Şimdi Ara

PS4 Pro için 4K TV tavsiyeleri (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
492
Cevap
13
Favori
55.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 22 inch üstündeki ekranlarda rahat fps, tps tarzı oyunları oynayamayan tek ben değilimdir herhalde?

Nişan alamıyorum ben bir türlü televizyonlarda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnput lag düşük istiyorsanız alacağınız en güzel panel 3000 TL altında Samsung 50mu7000. 20ms tepki saniyesi ve va panele sahip.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazark

İnput lag düşük istiyorsanız alacağınız en güzel panel 3000 TL altında Samsung 50mu7000. 20ms tepki saniyesi ve va panele sahip.

tam aradığımı buldum dedim panel 50 hz cıktı.philips tepkime tuksek panel hızı gercek 100 hz..tesekkğr ederim .illa bulcaz 100hz panelli tepkimesi düşük 4 k

• canbey_bjk C kullanıcısına yanıt
    Hocam malesef bu fiyat aralığında bir şeyden vazgeçmek durumundayız. Ya va panel 50hz ya da 100hz ips tercih edilebilir. Tabi ki tamamen tercih meselesi.

• Şu an araştırmalarıma göre input lag değeri en düşük ve en ucuz tv samsung mu7000. 50 Hz ne kadar önemli ve neye etki ediyor?
  • hz asıl olay.phlips su an piyasadaki en avantajlı performans fiyatı verio 3200 tl ye 100 hz 4 k hdr10 inputlag 32 ms. fiyat düşüo düstğkce hdr 10 deil plus die ni olay oluo falan filan tepkime 32 den 38 oluo ama fiyat 2600 oluo.gidio ole

• fawkes81 kullanıcısına yanıt
    Hocam hz farkını hareketli sahnelerde görebilirsiniz fakat gözümüz hassas değilse fark etmezsiniz. Ben şahsen fark etmiyorum. Ama edenler elbette var. Sizin beklentinize göre değişir.

• canbey_bjk C kullanıcısına yanıt
    Hocam hz önemli fakat bütün markaların 100hz modelleri 4500 den başlarken philips çok daha ucuzdan başlatıyor. Bize babasının hayrına aynı kaliteyi ucuza elbette vermiyor. Bunun nedeni evet philips in özellikleri aynı fiyattaki tv ler den çok daha iyi ama kalitesiz. En çok şikayet philips den geliyor. Bu nedenle philips ucuza satıyor aynı özellikteki tv yi diğer markalara göre.

Philips tam hatırlamamakla birlikte 6-7 yıl önce TP vision a satıldı. O nedenle eski philips artık yok. Daha kalitesiz tv ler üretiyorlar.

• Hocam şu an 55 in. ue55h6500 Samsung LED TV kullanıyorum. oyun modunda input lag 42 ms. Motion clear vs. aksiyon sahnelerini güzel verebiliyor 50 hz olmasına rağmen ama input lag psikolojik olarak beni etkiliyor. Oyuna daldığım anda fark etmiyorum fakat aklıma gelince direkt irite oluyorum. Bu nedenle bir süre sonra değiştireceğim sanırım TV'yi ve benim için bu kez input lag ilk önceliğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fawkes81

Hocam şu an 55 in. ue55h6500 Samsung LED TV kullanıyorum. oyun modunda input lag 42 ms. Motion clear vs. aksiyon sahnelerini güzel verebiliyor 50 hz olmasına rağmen ama input lag psikolojik olarak beni etkiliyor. Oyuna daldığım anda fark etmiyorum fakat aklıma gelince direkt irite oluyorum. Bu nedenle bir süre sonra değiştireceğim sanırım TV'yi ve benim için bu kez input lag ilk önceliğim.

dostum bak işte ben bu moda hirmemek için input laga takıorum biraz.hele online da o fark artıo.insan delirir öle bi durumda.evet phlipsde bi dandiklik var.ama hos vestel deil.orda android buyuk sıkıntı kanal gec acılıo 3 ile 5 sn kanal geviş suresi.kapandımı 3 4 dakikaya acılıo.vs vs ucmuslar.50 hz ciddi anlamda sıkıntı .bunların heap tabi duyulan seyler ni hatam varsa bu uzman bilgisi değil.

