Şimdi Ara

PS4 - Kardeslik konusu cozum onerileri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
498
Cevap
9
Favori
18.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: avei21

bunlarla uğraşacak gönüllüler vardı dh de.. dh yönetimi kabul etmedi gönüllü konu sorumlularını

Ugrasıcak gönüllülün olup olmaması değil konu. Konu DH de dolandırıcıların konu sayesinde üst düzeye çıkması. Konuyu kim alırsa alsın bunlarla uğraşacak.

"DH Ps bölümü dolandırıcılarla dolu"

Buda DH'nin adının lekelenmesine sebep!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

Oyuncuların yanında olduğınu düşündüğümüz Sayın Mesut Çevik sizinde fikirlerinizi öğrenmek isteriz.

Onun ne işi olur bu konularda ? " çok güçlü !!! pc donanımıyla" 8k oyun oynuyordur o , yakında uzaya çıkacakmış hatta...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Speed-Step etiketleyelim yoksa bildirim gitmez
  • Alternatif bir forumda benzer bir konu açtık. Ama burada yazınca banlanıyoruz linki, gerçekten çok saçma yaptıkları. Madem forumda izin vermiyorsunuz, yeni siteyi haber vermemıze izin verin.

• uzun süredir kara listeden dolayı minimum a inmişti dolandırıcılık olayları.. cesaret edip e baydan aldıkları oyunları fake hesaplarla ucuza satamıyorlardı bizler anında müdahale ettiğimz için.. ne olduysa yeni kurallar geldikten sonra oldu.. bütün uyarı mesajlarımız ssilinmeye başlandı liste zaten kalktı.. dolandırıcılar cirit atmaya başladı konuda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-İ-E_SN

DH kardeşlik konusuyla ugrasamaz hergun birilerine ban vermekle ugrasamaz. Dolandiricilarin peşinden kosmakla ugrasamaz. Denediler olmadı konuya özel yönetici verdiler olmadı sonunda kapatma kararı aldılar.

Konunun ağırlığı ciddi anlamda zor. Ya birakicaklardi dolandirilan dolandırılacakti hiçbir olaya müdahil olunmayacakti yada konuyu kapatacaklardi 2. seçeneği tercih ettiler.

Öncelikle şunu söyleyeyim. Yöneticilere yalakalık yapmanıza gerek yok. Burası bir forum. İnsanlar forumda her türlü düşüncesini saygı çerçevesinde, insanların kalbini kırmadan, kandırmadan dile getirilmeli. Hadi din siyaset yasak. Bu tamam da kardeşim ; Playstation bölümü açılıyorsa, bunun belirli bir piyasası varsa, oyunların ekonomisi can yakıyorsa, bu forumun bir de üstüne ikinci el bölümü varsa, ikinci el bölümünün sorunlu alışverişler kısmı varsa , buranın adminleri varsa ve gönüllü olan adminler varsa ben bunla uğraşamam, üst yönetim müst yönetim diyip 1000 sayfalık konuyu kapatamazlar.

10 kişinin yaptığı saçmalık yüzünden 10000 kişinin yararlandığı bir konunun kapatılması tabiki tepki alacak. Yöneticiler "Konuyu kapatırım, konunuzu silerim, alayınızı banlarım" triplerine girdikleri an şekildeki gibi kullanıcı tepkisini gösterir, insanlar mağdur oldukları için zibilyon tane konu açılır. Açılmaya da devam edecek. Ben de bu yorumumu atmaya devam edeceğim. DH kimsenin çöplüğü değil, burasını DH yapan kullanıcılardır. Aylarda Popüler Konular'dan inmeyen bir başlıktan söz ediyoruz. Bu kadar kolay değil.

