Şimdi Ara

PS2 Lensi ile alakalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi forumlar. Fat kasa PS2'im hiçbir şekilde disk döndürmüyor. Lensi aşağı yukarı indiren motor çalışıyor, lensin kırmızı ışığı yanıyor fakat disk hiçbir şekilde dönmüyor. Sorum şu ki lens bozuk olduğu için mi disk dönmüyor yoksa diski döndüren siyah Spindle denen şey mi bozuk. Bir fikri veya bilgisi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hatırladığım kadarıyla lens bozuk olsa bile dönüp dönüp okuyamıyordu o yüzden benim oyum diski döndüren motorda, söyle bi kendiniz dondurun bazı elektrik motorlarında ek güç uygulamak gerekebiliyor konsolun yaşı düşünüldüğünde elektrik motor gücünü kaybetmiş olabilir tamamen bozuk olmak haricinde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lens alıp baktık fakat sorun cd'yi döndüren o siyah materyal ile alakalıymış. Dediğiniz motor o diye biliyorum. 70 lira tamiri var diye yaptırmadım. Zaten lense para verdim elimde kaldı bir de ona vermek istemedim. 75 liraya bazen sadece konsol düşüyor ilanlara düşününce.
  • Nachtsicht93 kullanıcısına yanıt
    Eğer imkanınız varsa bağlantısını kontrol edin belki lehim ile vs düzeltme imkanınız vardır bir de dediğim gibi kapak açıkken elinizle bi dondurun o ivmeyle donmeye devam edebilir arkadaşımın ps1inde o şekilde cozum bulmuştuk

• furkanta_resmi kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğinizi denedim bir kaç kere ama olmadı. Lensi sildim olmadı, toz aldım falan o da olmadı. Ama lehim olayına bakmamıştım. Müsait olunca bakacağım.

• Nachtsicht93 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz siyah parçanın altinda DC motor var donmesini sağlayan şey o diskin, motor CDyi çeviriyor lens de ileri geri yaparak CDnin üstünden okuyor verileri umarım hallolur artık kolay kolay edinemeyecegimiz retro ürünlere dönüşüyorlar iyi forumlar dilerim

• furkanta_resmi kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, bazı sitelerde artık retro bölümüne taşınmış durumda Playstation 2. Teşekkür ederim yardımlarınız için, iyi forumlar.

• Bendede motor çalışıyor lens ışık atıyor ama haraket ettiren motor çalışmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.