50 hz makina film izlerken sıkıntı olmuyo genelde ama oyun işin içine girince ve bide aksyon paylama vsvs olaylarda ekranda kesikler olusuyo.100 hz olunca zaten matematik ortada.bu kesikler yırtılmalar olmuyo.detay daha net oluyor.philips gercekyen okadar kötü deil.ama 32 ms sıkıntılı durum.2016 oncesi modelli samsungların hepsi 100 hz aklınızda olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: canbey_bjk

quote:

Hocam şu an 55 in. ue55h6500 Samsung LED TV kullanıyorum. oyun modunda input lag 42 ms. Motion clear vs. aksiyon sahnelerini güzel verebiliyor 50 hz olmasına rağmen ama input lag psikolojik olarak beni etkiliyor. Oyuna daldığım anda fark etmiyorum fakat aklıma gelince direkt irite oluyorum. Bu nedenle bir süre sonra değiştireceğim sanırım TV'yi ve benim için bu kez input lag ilk önceliğim.

dostum bak işte ben bu moda hirmemek için input laga takıorum biraz.hele online da o fark artıo.insan delirir öle bi durumda.evet phlipsde bi dandiklik var.ama hos vestel deil.orda android buyuk sıkıntı kanal gec acılıo 3 ile 5 sn kanal geviş suresi.kapandımı 3 4 dakikaya acılıo.vs vs ucmuslar.50 hz ciddi anlamda sıkıntı .bunların heap tabi duyulan seyler ni hatam varsa bu uzman bilgisi değil.

50 hz makina film izlerken sıkıntı olmuyo genelde ama oyun işin içine girince ve bide aksyon paylama vsvs olaylarda ekranda kesikler olusuyo.100 hz olunca zaten matematik ortada.bu kesikler yırtılmalar olmuyo.detay daha net oluyor.philips gercekyen okadar kötü deil.ama 32 ms sıkıntılı durum.2016 oncesi modelli samsungların hepsi 100 hz aklınızda olsun

Hocam kullandığım TV 42 ms input lag değerine sahip. Panel ise sanırım 50 HZ ve hiç kesilmeler vs. inanın olmuyor.

• ben biraz rakıntılıyım.nide şu var gene hiç yoksa bi paralar harcıcaz .en garantisi olsun.tabi şuda var oyna göre deişir bi unc serisi oynarsan göremezsiniz ama bf1 cod2 starwars serisinde bende 75 fps monitor varbonda nile azda olsa oluyo.pro makina almasam bu işlere girmemde sonucta pro aldık en garantısı olsun.inputlagda hissiyat nasıl sizce .otepkime süresine göre. .yavaslamamhissediomusunuz

•  PS4 Pro için 4K TV tavsiyeleri

PS4 Pro için Samsung'un KU7500 4K HDR destekli 49" kavisli TV'sini satın aldım. Bir oyuncu gözüyle kullanıcı deneyimlerimi ve konsol performansını sizlerle paylaşmak istiyorum.

- Öncelikle bilerek 2016 serisinden aldım, çünkü 2017 (misal bu seneki MU7000 modelinde) Active Crystal Color özelliğini bulunmuyor. Yani aynı fiyata alacağınız Samsung MU serisi, KU serisinden çok daha düşük donanımlı bir model, KU serisi Active Crystal Color sayesinde size görüntüde daha geniş bir renk paleti sağlayacaktır.

- Neden kavisli aldım? Vallahi indirimde bu denk geldi, yoksa bir dezavantaj bile diyebilirim, aydınlık bir ortamda ışık yansımasını tam merkeze topluyor ve her açıdan izlediğiniz görüntüye salça oluyor. Onun dışında estetik açıdan düz (flat) panellere göre daha iyi görünüyor, ben odamın tam köşesinde kullandığım için duvarlara tam oturdu.