Edit: DH'nin adı lekeleniyor demişsiniz. Zaten DH'nin adı lekelenmiş durumda. Sözlükleri biraz gezin. Konsol bölümünü, forumu bırakan kullanıcıları hatırlayın. Zaten forum bitti. Ayakta tutan bir LoL, bir Sıcak Fırsatlar bir de bu konuydu. Bu da gitti. Yönetici egoları yüzünden ayaklarına sıkıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkka -- 6 Eylül 2015; 15:39:50 >

• Arkadaşlar faceden grup kurdum kardeşlik için isterseniz sadece çift hak alım satım da yapabiliriz ya da pri-sec devam da ettirebiliriz
    https://www.facebook.com/groups/497507867077004/?fref=ts
  • quote:

Orijinalden alıntı: bill54

Arkadaşlar faceden grup kurdum kardeşlik için isterseniz sadece çift hak alım satım da yapabiliriz ya da pri-sec devam da ettirebiliriz
    https://www.facebook.com/groups/497507867077004/?fref=ts

Hali hazırda zaten 2. Ayrı grup var. Bir 3. Grup açıp insanların daha da aklını karıştırmanın luzumu yok. Aslında bu 2 facebook grubuda birleşmeli bence.

• bill54 kullanıcısına yanıt
    Hocam konu açılmazsa dh uyelerinin oyları ile ortak bir fc olsun tek konu altında toplanalım paraca bölük herkes konu açmasın..

Bir yönetici secelim vs artık bu işlerden anlayan kardeşlerimiz vardır ..

• quote:

Orijinalden alıntı: BoltAction

Oyuncuların yanında olduğınu düşündüğümüz Sayın Mesut Çevik sizinde fikirlerinizi öğrenmek isteriz. Şahsi fikrim ülkemizde bu sektörde olan ticari firmaların baskısından dolayı konu kapatılmıştır.

Ps turkiyeyle ropartaj yapiyorlar reklam aliyorlar araldan reklam aliyorlar eger bu 5 6 kural disi yazilan yazi yuzunden degilde dusuk ihtimal bile olsa bir cikar iliskisi icin kapatildiya forum amacinin disina cikmis demektir

• diğer iki face grubunun linkini atabilir misiniz ? benim face den açıldığından haberim yoktu
  • Yalakalik haşa aklımdan dahi gecmedi siz nasıl düşündünüz bunu çıkaramadım!

Valla 1000 sayfa değil 300000 de olsa kapanir çünkü bu konunun yükü 2.el e benzemiyor burasi zaten 2. El değil arti kardeslik olayinda bir hesabi sattığında bir parçası sende kalıyor senin ne yapacağın belli değil niyetin belli değil yok mail değişti yönetici yok şifre değişti yonetici kusura bakmayın haklı yönleri de çok var.

2. El kısmı ile mukayese etmeyin bu konuyu orada adam bir ürün satar arızalı çıkar veya kargolar ücretini odemez yönetimin yapacağı hicbirsey yoktur ama sattığın ürünün bir parçası sende kalmaz.

Konunun kapanması evet hiç iyi olmadı şimdi kim kime dum duma olacak ortalık. Kimse hesap sahiplerine ulaşamayacak.

Olayın iç yüzünden bakarsak hakilik yönlerini görebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 6 Eylül 2015; 15:57:10 >
  • Kardeşlik konusu kapandığı için maalesef yakında ps4 satacağım zira öğrenci harçlığı ile kutulu oyunlar vs almam mümkün değil. kardeşlik konusuna güvenip cihazı alan bir çok kişi de böyle zorda kalmıştır eminim ki.
  • quote:

Yalakalik haşa aklımdan dahi gecmedi siz nasıl düşündünüz bunu çıkaramadım!

Valla 1000 sayfa değil 300000 de olsa kapanir çünkü bu konunun yükü 2.el e benzemiyor burasi zaten 2. El değil arti kardeslik olayinda bir hesabi sattığında bir parçası sende kalıyor senin ne yapacağın belli değil niyetin belli değil yok mail değişti yönetici yok şifre değişti yonetici kusura bakmayın haklı yönleri de çok var.

2. El kısmı ile mukayese etmeyin bu konuyu orada adam bir ürün satar arızalı çıkar veya kargolar ücretini odemez yönetimin yapacağı hicbirsey yoktur ama sattığın ürünün bir parçası sende kalmaz.

Konunun kapanması evet hiç iyi olmadı şimdi kim kime dum duma olacak ortalık. Kimse hesap sahiplerine ulaşamayacak.

