Şimdi Ara

PS4 Harici Harddisk ve Kullanımı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
28.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi güler öncelikle, harici harddisk desteği gelmesinden dolayı harici bir harddisk bağlamayı düşünüyorum ps4e ama birkaç sorum var. Öncelikle 1tb lık ps4le uyumlu ve uygun fiyatlı önerebileceğiniz bir harici harddisk var mı? İkinci sorum ise başka bir ps4te hesabımı girip harddiski de bu ps4e bağlayıp oyunları indirirsem bu harddiski söküp kendi ps4üme bağladığımda sorunsuz bir şekilde kendi hesabımdan oyunlara erişim sağlayabilir miyim? Teşekkürler

• 1.sorun için kısmi cevap verebilirim bir arkadaşım seagate aldı.Oyunları yükledikten iki gün sonra arıza verdi.Verileri kurtarmaya uğraşıyordu.Bende araştırmadayım 1tb Western digital element düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali vardar -- 21 Mart 2017; 8:17:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali vardar

1.sorun için kısmi cevap verebilirim bir arkadaşım seagate aldı.Oyunları yükledikten iki gün sonra arıza verdi.Verileri kurtarmaya uğraşıyordu.Bende araştırmadayım 1tb Western digital element düşünüyorum.

Birak veriyi hdd yi kurtarmaya calisiyorum hdd raw formatina donusmus

Ps acikti o anda ekranda bir anlik "genisletilmis depolama alani duzgun cikarilmadi " uyarisini verdi .

Sonra bu disk i onarmaniz lazim dedi onar dedim onarma ekraninda yarilara dogru islemi kesip "onarilamiyor " uyarisini verdi .

Ve artik usb kisminda gormemeye basladi .Ana hdd den bir dunya oyun tasimistim ve indirmistimde

Simdi aklimdaki soru bu seagate ten kaynaklanan bir sorunmu yoksa ps data yazilimini usb den yaparken disc lere bu sorunu yasatacak nedir belirsiz

• http://community.us.playstation.com/t5/Consoles-Peripherals/External-Harddrive-shutting-off-when-ps4-enters-rest-mode/td-p/46186963

Olay galiba sony den kaynakli

Bir arkadasin yazdigina gore

konsol dinlenme moduna alınıp dinlenmeden çıkınca hdd uygun kapatılmadı uyarısı veriyormuş

ama bu düzeltilir zannediyorum dinlenme moduna girerken her ne kadar usb portlarına devamlı güç ver seçili olsa da bu portları kısa bir süreliğine kapatiyormus. o anda hdd yi de kapatmış oluyor, halbuki ya devamlı vermeli ya da ps otomatik kaldırıp açılırken tekrar aktif etmeli devamlı böyle çalışınca hdd bozulabilir

• Sony bu yazılım işini pek beceremiyor anlaşılan,bu sürümü hiç denemedilermi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali vardar -- 21 Mart 2017; 18:6:7 >
  • 2 tb flash bellek usb 3.0 alsam ps4 için olurmu

• bjk_mustafa_bjk kullanıcısına yanıt
    Olur. Zaten 3.0 olması lazım. 2 Tb' da destekliyor.

• Geçen hafta eski ps4 e harici 1 tb hdd bağladım usb girişinden. Format falan attı cihaz. Hdd yi tanıdı sorun yok. Ama yedekleme yapmaya çalıştığımda şu hatayı verdi. Dünya kadar oyun vardı indirdiğim yedeğini almadan cihazı sattım gitti o kadar indirdiğim veri. Yeni cihaz aldık sıfır hdd indiriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 24 Ağustos 2017; 17:8:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eonmg

Olur. Zaten 3.0 olması lazım. 2 Tb' da destekliyor.

Teşekkürler ederim yardımların için

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    Yedekleme yöntemin yanlış. Sen yedeklemeye çalışıyorsun, oysa oyunun kayıt yerini değiştirmen lazım.
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Cihazın hdd sindeki oyunlar harici hdd ye yedeklenmiyor mu. Başka cihaza yedek tekrar kurulamıyor mu. Sanki harici hdd yi takınca cihazın hdd sini yüksektim gibi oldu. Yedek alamadım

• snakefatih kullanıcısına yanıt
    O işlem yedekleme değil, kurulumun yapılacağı yeri değiştirebilir ve oyunun kurulu olduğu HDD'yi değiştirebilirsin ama yedek almak başka bir şey. Yedek almayacaksın, oyunu bir HDD'den diğerine taşıyacaksın.
  • broodofqueen kullanıcısına yanıt
    Hmm menüleri kurcalayayım o zaman. Gerçi iş işten geçti ama lazım olur belki

• Öncelikle biliyorum biraz geç oldu ama harici harddisk bağlayıp uzun zamandır kullanan varmı? Ben 500gb lik aldım 400gb civarlarında kullanılabilir var, e birazda boş kalması lazım 350gb fln bana anca kalıyor. Bende bu yüzden 1 veya 2TB lik harici harddisk bağlayıp oyunları fln oraya kaydetmek istiyorum ama bazı kişiler kasabilir diyor sizce napiyim?

• alperenisler A kullanıcısına yanıt
    Ben 1tb lık almıştım, bir sorun yaşamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperenisler

Öncelikle biliyorum biraz geç oldu ama harici harddisk bağlayıp uzun zamandır kullanan varmı? Ben 500gb lik aldım 400gb civarlarında kullanılabilir var, e birazda boş kalması lazım 350gb fln bana anca kalıyor. Bende bu yüzden 1 veya 2TB lik harici harddisk bağlayıp oyunları fln oraya kaydetmek istiyorum ama bazı kişiler kasabilir diyor sizce napiyim?

Ben güncelleme ile harici disk desteği geldiği ilk günden beridir kullanıyorum, biri 2 3 sene pc de kullandığım 1tb wd elements digeri 2 tb wd elements, herhangi bir kasma vs hiç yaşamadım. Hatta tablet elindeyken resmini de çekeyim:

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bende harici hdd kullanıyorum 1tb western digital elements
    makinedeki hdd yi 240 ssd ile değiştirdim sorunsuz yağ gibi akıyor
  • Ben almışken 2TB almayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz fiyatı ve performansı iyi olan bir ürün var mı?

• alperenisler A kullanıcısına yanıt
    Ben cihazın hdd sini çıkarıp bunu takmıştım sorunsuz güzel çalışıyor

https://m.n11.com/seagate-expansion-2tb-stea2000400-P224072310?cid=604001&gclid=CjwKCAjw8r_XBRBkEiwAjWGLlAoeiiQifJJ0SXgPalRe-WoM2F653_aMwkjEEPJ2ZIVqJyuFLI_LJRoCZmwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

• WD'nin my password 2TB (indirimde 330₺) ile karşılaşacak olursak hangisi dah iyi?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.