Şimdi Ara

PS3 REHBERLER, SIKÇA SORULAN SORULAR ANA BAŞLIK TOPLANMA NOKTASI (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
13
Favori
62.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende yenı ps3 alan bırı olarak bır kac sorum olacak cevaplarsanız sevınırım
    1-)psnden demo oyunları pc ye ındırme sansımız varmı
    2-)psnde full oyunlar gordum bunları satın alıp ındırdıgım zaman ps3te kurmam mı gerekıyor yoksa bır bd ye yazıp olemı oynamam gerekıyor?
    3-)ps3e lınux kurmam zorunlumu cok onem arzedıyormu lınux ps3te yanı farklı kombınasyonlar ıcın.
  • bu liste güncelleniyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: haylaz74

bende yenı ps3 alan bırı olarak bır kac sorum olacak cevaplarsanız sevınırım
    2-)psnde full oyunlar gordum bunları satın alıp ındırdıgım zaman ps3te kurmam mı gerekıyor yoksa bır bd ye yazıp olemı oynamam gerekıyor?
    3-)ps3e lınux kurmam zorunlumu cok onem arzedıyormu lınux ps3te yanı farklı kombınasyonlar ıcın.

1) İndirdiklerin PS3 hdd 'ine kaydediliyor, sadece PS3 te çalışır. Ayrıca neden pc ye indireceksin bunuda ben sorayım :)

2) Satın aldığında install dosyasını indiriyorsun ve evet kurman gerekiyor. BD'e yazmana gerek yok.

3) İhtiyaçlarına bakar, linux için hdd yi bölmen gerekiyor yani 10 GB lık bir kısmı linux için ayırıyorsun. Şahsen ben gerek görmedim, anladığım kadarı ile sorunsuz çalışan linux yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rds -- 17 Kasım 2008; 18:24:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: rds

quote:

Orjinalden alıntı: haylaz74

bende yenı ps3 alan bırı olarak bır kac sorum olacak cevaplarsanız sevınırım

1) İndirdiklerin PS3 hdd sine kaydediliyor, sadece PS3 te çalışır. Ayrıca neden pc ye indireceksin bunuda ben sorayım :)

2) Satın aldığında install dosyasını indiriyorsun ve evet kurman gerekiyor. BD'e yazmana gerek yok.

3) İhtiyaçlarına bakar, linux için hdd yi bölmen gerekiyor yani 10 GB lık bir kısmı linux için ayırıyorsun. Şahsen ben gerek görmedim, anladığım kadarı ile sorunsuz çalışan linux yok.

Satın alma nasıl oluyor. Tr adresi olmadığı için kredi kartı verebiliyormusunuz?
  • PSN için bir account oluşturman gereliyor. Burası biraz çetrefilli eğer Türkiyeden adres verirsen PSN'e giremiyorsun(diye biliyorum bu yüzden ben direk ABD den adres yazdım).

Şimdi kısaca anlatacak olursak account alma kısmında ülke ABD eyalet oradan bir yer ve yine posta kodunu oradan bir yerin posta kodunu yazıyorsun. Adres kısmına ise kredi kartının ekstre adresini yazman gerekiyor. Bu durumda PSN'e girebilir ve oyun satın alabilirsin.

Bu yöntem kendi yaptığım ve başarılı olan bir yöntemdir. Forumda benzer ve başarılı yöntemler var onlarada bakabilirsin.
  • Arkadaşlar allah nasip ederse en yakın zamanda ps3 80 gb alıcam fakat şimdilik oyun almayı düşünmüyorum baya pahalıya geliyor çünkü nasılsa ps2 oyunlarını çalıştırıyor fakat nasıl olur ps2 oyunun görüntüsü ps3 te.Çok fark olur mu yoksa ayırt edemezmiyiz?
  • Beyler ps3'm var ve gayet memnunum ancak demo oyunlar-fullhd fragmanlar v.s seyleri playstation store'dn indirmek istedim fakat oraya girdigimde karsima soyle birsey cikiyor; PLAYSITATION STORE IS NOT AVAILABLE IN THE SELECTED COUNTRY OR REGION.
    Evet bu sorunu bir turlu cozemedim ve kafayi yeme durumundayim brturlu olmuyor.Ya bu olayi bilen arkadas varsa lutfen yardim edebilirmi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: neccoo