- Input Lag ne durumda? 4K + HDR oyunlarda dahi 35 ms'i geçmiyor, 1080p çözünürlüklü oyunlarda sabit 20-25 ms arası seyrediyor, bu açıdan tamamen sorunsuz. Multiplayer oyuncusuysanız asla lag derdiniz olmaz.

- Siyahlar nasıl? Panel çerçevesiyle bütünleşecek yakınlıkta gayet iyi bir siyah performansı var. Korku oyunlarında ve karanlık sahnelerde detayları gayet iyi seçebiliyorsunuz. VA panellerin birçoğu zaten "siyah tonu" bakımından başarılı, ben genelde akşam saatleri oyun oynadığım için VA panellerin ışıklar kapalıyken çok daha iyi performans sağladığını duymuştum, bu bakımdan karanlık bir odada son derece güzel bir görüntü verdiğini söyleyebilirim.

- Renk yoğunluğu ve parlaklık nasıl? Oyunlarınızı genelde sabah, aydınlık bir odada oynayacaksanız bu TV gibi VA panele sahip bir model tercih etmenizi pek önermem, çünkü karanlık bir oda ile bol ışıklı bir odada sağladığı performans farkı bence bir hayli büyük. IPS panele sahip LG modelleri hem renk paleti hem de parlaklık konusunda Samsung'un 7000 MU, KU serisini sollayacaktır. (IPS panellerin dezavantajına gelirsek de, bu TV'lerin karanlık sahnelerde verdiği yapay siyah tonlarından dolayı genelde çoğu video oyununda arka detayları büyük ölçüde kaçırmanız olasıdır. Yine de "ben oyunlarımı gün ışığında ya da aydınlık bir odada oynuyorum." derseniz hala güçlü bir tercih sebebidir.)

Motion performansı ne durumda? Bu konuda da tam sınırda bir TV olduğunu söyleyebilirim. Yüksek çözünürlüklü aksiyon oyunlarında (örneğin Uncharted 4) motion performansının görüntüye yetişemediğini fark edebiliyorsunuz. İlk başta bu durum canımı sıktı, ancak şuan alışmış durumdayım, oyundaki kaplamalar milisaniyeler sonrasında düzgün bir şekilde yerine oturuyor, bazı detaylar hareket halindeyken net seçilemiyor.

Genel anlamda, bu TV'ye indirimden 2700 TL verdiğimi düşününce, gayet memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. 8000 serisinin hem motion hem de renk yoğunluğu bakımından daha iyi olduğunu biliyorum, ancak bütçem 4000 TL olmadığı için şuanki alışverişim bana paramın karşılığını fazlasıyla verdi. Bu TV'yi 2500 - 3000 TL bütçesi olan PS4 Pro sahiplerine şiddetle öneririm, deneyimlerim bu şekilde, umarım birilerinin işine yarar. :)

Test ettiğim uygulamalar;

- Battlefield 1 (1800p + HDR)
    - Gran Turismo Sport (4K + HDR)
    - Uncharted 4 (1440p + HDR)
    - Netflix (4K + HDR)
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oziko -- 1 Ocak 2018; 20:9:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Oziko

PS4 Pro için 4K TV tavsiyeleri

PS4 Pro için Samsung'un KU7500 4K HDR destekli 49" kavisli TV'sini satın aldım. Bir oyuncu gözüyle kullanıcı deneyimlerimi ve konsol performansını sizlerle paylaşmak istiyorum.

- Öncelikle bilerek 2016 serisinden aldım, çünkü 2017 (misal bu seneki MU7000 modelinde) Active Crystal Color özelliğini bulunmuyor. Yani aynı fiyata alacağınız Samsung MU serisi, KU serisinden çok daha düşük donanımlı bir model, KU serisi Active Crystal Color sayesinde size görüntüde daha geniş bir renk paleti sağlayacaktır.

