Şimdi Ara

PS4 aldım BİLGİSİZİM :D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim sıkıntım dashboard ve hafif ısınmayla ilgili kısacası;

dashboard da hafif kasmalar var (yeni cihaz olduğu için geçeceiğini ümit ediyorum) sıkıntı olurmu?

ve yaptığım tek şey temel ayarları yapıp twitch e girip bi kaç gameplay izleyip makineyi kapattım ama sanki biraz ısındı (normal mi yoksa geriye götürmelimiyim)

teşekkürler ...

• Isınma konusuna pek dikkat etmedim ama dashboard bende yağ gibi akıcı neredeyse.
  • Kasılma olayı yok bende de yağ gibi akıyor. Oyun açık iken bile zırt pırt geri dönüyorum ona rağmen bir kere bile kasma yaşamadım. Makina ısınır ama ısınma sorunu denicek boyutta ısınmıyor, olması gereken kadar normal yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Kasılma olayı yok bende de yağ gibi akıyor. Oyun açık iken bile zırt pırt geri dönüyorum ona rağmen bir kere bile kasma yaşamadım. Makina ısınır ama ısınma sorunu denicek boyutta ısınmıyor, olması gereken kadar normal yani

tekrar tekrar kontrol etmek geliyor içimden fabrikasyon bi hata varda garantiye giderse kahrolurum :S daha oyununu almadım arkadaşlar :D
  • Cihazı kapatın , power kablosunu sokun. 5 saniye sonra tekrar takın. Ardından ps4 üzerindeki açma tuşuna ikinci bip gelene kadar basili tutun. Sizden kolu usb ile bağlamanızı isteyecek. Ardından 5. Seçenek olan rebuild i kullanın. Belki kasma sorunu düzelir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemtas

Cihazı kapatın , power kablosunu sokun. 5 saniye sonra tekrar takın. Ardından ps4 üzerindeki açma tuşuna ikinci bip gelene kadar basili tutun. Sizden kolu usb ile bağlamanızı isteyecek. Ardından 5. Seçenek olan rebuild i kullanın. Belki kasma sorunu düzelir.

hocam bu çok somut bi tavsiye oldu hemen deniyorum teşekkürler ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MILITANZ

quote:

Orijinalden alıntı: erdemtas

Cihazı kapatın , power kablosunu sokun. 5 saniye sonra tekrar takın. Ardından ps4 üzerindeki açma tuşuna ikinci bip gelene kadar basili tutun. Sizden kolu usb ile bağlamanızı isteyecek. Ardından 5. Seçenek olan rebuild i kullanın. Belki kasma sorunu düzelir.

hocam bu çok somut bi tavsiye oldu hemen deniyorum teşekkürler ...

Umarım hallolur
    :)

• quote:

Orijinalden alıntı: MILITANZ

Arkadaşlar benim sıkıntım dashboard ve hafif ısınmayla ilgili kısacası;

dashboard da hafif kasmalar var (yeni cihaz olduğu için geçeceiğini ümit ediyorum) sıkıntı olurmu?

ve yaptığım tek şey temel ayarları yapıp twitch e girip bi kaç gameplay izleyip makineyi kapattım ama sanki biraz ısındı (normal mi yoksa geriye götürmelimiyim)

teşekkürler ...

ps4 te bir oyun kasıyorsa kesinlikle geri götür onu kasmaması lazım ama eğer yanlış bir ayar felan yaptıysan bilemem
  • Beyler garip gelicek size ama tv de kullanıyordum sonra odamdaki pc nin monitörüme bağladım. Benq XL2420T input lag değeri 0. tv de dashboard de takılmalar olurken monitörümde hiç takılma olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTaL1Tr

Beyler garip gelicek size ama tv de kullanıyordum sonra odamdaki pc nin monitörüme bağladım. Benq XL2420T input lag değeri 0. tv de dashboard de takılmalar olurken monitörümde hiç takılma olmadı.

Arkadaşlar konuya açıklık getireyim aldığım ps4 daha önceden açılmıştı üzeri çiziklerle dolu ve power kablosu da deforme olmuştu neyse önce mağazaya a gittim değiştirmelerini söyledim değiştirmeyiz o işe teknik servis bakıyor dediler neyse verdim gönderin diye ps salonunda çalışan bi abimi aradım dash board kasıntısından bahsettim bi ayarı var gönderme hallederiz dedi bende servisi arayıp vazgeçtiğimi cihazı gelip alacağımı söyledim akşam mağazanın merkezine e-mail yoluyla ulaştım ve aynı aynı cevabı aldım sonra tüketici haklarını okuyacağıma dair bi mesaj daha attım umutsuz şekilde teknoloji mağazasına gittiğimde yanımdaki arkadaşım 2 günlük cihazı nasıl değiştirmezsiniz dedi ( dash board sıkıntısını ve açıldığını anladığımda cihazı alalı 2 gün olmuştu) servisten haber geldi ürün değişimini onayladılar bende 0 kutuda ps4 ümü tekrar aldım dashborad konusunda FaTaL1Tr nin dediğine inanmaya başladım gerçekten makinem şuan mükemmel ama hala geçişlerde soluk bi kasma var yani hafif bi DASH BOARD kasması varsa hemen ayaklanmayın ulan 8 çekirdekli makine bunu nasıl yapar diye yapıyor varsa tanıdığınız ps sahibi ve salonu sahibi birisi gösterin ( cihazı açtırmayın tabii ) HE BU ARADA BU ADAMLAR KABA DİLDEN ANLIYOR TEKNİKSERVİSE VEYAHUT MERKEZE ATACAĞINIZSERT BİR MESAJ HER ŞEYİ DEĞİŞİRİYOR ...
    SAYGILAR

