Şimdi Ara

Ps4 3d bluray desteklenmeyen disk uyarisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elinde 3d film var ama desteklenmeyen disk uyarisi veriyor. Versiyon 3.11

Ne yapamam lazim yardimci olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ps4 güncel mi? cihaz ve diskin bölgesi aynı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 12 Aralık 2015; 14:13:05 >
  • There goes your life kullanıcısına yanıt
    Ps4 güncel. Zaten 1.75 ile 3d blu-ray oynatma gelmiş. Benim cihaz 3.11 yani sorun yok gibi. Disk kacinci bölge bilmiyorum ama tamamen türkçe . cihaz da Sony resmi garantili yani ikinci bölge sanirim

• Bölge kodu farklıysa hata verir. Diskin üstünde ve bluray kutusunun arkasında kaçıncı bölge olduğu yazar. (A/1, B/2, C/3 veya ALL)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armag3d0N -- 12 Aralık 2015; 14:32:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Diskin Üzerinde A yaziyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

A bölgesi avrupa'ya yani bizim bölgeye ait değil.
     Ps4 3d bluray desteklenmeyen disk uyarisi
  • Kennnn K kullanıcısına yanıt
    Oyunda tamam ama filmde boyle kisitlama olması saçma olmuş. Öte yandan blu-ray oynaticiya taktik film türkçe bu nasil olmuş madem bizim bölgeye ait değil

Edit. Tepkim size değil uygulamaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhdmr -- 12 Aralık 2015; 17:00:10 >
  • ilhdmr kullanıcısına yanıt
    Ps4 oyunlarında genel olarak bölge kodu sorunu pek olmuyor ama... Hatta bir site var ordan çıkan oyunların her sürümün detayı yazar, ve çoğu ps4 oyunu içinde bölge kodsuz yazar.

Bluray filmler konusu ise sonyide aşıyor anladığım kadarıyla ben kafama göre her bölgeye açık bluray film oynatıcam diyemiyor, tek başlarına karar verebilecekleri bir konu değil, muhtemelen farklı yığınla firmanın vs anlaşmaları gereği bluray filmler kendi bölgenize ait olmalı.

Attığım harita ps4'e özel bluray film haritası değil genel bluray film çalıştıran cihazlar için hazırlanmış. sizin filmin türkçe olması detayını bilemeyeceğim demek ki sattıkları bir kitle var ki türkçe koymuşlar yani ben karşılaşmıştım zamanında, tam detayları bilemeyeceğim artık tahmin etmek dışında :)

ama görüldüğü gibi A bögesi bizim cihazlara göre değil, evet saçma ama öyle yapacak birşey yok. pc de falan açabilirsiniz muhtemelen envai çeşit program seçeneği olduğundan diskinizi.

sitenin linkini verebilir misin
    İçimde kaldı evde ne güzel izleyecektim 3d TV de. Artik notebook tan izler miyim bilmem istediğim tadi alamam sanirim öylece kalacak ileride tam manasıyla dikkat edeceğim koda. Bilgi için teşekkürler

• quote:

A ise Amerika bölgesine ait. Pal ve NTSC farklı bölge olduğu için çalışmaz. Bu kısıtlamanın sebebi dev yapım şirketlerinin baskıları, yani tamamen maddi. Yoksa teknik anlamda bir engel yok.

• Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Sanirim amaç daha çok satmak. Mesela ben başka bölgeden alinmiş bu blu-ray i izleyemeyecek boylece gidip kendi bolgeme uygun olani satin alacağım. Böylece para akacak yapim şirketlerine. Almam olur biter. Sadece olaydi eyidi :)

• quote:

Sanirim amaç daha çok satmak. Mesela ben başka bölgeden alinmiş bu blu-ray i izleyemeyecek boylece gidip kendi bolgeme uygun olani satin alacağım. Böylece para akacak yapim şirketlerine. Almam olur biter. Sadece olaydi eyidi :)

Yok amaç çok satmak değil. Mesela Türkiye'de bir film 10 TL, Amerika'da 10$. Arada kur farkı var. Amerika'daki biri ucuz diye Türkiye'den sipariş veriyor. Bu gibi durumlarda firmalar zarar ediyor. Ayrıca film ve müzik anlaşmalarında çok fazla kısıtlama oluyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.