalan olsa da olur ne demeliyim ?

Merhaba.

Teşekkür ederim, afiyet olsun.
    />

Öncelikle belirteyim, her PSN hesabı yalnızca 6 ayda 1 internet üzerinden deactivate ediliyor.
    />
    Eğer hesabı decativate edip istemediğin kişilerin girmesini istemiyorsan "Lâ lâ lâlâlâ" ritimleri eşliğinde şu yoldan gitmelisin
    />
    :

Öncelikle PSN hesabınının e-mail ve şifresini PS3 üzerinden değiştir ki istemediğin kişiler giremesin. (Konuda da anlatmışım zaten. Şip şak, 5 dakikanı almaz), ardından internet üzerinden hesabını deactivate et. Böylece 2 hak geri gelecek. Tabii ki istediğin arkadaşınla yola devam edebilirsin. Bir hak senin, bir hakkı istediğin kişiye verirsin.
    />

Bu kadar basit.

Bana sorarsan yalan beyaz olsa da söyleme, onun yerine gerçeği söyle. Yazından anladığım kadarıyla verebileceğin en iyi cevap şu olur:

"Oyunlar çok pahalı, artık tek başıma bu kadar para vermek istemiyorum. Hesabın bir hakkını sabit birine satacağım ve gelecekte de onunla yarı yarıya ödeyerek oyunlar alacağız"

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim hocam.

• quote:

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim hocam.

Rica ederim, kolay gelsin.
  • mesajım bulunsun lazım olabilir
  • Arkadaslar bir sorum olacak. Plus uyesi oldugum hesabimi kardeslik icin kardesimle kullaniyorum. Gta5 pes14 ve fifa14 aldik. Kardesim fifa14 oynamadigi icin fifa14 u samimi bir arkadasimla kardeslik yapacagim.bioiyorsunuz ki bir hesap 2 cihazda kullanılabiliyor. Kardesimin cihazda deaktif etsem arkadasin cihazi eklesem o fifa14 u indirip kursa sonra tekrar onu deaktif edip kardesimin cihazi aktif edebilir miyim ? Oyunlar calisir mi.oyunlari yukledikten sonra kendi hesaplarimizla giroyoruz

• Seviyorum seni icom yha anlatima bak :)

• quote:

Orijinalden alıntı: i30ALP

Arkadaslar bir sorum olacak. Plus uyesi oldugum hesabimi kardeslik icin kardesimle kullaniyorum. Gta5 pes14 ve fifa14 aldik. Kardesim fifa14 oynamadigi icin fifa14 u samimi bir arkadasimla kardeslik yapacagim.bioiyorsunuz ki bir hesap 2 cihazda kullanılabiliyor. Kardesimin cihazda deaktif etsem arkadasin cihazi eklesem o fifa14 u indirip kursa sonra tekrar onu deaktif edip kardesimin cihazi aktif edebilir miyim ? Oyunlar calisir mi.oyunlari yukledikten sonra kendi hesaplarimizla giroyoruz

Şimdi Plus'lı bir hesabın var ve o hesap üzerinden kardeşinle ortak Gta5, Fifa 2014 ve Pes 2014 aldınız. Değil mi?

Yani hesabın bir hakkı sende, bir hakkı ise kardeşinde aktif.

Cevap vereyim: Olmaz. Hesap deactivate edilince oyunlar çalışmaz.

Yani kardeşin kendi hakkını deactivate edip arkadaşına verse, arkadaşın oyunu indirip deactivate etse (akabinde kardeşin, hesabı tekrar makinesinde etkinleştirse) yine değişen bir şey olmaz. Sadece sen ve kardeşin kullanmaya devam edersiniz, arkadaşında ise deactivate ettiğinden dolayı çalışmaz.
    />

quote:

Orijinalden alıntı: gol mü ofsayt

Seviyorum seni icom yha anlatima bak :)

Çok teşekkürler, bilmukabele.

• I-C-O kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam. benim bir hesabımda fifa13 var. Oda kardeşimle ortak...O hesabı de aktif edersek fifa 13 ü takas edebiliriz heralde değil mi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: i30ALP

eyvallah hocam. benim bir hesabımda fifa13 var. Oda kardeşimle ortak...O hesabı de aktif edersek fifa 13 ü takas edebiliriz heralde değil mi..

Rica ederim.

Fifa 13 hesabı sende ve kardeşinde (yani 2 kişi) aktif ise biriniz deactivate ederse bir hakkını, ikiniz de deactivate ederseniz iki hakkını satıp / takaslayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.