Şimdi Ara

PS4 Pro için 4K TV tavsiyeleri (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
493
Cevap
13
Favori
55.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grundig ımnesa serisini kullanıyorum aşırı derece de memnunun normal ps4 ilede Harika görüntü alıyordum ama proya geçince tv asıl şimdi hakkımı veriyorum dedi fiyatı 2.500 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lıfenorm -- 7 Eylül 2017; 17:0:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HDR gerçekten devrim mi yarattı? Biraz abartılı geliyor. Özellikle oyunlarda fazla fark yok gibi. Filmlerde ön plana çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertvontrier -- 7 Eylül 2017; 21:34:51 >
  • Amazon'dan ps4 pro aldım. 3000 tl altı ne televizyon önerirsiniz? Salon fazla büyük değil.42-43inch civarı bir tv lazım
  • mertvontrier kullanıcısına yanıt
    Bence HDR 4k dan daha etkileyici bir teknoloji. Renk skalasında fazlasıyla bir genişleme sağlıyor . Bir oyunda güneş yansıması olduğunda neredeyse ekrana bakamıyorsun çok daha gerçekçi ışıklandırma sunuyor tabi bunun satın aldığınız tv ile çok alakası var. Bu teknoloji için 10bit panel tavsiye ediliyor ki haklılar da . Hdr a alışınca hdr ı kapattığımda keyif almıyorum daha pastel geliyor gözüme mesela.

Hdr ın beni en çok etkilediği 2 oyun oldu şimdiye kadar.Bunlardan biri Final Fantasy XV diğeri ise Horizon Zero Dawn.

Hdr teknolojisi filmler için de görsel şölen sunuyor. Bluray filmlerde özellikle test ettim. Normalde tvlerde film modu olur ama 4k Hdr tv lerde tv kablodan aldığı için sinyali otomatik olarak Hdr+ moduna geçiyor mesela bluray oynattığınızda. Film modu ile hdr+ arasında uçuk fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resh_aykut -- 21 Kasım 2017; 0:29:15 >
  • macabrex kullanıcısına yanıt
    Bende o civar da tv bakıyorum. Sony kd-43xe7005 veya kd-49xe7005 e bakabilirsiniz. İnternetten 2700-3000 arası fiyatla satılıyor.

• resh_aykut kullanıcısına yanıt
    İkna oldum.
  • Valla konudaki tv'lere bakıyorum da çoğunun stoğu kalmamış ya da fiyat avantajlarını kaybetmişler. Ben de şöyle 2500-3250 arası çok büyük olmayan (49') bir tv bakıyorum pro için ama alamayacağım heralde bu gidişle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estefanik -- 25 Kasım 2017; 17:53:18 >
  • Labunedu L kullanıcısına yanıt
    o fiyat ne öyle

• yazılanları okuuorum.4k monitor alcam samsung hdm 2.2 desteklemiyor.tv alsam 4 k input lag olayı var.bi arkadas tabsie etmiş 19 ms .ben alısmısım gamin monitöre 1 ms tepkimeli.ama ondada ps4 ile pro aynı görüntü veriyo.neyapmak lazım anlamadım.fazla online oynuorum.

• Arkadaşlar input lag olayı gerçekten de çok fark ediyor mu? Kullandığım tv oyun modunda 42 ms input lag e sahip.

• canbey_bjk C kullanıcısına yanıt
    Hocam konsolda pek önemi yok ms işinin. Ben sık sık Bf1 oynuyorum. Tv ler de 18-20 ms lik 4k hdr modeller var. Size kesinlikle tv öneririm. Büyük ekranda oyun oynamak farklı bir tecrübe.

• fawkes81 kullanıcısına yanıt
    Hocam belli bir miktardan sonra fark eder. Sizinki tam sınırda. 20-30 civarı olsa iyiydi ama öyle dağlar kadar fark elbette yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: canbey_bjk

yazılanları okuuorum.4k monitor alcam samsung hdm 2.2 desteklemiyor.tv alsam 4 k input lag olayı var.bi arkadas tabsie etmiş 19 ms .ben alısmısım gamin monitöre 1 ms tepkimeli.ama ondada ps4 ile pro aynı görüntü veriyo.neyapmak lazım anlamadım.fazla online oynuorum.

Monitörlerin 1ms'lik değerleri esasen input lag değeri değildir. 1ms'lik değerler Motion Response time değeridir. Tabii bununda düşük olması önemli bir avantaj. Motion Blur en aza inmiş oluyor. Çoğu monitörlerin input lag değeri 4-5 ile 10ms arasında değişiyor. Samsung veya LG TV'lerin input lag değeri ise 18-25ms arasındadır. Benim kendi kullandığım Sony TV'nin input lag değeri 33-34ms arası. Ama gel görün ki benim için problem teşkil etmiyor. Hatta çoğu Battlefield 1 maçlarda üst sıralarda yer alıyorum. Rtings sitesine göre 40ms ve üstü olan input lag değeri oynanılmaz hale geliyor. Yani size 20ms'lik TV işinizi hayli hayli görecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LordMurat55 -- 30 Aralık 2017; 21:1:41 >

• Hocam oyuna daldığım zaman çok zevk alıyorum sonra input lag olayı aklıma geliyor sanki takılmaları görmeye başlıyorum.

• bu konuda size bişey diyemem ama su var ozellikle bf1 tv ile max 11 alırken bu monitor ile 38 gordum.tepkime falan işlerinde ben fark hissediorum.ama artık 60 fps hissini yada 4 k 30 fps. hissini yasam istiorum pro almısız .beden ps4 gibi oynayım diorum.az önce eşim bi dijital markette satınalma muduru .phlipsin input lag deerlerini bi arkadası ıle konustrdu beni atcak.ni modeli tavsie ettı.sizle paylasıcam.en iyisi phlips demiorum.ama bana sunu soledi pro için alınıcak tv ler 2016 ve öncesi olmalı dedi

• fawkes81 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu duruma yapacak bir şey aklıma gelmedi ne yazık ki. Ya kısa zamanda eğer gözünüzü dediğiniz kadar rahatsız ediyorsa tv yi değiştirmeye bakın ya da aklınıza input lag olayını getirmeyin. Oyununuza bakın.

• canbey_bjk C kullanıcısına yanıt
    Hocam elbette sizin de kafanıza yatarsa o model almanızda bir sakınca yok.

• ben duyduğumu paylascam ama bana dediği atkadasın 2016 oncesi makiların hz i 100 den baslıomus.panellerin.salladoı etti bilmem.2016 sonrası en pahalılar dısında 50 ile 70 hz miş adam soledi ne diyim

• 49PUS6551. Media markt

49PUS6581 vatan

49PUS6561 Teknosa

hadi burdan yak bu 3 tv de aynı aslında

pro ile uyumlu 2500 3500 bandındaki en iyi tv iymiş

magalzalara gore fatklı kpd vermişler.bana gelen haber bu arkadaslar. 4 k hdr 100 hz panel varmıs bu cıhazda

• quote:

Orijinalden alıntı: canbey_bjk

49PUS6551. Media markt

49PUS6581 vatan

49PUS6561 Teknosa

hadi burdan yak bu 3 tv de aynı aslında

pro ile uyumlu 2500 3500 bandındaki en iyi tv iymiş

magalzalara gore fatklı kpd vermişler.bana gelen haber bu arkadaslar. 4 k hdr 100 hz panel varmıs bu cıhazda

bu modelletin inputlag değeri 32 ms. laptop ile test edildi.sizde ne durumda

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.