Şimdi Ara

PS4 MAVİ IŞIK HATASI ... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
162
Cevap
4
Favori
34.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kardeşim 1 aydır kullanıyorum mavi ışık bende de yanıyor ve hiçbir problem çıkmadı. Kaynak bu. İsteyen deneyip görebilir. Olmadı akşam bi video çekerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JonVaynen

Kardeşim 1 aydır kullanıyorum mavi ışık bende de yanıyor ve hiçbir problem çıkmadı. Kaynak bu. İsteyen deneyip görebilir. Olmadı akşam bi video çekerim.
    2 gün oldu daha servisden haber yok
  • Arkadaşlar benim ps4 de patladı Garantisi var ama şimdi gelde uğraş.. Ah sony yaktın beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: -kobe-

Arkadaşlar benim ps4 de patladı Garantisi var ama şimdi gelde uğraş.. Ah sony yaktın beni

geçmiş olsun :( benimki hala teknik servisde ps4 gelcekde ölme eşşem ölme

• quote:

Orijinalden alıntı: hack3rghost

quote:

Orijinalden alıntı: -kobe-

Arkadaşlar benim ps4 de patladı Garantisi var ama şimdi gelde uğraş.. Ah sony yaktın beni

geçmiş olsun :( benimki hala teknik servisde ps4 gelcekde ölme eşşem ölme

Alıntıları Göster
    yahu arkadaş mavi ışık hatası diyosunuz neye göre hata bende aldım ilk gün güncelleme yaptı sistem yeniden başlatılıyor dedi kapandı açıldı mavi ışık yanıyor görüntü yok aradım sony yi açma kapama düğmesine basılı tutun kapattım açtım düzeldi zaten yapıla açıklamaya göre tüm satılan ps4 lerde yüzde 4 luk bi hata payı var donanımsal olarak sonuç olarak mavi ışık hatası alanlar önce açıp kapasın hdmi kabloyu kontrol etsin yazılımsal hata var güncellemede hemen tamire vermeyin önce bunları deneyin insanların aklını bulandırmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost-riley

yahu arkadaş mavi ışık hatası diyosunuz neye göre hata bende aldım ilk gün güncelleme yaptı sistem yeniden başlatılıyor dedi kapandı açıldı mavi ışık yanıyor görüntü yok aradım sony yi açma kapama düğmesine basılı tutun kapattım açtım düzeldi zaten yapıla açıklamaya göre tüm satılan ps4 lerde yüzde 4 luk bi hata payı var donanımsal olarak sonuç olarak mavi ışık hatası alanlar önce açıp kapasın hdmi kabloyu kontrol etsin yazılımsal hata var güncellemede hemen tamire vermeyin önce bunları deneyin insanların aklını bulandırmayın

Arkadaşım öncelikle MAVİ IŞIK HATASI Dediğimiz Blue death light hatasıdır ps4 ilk açılışında olur. yani hiç açılmaz.
    Merak etme bu foruma girmesini bi insan biliyorsa araştırmasınıda bilir herkez. Ufak tefek sorunlar için kimse servise gitmiyor anlıyacağın.
    Burda insanların aklını bulandıran'da yok !...
    Ufak tefek hatalar içinde ayrıca açılmış bir konu var oraya bak ve yorum at istersen

• quote:

Orijinalden alıntı: gamefry

quote:

Mavi ışık cihaz oturum kapatılmadan tuşla kapatıldığında yanıyor. Bilginize.

Kesin bilgi mi? Kaynak var mi acaba?

Alıntıları Göster
    Öncelikle geçmiş olsun,Level dergisinin #204'ncü sayısında "Mavi Işık Hatası" ile ilgili Sony'nin açıklamaları yazıyordu. :

"Problem PS4'ün televizyonla uyum problemi yaşaması ve mavi ışığını yanıp söndürerek belirtmesi.Çözüm olarak :
    1-Tv Yazılımınızı güncelleyin,Konsolu kapatın,HDMI,güç kablosu ve sabit diskin tam oturup oturmadığını kontrol edin,eğer işe yaramazsa
    2-Konsolu güvenli modda açın,çözünürlüğü 480P'ye getirin sistem güncellemesi yaptıktan sonra konsolu açın ve istediğiniz ayar şekline getirin,
    hiçbiri olmazsa PS4'ünüz Tv'nizle uyum değildir.Maalesef yeni bir Tv almalısınız."