- Neden kavisli aldım? Vallahi indirimde bu denk geldi, yoksa bir dezavantaj bile diyebilirim, aydınlık bir ortamda ışık yansımasını tam merkeze topluyor ve her açıdan izlediğiniz görüntüye salça oluyor. Onun dışında estetik açıdan düz (flat) panellere göre daha iyi görünüyor, ben odamın tam köşesinde kullandığım için duvarlara tam oturdu.

- Input Lag ne durumda? 4K + HDR oyunlarda dahi 35 ms'i geçmiyor, 1080p çözünürlüklü oyunlarda sabit 20-25 ms arası seyrediyor, bu açıdan tamamen sorunsuz. Multiplayer oyuncusuysanız asla lag derdiniz olmaz.

- Siyahlar nasıl? Panel çerçevesiyle bütünleşecek yakınlıkta gayet iyi bir siyah performansı var. Korku oyunlarında ve karanlık sahnelerde detayları gayet iyi seçebiliyorsunuz. VA panellerin birçoğu zaten "siyah tonu" bakımından başarılı, ben genelde akşam saatleri oyun oynadığım için VA panellerin ışıklar kapalıyken çok daha iyi performans sağladığını duymuştum, bu bakımdan karanlık bir odada son derece güzel bir görüntü verdiğini söyleyebilirim.

- Renk yoğunluğu ve parlaklık nasıl? Oyunlarınızı genelde sabah, aydınlık bir odada oynayacaksanız bu TV gibi VA panele sahip bir model tercih etmenizi pek önermem, çünkü karanlık bir oda ile bol ışıklı bir odada sağladığı performans farkı bence bir hayli büyük. IPS panele sahip LG modelleri hem renk paleti hem de parlaklık konusunda Samsung'un 7000 MU, KU serisini sollayacaktır. (IPS panellerin dezavantajına gelirsek de, bu TV'lerin karanlık sahnelerde verdiği yapay siyah tonlarından dolayı genelde çoğu video oyununda arka detayları büyük ölçüde kaçırmanız olasıdır. Yine de "ben oyunlarımı gün ışığında ya da aydınlık bir odada oynuyorum." derseniz hala güçlü bir tercih sebebidir.)

Motion performansı ne durumda? Bu konuda da tam sınırda bir TV olduğunu söyleyebilirim. Yüksek çözünürlüklü aksiyon oyunlarında (örneğin Uncharted 4) motion performansının görüntüye yetişemediğini fark edebiliyorsunuz. İlk başta bu durum canımı sıktı, ancak şuan alışmış durumdayım, oyundaki kaplamalar milisaniyeler sonrasında düzgün bir şekilde yerine oturuyor, bazı detaylar hareket halindeyken net seçilemiyor.

Genel anlamda, bu TV'ye indirimden 2700 TL verdiğimi düşününce, gayet memnun kaldığımı rahatlıkla söyleyebilirim. 8000 serisinin hem motion hem de renk yoğunluğu bakımından daha iyi olduğunu biliyorum, ancak bütçem 4000 TL olmadığı için şuanki alışverişim bana paramın karşılığını fazlasıyla verdi. Bu TV'yi 2500 - 3000 TL bütçesi olan PS4 Pro sahiplerine şiddetle öneririm, deneyimlerim bu şekilde, umarım birilerinin işine yarar. :)

Test ettiğim uygulamalar;

- Battlefield 1 (1080p + HDR)
    - Gran Turismo Sport (4K + HDR)
    - Uncharted 4 (1080p + HDR)
    - Netflix (4K + HDR)
    ...

dostum incelemeni okudum.eline sağlık.niraz arastrınca panel hızının 50 hz olugunu gordum.o kaplamaların gec gelme sebebi panel hızından dolayı.yukardaki yazıda okudum.philps 100 hz iyi hos işte ama yepkime olayı dondu dolastı pro için cihaz alıcaz.normal tepkimesi 32 ms 4 k acılınca 50 olur gesalde .oyun falan oynanmaz

