Şimdi Ara

PS3 icin 32' tv tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Full hd ve 100 hz olmasini dusunuyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• PS3 için 100Hz çok, ihtiyacınız yok. Zaten input lag yaratmaması için maksimum 50Hz'de sabit tutacaksınız TV'yi. başka amaçla kullanacaksanız 1:1 pixel mapping yapan bir TV bakın.

Bu arada bütçeniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mMalik

Ps3 icin 32 inc tv ariyorum

Bence ideal bir seçim olabilirhttp://www.hizlial.com/u05.011.1245.0205/philips-37pfl3007h12-37-100hz-pmr-usbmovie-full-hd-lcd-tv

37 inç

100hz

full hd

• Peki bu ideal TV'nin input lag performansı denenmiş midir, denenmişse nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

PS3 için 100Hz çok, ihtiyacınız yok. Zaten input lag yaratmaması için maksimum 50Hz'de sabit tutacaksınız TV'yi. başka amaçla kullanacaksanız 1:1 pixel mapping yapan bir TV bakın.

Bu arada bütçeniz nedir?

hocam açıkçası dedikleriniz den pek bişey anlamadım. bu konulara biraz uzağım ama yine bu forumda 100 hz olunca ps3 daha zevkli oluyor diye duydum.

fiyat 700 tl civarında düşünüyorum, max 800 850 lira olabilir ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mMalik -- 2 Temmuz 2012; 15:19:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn1990

quote:

Orijinalden alıntı: mMalik

Ps3 icin 32 inc tv ariyorum

Bence ideal bir seçim olabilirhttp://www.hizlial.com/u05.011.1245.0205/philips-37pfl3007h12-37-100hz-pmr-usbmovie-full-hd-lcd-tv

37 inç

100hz

full hd

hocam tv yi koyacağım yer 32 inc e uygun o yüzden 32 inc önerebileceğin varsa sevinirim.

• Hocam şimdi PS3 bağlayıp da 100Hz alacağım dersen o TV'de oyun filan oynayamazsın. Input lag dediğimiz hadise konsol ile TV arasında gecikme yaşanmasıdır. Yani sen oyun oynarken tuşa basar, konutu verirsin ekrana 1,2 saniye sonra yansır ve bu da senin oynayışını etkiler. O yüzden tepkime süresi ve hz çok önemlidir.

PS3'ü bağlayıp, TV'yi oyun moduna alıp, PS3 ayarlarından da 720p'yi seçmezsen işte yukarıda bahsettiğim lag durumunu yaşarsın. Bunun olmaması için TV'lerin çoğunda game mode mevcuttur. Bu mod tüm ekstra fonksiyonları kapatır, TV'yi maksimum 50Hz'e sabitler. Daha üzerini vermez gecikme yaşatmamak için.

Hele ki FPS ya da PES filan gibi oyunlar oynuyorsan konsolunu alıp, almayı düşündüğün TV'yi Teknosa'da filan dene, öyle satın al.
  • Benim bütçemde 1100-1200 banada bir tv önerirseniz sevinirim ps3 için
  • 3D fonksiyonu istiyor musunuz?
  • quote:

Hocam şimdi PS3 bağlayıp da 100Hz alacağım dersen o TV'de oyun filan oynayamazsın. Input lag dediğimiz hadise konsol ile TV arasında gecikme yaşanmasıdır. Yani sen oyun oynarken tuşa basar, konutu verirsin ekrana 1,2 saniye sonra yansır ve bu da senin oynayışını etkiler. O yüzden tepkime süresi ve hz çok önemlidir.

PS3'ü bağlayıp, TV'yi oyun moduna alıp, PS3 ayarlarından da 720p'yi seçmezsen işte yukarıda bahsettiğim lag durumunu yaşarsın. Bunun olmaması için TV'lerin çoğunda game mode mevcuttur. Bu mod tüm ekstra fonksiyonları kapatır, TV'yi maksimum 50Hz'e sabitler. Daha üzerini vermez gecikme yaşatmamak için.

Hele ki FPS ya da PES filan gibi oyunlar oynuyorsan konsolunu alıp, almayı düşündüğün TV'yi Teknosa'da filan dene, öyle satın al.

bu input lag olayı olmayan 100 hz olan tv yok mu?

ayrıca önerebileceğiniz bir tv var mı 50 hz veya 100 hz bu gecikme olayı da olmayan?

• quote:

3D fonksiyonu istiyor musunuz?

gerek yok hocam 3d ye.
  • Input lag yapmayan LED TV yoktur. Önemli olan o gecikmeyi minimumda yaşamaktır. Oyunda 100Hz kullanamazsınız ama illa ki kullanacağım diyorsanız da siz bilirsiniz. 3D ihtiyacınız yoksa LG 37LS5600, PANASONIC TX-L32E5E bakabilirsiniz bu fiyat aralığınızda.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Input lag yapmayan LED TV yoktur. Önemli olan o gecikmeyi minimumda yaşamaktır. Oyunda 100Hz kullanamazsınız ama illa ki kullanacağım diyorsanız da siz bilirsiniz. 3D ihtiyacınız yoksa LG 37LS5600, PANASONIC TX-L32E5E bakabilirsiniz bu fiyat aralığınızda.

teşekkür ederim hocam. lcd olsa onda da input lag olur mu? eğer olmuyorsa lcd de düşünebiliriz.
  • Daha düşük olabilir ama CRT olmayan her panelde lag olur. En iyi performans için plasma düşünebilirsiniz ama.
  • Peki LS5600 mü E5E mi ? 37' olan iki model arasında 350 lira fark var değer mi bu farka?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragger

Peki LS5600 mü E5E mi ? 37' olan iki model arasında 350 lira fark var değer mi bu farka?

Onun tercihini de gidip görerek, deneyerek siz yapın bence
  • arkadaşlar önerebileceğiniz 1000 tl altı bir model varmı???
  • PHILIPS 32PFL3807 veya PANASONIC TX-L37E5E bakabilirsiniz fiyat aralığınızda.
  • Agirlikli PS3 kullanimi icin 32LS5600 aldim, forumda inceleme yapmis arkadaslar, aldigim magazada da PS3 standinda 42 olanini kurmuslardi. Ilk izlenimlerime gore gayet basarili. Hem tasarimi cok guzel hem ozellikleri. Ben daha ucuz birseyler bakiyordum ama su da olsun bu da olsun derken ls5600 e kadar ciktim. Salonda da LW serisi LG kullaniyorum o da beni pisman etmedi.
  • quote:

PHILIPS 32PFL3807 veya PANASONIC TX-L37E5E bakabilirsiniz fiyat aralığınızda.

philips 32 pfl 4007/h12 mi panasonic tx l32 e5e mi hangisini önerirsiniz ikisininde fiyatı aynı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.