• Yani bu hata sadece tv uyumluluk problemimi donanımsal değil mi?
  • Yanılmıyorsam bu problemi yeni model tv sahipleride yaşıyor. Tv uyum problemi diye birşey sözkonusu olmamalı uyum neye göre olacak? Mesela ben 2 sene önce aldığım televizyonu kullanıyorum ve ps4 problemsiz çalışıyor. Şimdi yeni bir tv alacak olsam uyumlu olan modeli nasıl seçeceğim? Ps4 güncellemeden sonra bu hatayı veriyorsa problem ps4 ün yazılımı ile ilgili olmalı.
  • Tv uyum olayi sacmalik
  • Böyle saçma bi aciklama olamaz :)) uyuşmuyor diye tv değiştirilirmi .. Kesinlikle saka olmali
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

Tv uyum olayi sacmalik

+1

HDMI girişli her televizyonda çalişir. mavi işik hatası denilen olay ps4 ün hdmi devresindeki sorundan kaynaklanıyor.
  • quote:

Mavi ışık cihaz oturum kapatılmadan tuşla kapatıldığında yanıyor. Bilginize.

yok hocam ne alakası var.. mavi işik hatası diye bahsedilen olay ps4 ün hdmi devresindeki arızadan kaynaklanıyor. görüntü ekrana iletilemiyor. şuan için tamiri yok. zaten sony bu hatayı kabul ettiği için 1e1 deyişim yapıyor
  • alakası yok kardeşim 46" led samsung tv kullanıyorum ona denedim olmadı,22"monitorume denedim olmadı senin dediğin bu sorunla yakından alakası yok
  • quote:

alakası yok kardeşim 46" led samsung tv kullanıyorum ona denedim olmadı,22"monitorume denedim olmadı senin dediğin bu sorunla yakından alakası yok
    arkadaşlar benim aldığım ps4 de sıkıntılı heralde. oyun içindeyken bildiğin 5-6 yıllık bilgisayarlarınki gibi fan sesi çıkarıyor.ayrıca baya ısınıyor.sizinkilerde böylemi bilmiyorum.ışık hatası filan yok ama bildiğin baya ısınma problemi var sanki.

@hack3rghost hocam seninki ne zamandır serviste.
  • quote:

Orijinalden alıntı: byvolcan

quote:

Orijinalden alıntı: turkopol

Tv uyum olayi sacmalik

+1

HDMI girişli her televizyonda çalişir. mavi işik hatası denilen olay ps4 ün hdmi devresindeki sorundan kaynaklanıyor.

Valla Sony'nin yalancısıyım.Açıklama bu Xbox'ta aynı problem var Sony değişim yapıyo en azından XBOX onuda yapmıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalamarxxx

arkadaşlar benim aldığım ps4 de sıkıntılı heralde. oyun içindeyken bildiğin 5-6 yıllık bilgisayarlarınki gibi fan sesi çıkarıyor.ayrıca baya ısınıyor.sizinkilerde böylemi bilmiyorum.ışık hatası filan yok ama bildiğin baya ısınma problemi var sanki.

@hack3rghost hocam seninki ne zamandır serviste.

Alet normalde çok sessiz senin ki bayaa sorunlu servise gönder
  • quote:

alakası yok kardeşim 46" led samsung tv kullanıyorum ona denedim olmadı,22"monitorume denedim olmadı senin dediğin bu sorunla yakından alakası yok

Hocam Level dergisinde Sony'nin açıklamaları yazıyo.Onların yalancısıyım
  • Ps4 de mavi ışık hatası olup olmadığını nasıl anlayabiliriz yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: StevieW

Ps4 de mavi ışık hatası olup olmadığını nasıl anlayabiliriz yardımcı olabilirseniz sevinirim
    Şu mavi ışık olayına açıklama getireyim, yaşamış biri olarak. Herkes bişeyler söylemiş, tv uyumu falan diye.

Öncelikle HDMI dan kaynaklanan aynı sorun da varmış. Benim yaşadığım bu değildi. İki gün sorunsuz çalışan makine sonradan kendini kapattı. Akabinde defalarca açtım ancak mavi ışık yanıp söndü, başka da bir şey olmadı. Ertesi gün denediğimde güvenli mod'da açıldı, hemen sistemi baştan kurayım dedim lakin beş dakika sonra kilitledi kendini ve bir daha açılmadı. Öyle yatıyor şimdi. ABD'den geldiği için bana girmiş bulundu artık. Bu sorunun çözümü yok. Bir kaç çözüm önerisi var ancak bunlar bazılarında işe yararken bir çoğunda yaramıyor. Onun için insanlara yeni tv falan almayı falan tavsiye etmeyin boşuna :) Belki ilerleyen zamanda teknik servisler buna bir çözüm getirir. Şimdilik umudum bu.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.