Bakın ben 2014 Şubat tarihinden bu yana kardeşlik ile oyun alıp satıyorum. İkinci el bölümünde de 2008 yılından beri aktifim. Bir diğerinin biriyle farkı yok. Üstüne bu konu ikinci el'e göre daha az uğraştırıcıdır. Hesap gitti mi veya konsol banlandı mı geri dönüş yok. @Horoz Nuri abimiz dedi ki bakın bu çocuk sahte hesap satıyor. Alın bakın konsolum banlandı, satış yaptırmayın dedi. Adam ne forumdan ip istedi, ne de parasını geri alamayacağını bildiği için parasını...Herkes de bundan sonra TheHobbits67 nickli aşağılık herife cephe aldı. Bana forumdan " veled-i zina" diyip daha ağır küfürlere başvuracağına yönelik tehdit edip 4 gün ceza aldı. Sonra yine dadandı.

2. Eldeki sorunlu alışveriş sayısı buradakinden çok daha fazla. Kargoda hasar oluyor, suçlunun kim olduğu bulunamıyor. Bozuk ürün yollanıyor satıcıya ulaşılamıyor. Buradaki insanların istediği tek şey; adı mimlenmiş, dolandırdığı, hırsızlık yaptığı insanların satış yaptığını görmek istememek. Ya adamlar başkalarının iyilikleri için foruma bakın bu dolandırıcı diye yazıyorlar, nasıl bir art niyetleri olabilir ki hiç tanımadıkları bir adama böyle bir yafta vursunlar?

Bence aşırı derecede saçmalıyorsunuz. Yok bir parçası kalmış da yok şu olmuş da. İkinci el'de bir ürün komple elinden gidiyor belki de değeri 1000TL, buradaki bir alışverişin maksimum hacmi 100 hadi bilemediniz 150TL. Dijital olduğu için kargo sorunu da yok. Sadece adamakıllı kullanıcı ve adminlere ihtiyaç var.

• Olmadı bi whatsapp gurubu kuralım sadece referanslı üyeleri alalım ordan halledelim işi grupu kurdukdan sonrada dhye felan ihtiyacımız yok

• Whatsapp grubu çok güzel olur devamlı iletişim halinde oluruz kim açacaksa numaralarımızı atalım ona
  • Google'da PS4 dijital kardeslik diye aratirsaniz alternatif bir forum bulacaksiniz. Yazik oldu konuya ama diger forumdaki arkadaslar daha cok ilgilenmeyi ve isin uzerine dusmeyi vaat ediyor. Bir de orayi deneyin bence.

• Hiçbir admin bu yükü üzerine almak istemez heleki butür dolandiriciklari gördüğünde hiç istemez.

Konu herhangi bir üyeye verilse o üyenin yolu yine admin kosturacak olan yine admin. Admine sabah akşam kardeşlik konusu ile uğraş diye maaşmı veriyorlar Kim 24 saat uğraşır bu olaylarla? İşi gücü bırakıp kardeşlik konusundaki hırsızlarimi kovalayacak.

Sacmalamiyoruz dostum gerçek bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 6 Eylül 2015; 16:16:00 >
  • quote:

Hiçbir admin bu yükü üzerine almak istemez heleki butür dolandiriciklari gördüğünde hiç istemez.

Konu herhangi bir üyeye verilse o üyenin yolu yine admin kosturacak olan yine admin. Admine sabah akşam kardeşlik konusu ile uğraş diye maaşmı veriyorlar Kim 24 saat uğraşır bu olaylarla? İşi gücü bırakıp kardeşlik konusundaki hırsızlarimi kovalayacak.

Sacmalamiyoruz dostum gerçek bunlar.

Tamam usta tamam. Gerçeklerse gerçekler.. Çözüm öneriniz yok gibi de duruyor. Lütfen daha fazla savunma yapmaktan vazgeçin. Savunma yapa yapa Yunanistan Futbol Takımı'na döndünüz.
  • Turkiyenin en buyuk forumlarindan birinin en populer konusunun getirisi yok mu sizce? Alinan onca reklamlar sayesinde ne tarz paralar dondugunun farkinda degilsiniz sanirim. Isi gucu birakmak degil bilhassa bu ise ozel adminler tahsis etmek gerekirdi bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkesta -- 6 Eylül 2015; 16:20:35 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.