Beyler ps3'm var ve gayet memnunum ancak demo oyunlar-fullhd fragmanlar v.s seyleri playstation store'dn indirmek istedim fakat oraya girdigimde karsima soyle birsey cikiyor; PLAYSITATION STORE IS NOT AVAILABLE IN THE SELECTED COUNTRY OR REGION.
    Evet bu sorunu bir turlu cozemedim ve kafayi yeme durumundayim brturlu olmuyor.Ya bu olayi bilen arkadas varsa lutfen yardim edebilirmi....

Sakin ol herzamanki şeyler. PSN için yeni account oluştur, hatta 3 tane oluştur. 1. si için U.K. dan adres ver, 2. için USA'den 3. içinde Japonyadan (forumda japon psn hesabı alma resimli anlatım var) account al. Türkiye desteği olmadığı için o uyarıyı alıyorsun.
  • arkadaşlar acil olarak yardım lazım ps3 gamepad neden anlamadım sarj olmuyor ortadaki düğmeye sürekli basılımı tutmam gerek ? zaten basılı tuttuğumdada sarj olmuyor ? Help me !!!!!
  • Çok faydalı bir başlık olmuş.
  • arkadaslar bende ps3 40 gb var ve controller sixaxis ben dualshock istiyorum titresimli oldugu icin simaris verecegim aam bi sorum var dualshocklar ps3 40GB liklere uyumlumu calsirmi:) yoksa mecbur 80 gb alacam:)
  • quote:

Orjinalden alıntı: osman29

arkadaslar bende ps3 40 gb var ve controller sixaxis ben dualshock istiyorum titresimli oldugu icin simaris verecegim aam bi sorum var dualshocklar ps3 40GB liklere uyumlumu calsirmi:) yoksa mecbur 80 gb alacam:)

40GB'lık PS3 ile Dualshock 3'ü sorunsuzca kullanabilirsin, PS3'ün kapasitesiyle alakası yok.
  • Arkadaşlar 4 aydır makina var bende ama ilk defa bugün ethernet bağladım ve PSN'e sallamasyon adres bilgileri ile üye oldum.
    Fakat yukarıda başka bir arkadaşn başına gelen şey başıma geldi.
    Kayıt yaptığım bölge PSN STORE'a giremiyor (TÜRKİYE)
    hali hazırdaki üyeliğimin üzerinden ülkeyi AMERİKA yapabiliyormuyum?
    Son soru: Eğer bu PSN hesabımı silersem oyunlarımın save'leri silinmez değilmi?
    Neticede para ile birşey satın almayacağım, sadece içeriği görmek istiyorum ve varsa ücretsiz masa üstü resmi indirmek istiyorum. O yüzden ekstra bir account açıp AMERİKA diye seçeyim ülkeyi ve adresi yine sallamasyon yapayım, başarılı olurum değilmi?
    Birde üyeliği silmeden başka bir account nasıl alıyorum, yani ps3 ana menüsünde hangi sekmeden giriyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rick dangerous

Arkadaşlar 4 aydır makina var bende ama ilk defa bugün ethernet bağladım ve PSN'e sallamasyon adres bilgileri ile üye oldum.
    Fakat yukarıda başka bir arkadaşn başına gelen şey başıma geldi.
    Kayıt yaptığım bölge PSN STORE'a giremiyor (TÜRKİYE)
    hali hazırdaki üyeliğimin üzerinden ülkeyi AMERİKA yapabiliyormuyum?
    Son soru: Eğer bu PSN hesabımı silersem oyunlarımın save'leri silinmez değilmi?
    Neticede para ile birşey satın almayacağım, sadece içeriği görmek istiyorum ve varsa ücretsiz masa üstü resmi indirmek istiyorum. O yüzden ekstra bir account açıp AMERİKA diye seçeyim ülkeyi ve adresi yine sallamasyon yapayım, başarılı olurum değilmi?
    Birde üyeliği silmeden başka bir account nasıl alıyorum, yani ps3 ana menüsünde hangi sekmeden giriyoruz.

