Şimdi Ara

Ps4 Nat tipi başarısız sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ps üzerinden internet bağlantısı testi yaptığımda nat tipi başarısız diyor.
    İnternete kablo ile bağlıyım, psn açılıyor, internet bağlantımda bir sorun yok fakat bazı arkadaşlarla sesli görüşme yapamıyorum(Nat tipi yüzünden bağlanılamadı gibi bi uyarı veriyor), last of us online’a giriş yapamıyorum vs vs..
    İnternet sağlayıcım Türk telekom ve müşteri hizmetlerinden teknik hiçbir yardım alamıyorum.

Konuyu biraz araştırdım port açman lazım diyen var modem üzerinden nat’ı etkinleştirmen lazım diyen var vs vs fakat kimse nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermemiş. Muhtemelen her modem için farklı olacağındandır diye düşünüyorum.

Kullandığım modem: Zyxel vmg8324-b10a Türk telekom

Sorunun çözümü ile ilgili detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onrshn -- 17 Aralık 2017; 2:23:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aynı modem ve aynı sorun bende de var. port yönlendirme den tutun da dmz ye kadar herşeyi yaptım. yardım edebilecek olan yok mu

• Zamanında bir arkadaşım bahsetmişti böyle bir sorundan xbox 360 kullanıyordu ama. Microsoft sunucularına bağlanamıyor online oyun oynayamıyorum diyordu.Sorum modemden kaynaklıydı galiba.Türk Telekom’un verdiği modemse fabrika çıkışı kendilerine göre yaptırıyorlar modemin yazılımını.Arkadaş farklı bir modem satın aldı sorunu öyle çözmüştü.Muhtemelen sizinkide öyle birşey eşden dosttan tanıdıktan bir modem alın takın birde öyle deneyin.

• Hocam dmz ve port işlemlerini tamamladım ama yine çözülmedi. Iss’na modem değişikliği talebinde bulunucam başka çözüm yok gibi görünüyor.

• turk telekomun gönderdiği diğer modemde de aynı sorunu yaşayabiliriz. sonuçta taathhüt verdim iki yıl.

• Hocam ben şu aralar şehir dışındayım ama dönünce iss’nı (biraz sert bi tavırla) arayıp sorunumu çözmelerini isticem modem değişikliği veya teknik servis yönlendirip çözmeliler aksi taktirde üyeliğimi iptal ettireceğimi belirticem. Taahhüt konusundada sorunumu çözmezseniz cayma bedeli falan ödemiceğinizi belirtin. Eğer buna gerek kalırsa türk telekom müdürlüğüne gidip yönetici ile konuşabilirsiniz, eminim yardımcı olacaklardır.

• Türk telekom fiber internet kullanıp sorunsuz nat 2 alabilen biri modem marka, modelini yazsa daha rahat çözeriz problemi ama şuan belirsiz maalesef.

• onrshn kullanıcısına yanıt
    Tılgın marka modem kullanıyordum ben ttnet fiber herhangi bir sorun yoktu fakat arada bir nat tipi yüzünden sesli görüşmelerde problem yaşanıyordu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam bağlantı testi yaptığınızda nat tipi başarısız mı yazıyor nat 2 mi? Bende genel olarak sorun yaşamıyorum ama nedenini çözemediğim şekilde bazı arkadaşlarla köprü olmadan konuşamıyorum.

• onrshn kullanıcısına yanıt
    Nat2 yazıyordu. Şuan superonline kullanıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sorun çözümü;

Tilgin hg1332 modemi ile sorunu çözdüm. Modemi değiştirdikten sonra arayüz ayarlarına müdahale etmek zorunda kalmadım otomatik ayarlar düzgündü ama yinede yazdığım link ile modem marka ve modelinizi seçerek resimli anlatımlarını bulabilirsiniz.

https://portforward.com/router.htm

• onur bey modeminizi mi değiştirdiniz servis sağlayayıcısından. ben zyxel vmg 8420 kullanıyorum

• adem.kiran A kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, iss ile görüşüp tilgin modem isteyebilirsiniz. Modem değişikliği sorunu çözecektir.

• teşekkürler onur bey. tilgin modemin hangi modeli acaba

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.