• Hocam cihaz daha yeni, oyun updatelerini falan yapıyorsa o yüzden kasılmalar olabilir. Mesela benim de yağ gibi ama arka planda birden fazla indirme yapıyorsa kasılmaya başlıyor. Onla bir alakası olmasın ?
  • TV ile alakali olabilir, bazı TV lerde input lag denilen görüntünün gecikmeli olarak ekrana gelme olayı var. Siz kontrol cihazı ile yaptığınız hareketi geç alıyorsanız büyük ihtimalle TV den kaynaklanıyor. HDMI girişi olan bir monitöre deneyin eğer orada sorun olmazsa kesin TV dendir.

Tabii konsol ile de alakali olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 1 Mart 2014; 13:25:53 >
  • ARKADAŞLAR KAFAYI YİCEM BU İLK CİHAZI İADE ETTİM BU 2. CİHAZ VE GHOST ALDIM KASIYOR HEM MP HEM SP DA PATLAMA VE HIZLI GEÇİŞ YAPTIĞIM ANLARDA KASMA GELİYOR 0 MAKİNE ALDIM DAHA NE YAPAYIM KAFAYI YİCEM Bİ AKIL VERİN ?
  • Ya bende ps4e destiny ile tihefin demosunu indirdim. fakat cok kasıyor thief hiç oynanmıyor bf4 var bnde onda oyun yağ gibi akıyor destiny ise ilk basta oda oynanmyacak kadar kasıyordu sonra bir iki güncelleme yaptı baya düzeldi ama yinede kasıyor ps cafede ps4te far cry4 oynamıştım ondada sanki biraz ağır dönüyor gibi geldi yani yağ gibi akmıyordu gta v te ise arabayla hızlanınca kasıyor sizdede böyle problemler var mı cevaplarsanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzkayra 85

Ya bende ps4e destiny ile tihefin demosunu indirdim. fakat cok kasıyor thief hiç oynanmıyor bf4 var bnde onda oyun yağ gibi akıyor destiny ise ilk basta oda oynanmyacak kadar kasıyordu sonra bir iki güncelleme yaptı baya düzeldi ama yinede kasıyor ps cafede ps4te far cry4 oynamıştım ondada sanki biraz ağır dönüyor gibi geldi yani yağ gibi akmıyordu gta v te ise arabayla hızlanınca kasıyor sizdede böyle problemler var mı cevaplarsanız sevinirim...

kasma olmaması lazım hocam. farklı oyunlarda single modda dahi kasıyorsa servise götürün bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patient93

quote:

Orijinalden alıntı: oguzkayra 85

Ya bende ps4e destiny ile tihefin demosunu indirdim. fakat cok kasıyor thief hiç oynanmıyor bf4 var bnde onda oyun yağ gibi akıyor destiny ise ilk basta oda oynanmyacak kadar kasıyordu sonra bir iki güncelleme yaptı baya düzeldi ama yinede kasıyor ps cafede ps4te far cry4 oynamıştım ondada sanki biraz ağır dönüyor gibi geldi yani yağ gibi akmıyordu gta v te ise arabayla hızlanınca kasıyor sizdede böyle problemler var mı cevaplarsanız sevinirim...

kasma olmaması lazım hocam. farklı oyunlarda single modda dahi kasıyorsa servise götürün bence

Cevap için teşekkür ederim hocam... bf4 multide singlede yağ gibi akıyor destiny ise kapalı mekanlarda akıcılık cok iyi dışarıda o akcılık kayboluyor fakat nasıl oluyorsa adamı oturtup etrafa bakınca oyun gayet güzel akıcı oluyor ps cafedede far cry4 akıcı gelmedi bana takılma veya fps düşüsü yok ama akıcı değil yada szie şöyle anlatayım pc oyunlarında grafik ayarları kısmında motion blur die bir seçenek var far cry4te de ona benzer bi durum gibi ama yinede rahatsız ediyor tekrardan teşekkürler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.