başka bir hesap oluştur ve oradan kayıt olurken amerika olarak kayıt ol yeni kullanıcı başta bağlanırken kullanıcı seçtiğin bölümün üst seçeneklerinden birinde olması lazım
  • arkadaslar 42 inc philips7403 tv de playstationu bagladıgımda 720 p görüntü alıyorum.hdmi to hdmi baglıyorum.tv de 1080p yi destekliyor.neden 1080p olmuyor yardımlarınızı bekliyorum...hdmi kablo kalitesi ile alakalı olabilirmi..ne yapmalıyım.tesekkür ederim simdiden
  • quote:

Orjinalden alıntı: esef19

arkadaslar 42 inc philips7403 tv de playstationu bagladıgımda 720 p görüntü alıyorum.hdmi to hdmi baglıyorum.tv de 1080p yi destekliyor.neden 1080p olmuyor yardımlarınızı bekliyorum...hdmi kablo kalitesi ile alakalı olabilirmi..ne yapmalıyım.tesekkür ederim simdiden

görüntü ayarlarından seçtiğin zaman 1080p yi ne diyor sana ona göre yardımcı olma şansı artar sorun kablodanda olabilir başka kabloyla deneme şansın varsa onlada dene bence
  • kardesim seciyorum 1080p 24 bit falanda yazıyo onu seciyorum uyarı dio desteklemesse eski moda otomatik dönecek diyo sonra olmuyor eski moda dönüyor..
    quote:

Orjinalden alıntı: dombilibili

quote:

arkadaslar 42 inc philips7403 tv de playstationu bagladıgımda 720 p görüntü alıyorum.hdmi to hdmi baglıyorum.tv de 1080p yi destekliyor.neden 1080p olmuyor yardımlarınızı bekliyorum...hdmi kablo kalitesi ile alakalı olabilirmi..ne yapmalıyım.tesekkür ederim simdiden

görüntü ayarlarından seçtiğin zaman 1080p yi ne diyor sana ona göre yardımcı olma şansı artar sorun kablodanda olabilir başka kabloyla deneme şansın varsa onlada dene bence
  • quote:

kardesim seciyorum 1080p 24 bit falanda yazıyo onu seciyorum uyarı dio desteklemesse eski moda otomatik dönecek diyo sonra olmuyor eski moda dönüyor..
    quote:

quote:

muhtemelen kablodandır o zaman benimde aldığım bir kabloda bu tarz bir sorun olmuştu sadece 1080p de göstermiyordu başka kablolarla denemeni öneririm birde o zaman
  • PS3 ü actım otomatik olarak online oldu..ve hemen arkasından elektrikler gitti. Karanlıkta el yordamı ile arkasındaki düğmeden kapattım. Daha sonra elektrikler geldiğinde. actım. online bağlantısını kendisi yine otomatik yaptı..herşey normal tamam ama arkadaş listemdeki arkadaşların hiç biri görünmüyor..acık olanlarda kapalı olanlarda görülmüyor..yani arkadaş listesi boş olarak görünüyor, ne yapmam lazım sevgili arkadaşlar.
  • quote:

quote:

kardesim seciyorum 1080p 24 bit falanda yazıyo onu seciyorum uyarı dio desteklemesse eski moda otomatik dönecek diyo sonra olmuyor eski moda dönüyor..
    quote:

quote:

muhtemelen kablodandır o zaman benimde aldığım bir kabloda bu tarz bir sorun olmuştu sadece 1080p de göstermiyordu başka kablolarla denemeni öneririm birde o zaman

aslında denedim farklı bi kabloyla vestel in hd recieverından cıkan hdmi la bagladım gene olmadı :(
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.