Şimdi Ara

PS5 Türkiye Fiyatı 8299 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
1
Favori
7.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 gün
  • Cevaplayan Üyeler 112
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • BSC Misafiri (36 mesaj) Naughty Dog (5 mesaj) Anbilivıbıl (4 mesaj) gamer-x (4 mesaj) waleur5 (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (76 mesaj) Mobil (48 mesaj) (2 mesaj) Mini (1 mesaj) (25 mesaj) Uygulama (31 mesaj)
  • @
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    18205 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

PlayStation 5 diskli sürümünün resmi Türkiye fiyatı açıklandı.

8299 TL'lik satış fiyatı ile 19 Kasım'da teknoloji marketler ve web mağazalarında satışa sunulacak.

PlayStation Türkiye tarafından belirtilene göre "Tavsiye edilen perakende satış fiyatıdır; ürünün Türkiye'de satışa sunulacağı tarihteki maliyetlere ve mali yükümlülüklere göre değişiklik gösterebilir."

• o klasik hesabı hemen yapalım;

amerika'da asgari ücret ortalama saatlik $7.25 (biz $7 kabul edelim)

playstation 5 amerika fiyatı: $500

asgari ücretle çalışan bir amerikalının bu konsolu alabilmesi için yaklaşık 72 saat çalışması gerek, yani 9 gün.

türkiye'de asgari ücret aylık yaklaşık 2.300 tl (küsüratı almadım yine)

playstation 5 türkiye fiyatı: 8.300 tl

asgari ücretle çalışan bir türk vatandaşının bu konsolu alabilmesi için yaklaşık 79 gün çalışması gerek. (1 ay 30 gün ve 22 iş günü olarak hesaplandı)

yorumu sizlere bırakıyorum. ben artık yorum yapmıyorum..

Teknolojiyi 2 sene geriden takip etmeyi yakıştırıyor musunuz siz bu millete? Bunu mu reva görüyorsunuz?

Haklısınız 20 sene öncesine göre çok farklı bir yerdeyiz. Benimde yaşım müsait. Ben de farkındayım. Hakkını yemememiz gereken şeyler var.

Bir ev ve bir arabanın "temel ihtiyaç" olarak görüldüğü bir zamandayız ama bizim milletimiz değil ev, araba sadece telefon alabiliyordu onu da artık 2 sene geriden alabilecek.

Maybach'a binilebilsin diye ben 50binlik arabaya 250bin veriyorum... Saraylar yapılabilsin diye ben kiramı zor ödüyorum. Paramız dipte, ekonomimiz dipte neden? (Ben bu hükümete oy verdim. Buna rağmen söylüyorum).

Türkiye umutsuzluğun, mutsuzluğun merkezi olmuş. Siz gençlere emek verin hayal kurun diyorsunuz. Neden? Ne için kursunlar? Hangi gelecek için? Köle düzeninde yaşayabilmek için mi?

Yazık bu milletin insanına bunu haketmiyor. Herkesten çok çalışıp, herkesten çok hacamak zorunda kalıyor ama hiçbir şey kalmıyor elinde.

Xbox da 100 tl mi olacak oyunlar? amma boş konuşmuşsun güldürdün  

Şimdi çıkıp gamepass dersin, aynen yeni çıkan multiplatform oyunları bedava veriyor sanki gamepass, anca 2-3 yıl sonra belki oynarsın.

Yeni çıkmış oyunlara bakarsınız ancak öyle. İlle ben yeni çıkmış oyunları oynamam 2-3 yıl geçmiş ve indie oyunları aylık sistemler oynamak istiyorum dersen. PS NOW var PlayStation'da da sıkıntı yok. Aynı casual oyuncu için abonelik sistemi ikisi de.

ulan 3 yıl önce tek maaşla ps4 alabilirken şu an 4 maaşla ps5 anca alıyosun o da kur artmazsa.. kiralar 1500 tlden başlıyor 2400 tl asgari ücret zaten türkiyede ucu ucuna tok yatarsın anca.. avrupada ev kirası dedigin 1000 euronun yarısı paraya millet araba falan alıyor türkiyede 1200 tl'ye araba var mı güzel kardeşim? insanlar geçmişi düşünmez şimdiye bakar saçma sapan şükür edebiyatına girme

PS4 Pro çıktığında 1800tlydi.Çok değil 3 sene öncesi.Umarım bu günler de geçer.Bu rakamlara anca hayal.