• Oziko kullanıcısına yanıt
    Battlefield 1 dinamik 1800p
    Uncharted 4 1440p

olarak çalışıyor Pro da 1080p değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şu an araştırmalarıma göre input lag değeri en düşük ve en ucuz tv samsung mu7000. 50 Hz ne kadar önemli ve neye etki ediyor?

rtings'e göre input lag değeri en düşük tv, lg uj630v seçilmiş. mu7000 ortalarda, tabi bu değerlerin yanında panel kalitesi ve diğer özellikleri de es geçmemek, sırf input lag düşük diye, körü körüne bir tv almamakta fayda var!
    https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag

Ben 1-2 haftadır ps4 pro ile, lg 49sj800v kullanıyorum. Bu modelin oyun modundaki input lag değerini, tek bir yabancı site 15 ms. olarak açıklamış. Elimde bunu ölçebilecek ekipman tabi ki yok, yalnız COD WW2'yi bu süre zarfında oynadım ve karşı tarafın beni önceden görmesi veya saçma sapan ölmeleri neredeyse çok az yaşadım. http://www.topuptv.co.uk/review-lg-49sj800v-49-inch-uhd-premium-hdr-smart-tv/

input lag tabi ki çok önemli, yalnız Türkiye'de ki internet alt yapısının kötü ve ping değerlerimizin yüksek olması, yurt dışı oyuncalara nazaran bizi 1-0 geride başlatıyor. Sizin kullandığınız tv lag değeri çok çok iyi olsa da, mutlaka başka bir olumsuz durum yaşanabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 1 Ocak 2018; 19:17:0 >

• @canbey_bjk

Hocam açıkçası ben konsola TV ararken yalnızca LG, Samsung ve Sony modellerini dikkate aldım. Philips zaten IPS panel kullandığı için benim için hiçbir şekilde tercih sebebi değildi, üstelik input lag değeri de oyun oynamak için ortalamaya göre yetersiz kalıyor. Durum öyle olunca input lag değeri hayli iyi olan IPS panelli LG'ler çok daha cazip geliyor bir oyuncu için. Bunun dışında Sony'nin Bravia serisinin de ancak 4000 TL fiyat bandındaki modelleri VA paneller ile üretiliyor. (Sony TV'lerin motion performansı da gayet iyi, ancak benim için maalesef pahalıydı.)

Ben de ABD'de aslen 6000 serisi olan Avrupa'ya 7000 serisi olarak getirilmiş Samsung KU ve MU serisine göz diktim, indirim bulunca da almaya karar verdim. Param olsaydı mutlaka Samsung KS8000 ya da Sony X800 serisinden alırdım, ama KU7500 modelinden de kesinlikle pişman değilim. Ama bu bütçeye de asla bir Philips almak istemezdim. TV işinde ne kadar ekmek o kadar köfte, iyisi için her türlü daha fazla para ödemek zorundasınız, hilesi yok. :)

@Project Scorpio

Upscale update'lerini pek dikkate almadım ama editleyeyim bu şekilde daha doğru olur tabi ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oziko -- 1 Ocak 2018; 21:14:28 >

• 2500 TL bütçe ile alınabilecek en iyi televizyon sizce nedir arkadaşlar? Ben oyumu samsung mu7000 yönünde kullanıyorum.

• Oziko kullanıcısına yanıt
    kullanıcı yorumu em onemlisi tabi.kullananlar philipsden memnun olsada bizim kadar arastrmıyodur.7000 ile 7500 farkvarmı 7500 ler stoklarda yok.7000 serileri 2300 e 43 inc var sanırım bunda karar kıldım.fiyat performans için

• fawkes81 kullanıcısına yanıt
    alınır tv birqz urastırıyomus ama oyın modu falan aktifedilince .4k hdr li tekpimesi düşük iyi bi tv

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.