Şimdi Ara

Ps4 e DHCP ip adresi tanitimi kolay bir soru yardim edermisiniz resimli.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
11
Cevap
0
Favori
350
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> PlayStation >> Diğer >> Ps4 e DHCP ip adresi tanitimi kolay bir soru yardim edermisiniz resimli.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2803 Mesaj
    Simdi resimdekii yer modeme bilgisayardan girdim baktigim yer ps4 ordaki ayarlarimi verecegim yoksa 255.255.255.0
    ve 192.168.0.1 mi kafam karisti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mersinli. -- 29 Temmuz 2014; 17:07:27 >

|
    |

DHCP için herhangi bir işlem yapmana gerek yok.Zaten PS4 otomatik olarak bir IP alacaktır modeminden.

Herhangi bir IP almıyor mu?Ya da internete mi bağlanmıyor? Sorun ne tam olarak?
    |
    |
    Mersinli. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2803 Mesaj

ip aliyor otomatik fakat modemde bütün baglandigim aletler isimleriyle kayitli ama ps4 sistemim baglaninca unknown olarak görünüyor isim olarak her acistada nw ile baslayan bir hata veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mersinli. -- 29 Temmuz 2014; 16:38:30 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Hose
    Ps4 un isminin yazip yazmamasi sorun olmazki sanirim. Nw ile aldigin hatanin tam kodu ne ise onun ekran goruntusunu paylasabilirsen bakariz internetten. Bence senin problemin dns olabilir. Dns ayarini 8.8.8.8 ve 4.4.4.4 yaparsan duzelebilir problem. Bu google dns adresleriyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

nw31294-9 hatasi her ps4 acilisinda bu hata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mersinli. -- 29 Temmuz 2014; 16:56:58 >
    |
    |

İnternette baktigima gore wifi baglantisi yapilan bazi modemlerde bu hata cikiyomus. Youtube da birisi modem degitirmis cozum bulmus. Bir kisi wifi baglanti yerine kablo ile Lan baglantisi yapmis cozum bulmus. Birkac kisi de en son bugun cikan yeni firmware in kurulmasini ve sonra problem olup olmadiginin testini yapin demis.

Bence en iyi ve hizli cozum ps4 ile modemini kablolu baglamak. Hem oyun oynarken baglanti hizinda en yuksek seviyeye gelmis olur.

|
    |
    Bende böyle tahmin ediyordum tesekkür ederim yardimlarin icin.
    |
    |

Birde unutmadan sunu sorayim benim dhcp ip 199a kadar ayarli modemde simdi ben ps4 dhcp ip adres araligindami birakayim yoksa 192.168.0.200 mü yapayim dhcpden ciksin, ayrica dmz ayarlayinca upnp kapatmalimiyim? veya dmz yerine port acsam upnp kapatilmalimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mersinli. -- 29 Temmuz 2014; 17:14:38 >
    |
    |

Eger statik ip vereceksen 199 sonrasina vermene gerek yok. Tabi evde modeme bagli 199 cihaz yoksa:)

Upnp kapatman ise yarayabilir. Bazen ses iletisiminde upnp acik iken hata verebiliyor. Ses grubunda bir iki kisi nat2 cakismasi yasayabiliyor. Upnp kapatarak airties modemlerde bu problemi cozmustuk.

|
    |

peki sadece port acsam dmz kapatsam ozaman upnp kapalimi olmasi lazim?
    |
    |

Upnp kapali ve sadece port acma yapabilirsin. Ya da dmz de birakirsan o cihaz butun portlar acik durumda internete cikar.

|
    |
1
Reklamlar
üniversite
kolayoto.com
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.