• Er
    12 Mesaj
    X-box dan 1000 TL ucuz, iyiymiş

Gayet iyi, Disksiz versiyonu dahada ucuz olacaktır. Bu hali ile bile xbox series x'den 1000tl daha ucuz.

|
    |
    Dijital sürümünün fiyatı açıklanmaması çok endişe verici bir durum yanlız, "bakın rakibimizden 1000₺ daha ucuza veriyoruz ama dijital sürümü getirmeyeceğiz" gibisinden düşünmüş olabilirler. İnşAllah yanılırım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    4248 Mesaj

Şu şartlarda kötü değil. Kötü olan, oyunlarının fiyatı.

|
    |

Dijital Sürümünün daha ucuz olacağını kesin bildiğimiz için genel manada Türkiye için alınacak en ideal yeni nesil konsol bu olurdu. Series S'i saymıyorum çünkü o yeni nesil ile eski nesil arasında kalmış bir konsol, ana yeni nesil açısından değerlendiriyorum.

Ama bir sorun var, oyunlar 800 tl ortalamasında olacağı için, bir de yabancılar aynı birim paraya bundan 3 tane alabileceği için bence değmez, yine de siz bilirsiniz.   Bu konuda ilerleyen dönemlerde kardeşliğin akıbetini merak ediyorum, yine benzer şekilde hint psn'den al - oyna - bitir - sat olarak yürür mü acaba bu iş? Merak konusudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metal-Gear -- 16 Ekim 2020; 14:41:36 >
    |
    |

Dert etmeyin aradaki 1000 Liralık farkı 1 oyunla kapatırsınız yakında  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetelmas82 -- 16 Ekim 2020; 14:39:14 >
    |
    |
    |
    |
    3565 Mesaj
    Fiyat kura göre iyi,alım gücüne göre yine imkansız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Savunmak değil, gerçek. Çünkü diğerinden gerçekten de daha ucuz. Alabileceğimizden değil ama durum bu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sarohan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    577 Mesaj

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    7762 Mesaj

PS4 Pro çıktığında 1800tlydi.Çok değil 3 sene öncesi.Umarım bu günler de geçer.Bu rakamlara anca hayal.

Fiyat kura göre değişebilir ama yine de pahalı maalesef.

|
    |

Orjinalden alıntı: Sarohan

Şu fiyatları bile diğerinden biraz daha ucuz diye savunanlar var ne yazık...

Dostum insanlar konsol çok ucuz diye savunmuyorlar. Konsolun fiyatının bu kur ve vergilere göre 10 bin lira olması lazımdı. Kuru ve vergileri PS Türkiye belirlemiyor. Ayrıca rakibi 9300 TL'ye satarken onlar 8300 TL'ye satıyor. Savunulan şey bu.
    |
    |

Digital edition 2021 yılı içinde ülkemizde çıkacakmış

"Merakla beklenen yeni nesil video oyun sistemi PlayStation 5'in Türkiye satış fiyatı belli oldu. 19 Kasım tarihinde dünyanın birçok ülkesiyle aynı anda Türkiye'de piyasaya çıkacak olan PlayStation 5'in Ultra HD Blu-ray disk okuyucuya sahip modeli, 8299 TL tavsiye edilen satış fiyatına sahip olacak. Türkiye’de 2021 yılında piyasaya çıkacak olan PS5 Dijital Sürüm modelinin fiyatı ise ilerleyen dönemde ayrıca duyurulacak."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer-x -- 16 Ekim 2020; 15:5:47 >
    |
    |
    vergi aynı vergi döviz kuru aynı döviz kuru fiyat nasıl 1000 tl ucuz çıkartıyorlar microsoft TR çakkallık yapıp yüksek tutuyor kuru ellerinde patlar o cihazlar; birde disksiz ps5 6500-7000 tl gibi çıksa geçmiş olsun microsoft TR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamer-x -- 16 Ekim 2020; 15:0:51 >
    |
    |
Reklamlar
SEO
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.