Şimdi Ara

Bilgisayarı HDMI Kablosu ile TV'ye Bağlayıp Pes / Fifa Oynamak Mümkün mü?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
12.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Playstation alacaktım ancak şuanda alacak durumum yok. Aklıma daha cazip bir fikir geldi. Orada oynayacağım fifa ve pes gibi oyunları bilgisayara yükleyip oradan açıp TV ye bağlanıp görüntü alabilir miyim? Bu şekilde kullananlar varsa izlenimlerini paylaşabilirlerse sevinirim.

* Oyunda herhangi bir takılma donma veya görüntü kaybı yaşanıyor mu?
    * Joystick bağlamada herhangi bir sıkıntı oluyor mu? Birde joystickleri misal kablosuz kullanacaksak bilgisayara bluetooth alıcı mı bağlamamız gerekiyor? Bu kolları nasıl tanıtıyoruz pc ye?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• 49" 4k tv ye hdmı ile pcye takılı normal bir monitör gibi kullanıyorum işde önemli olan pc bileşenlerin neler. Monitör tek başına bişey ifade etmiyor.

Büyük tv nin tadını monitörden alamassın ama dejavantajlarıda var.mesela fps oyunları fullhd de çöp gibi ekranın büyük olmasından ötürü ya 4k oynayacaksın yada 3k diğer türlü göz zevki azalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİT GYM -- 28 Aralık 2016; 16:46:21 >
  • Oynanır tabi. Görüntü kaybı falan da olmaz. Ama televizyondan televizyona değisir. Kablosuz gamepad istiyorsanız Logitech F710, Xbox controlle ve dualshock 4 öneririm. Yalnız Xbox controller ve dualshock 4 için ayrı bir alıcı almanız gerek. Logitech F710'un içinden alıcı çıkıyor. Alıcı almak istemezseniz kablolu oynayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kendomen -- 28 Aralık 2016; 17:17:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

49" 4k tv ye hdmı ile pcye takılı normal bir monitör gibi kullanıyorum işde önemli olan pc bileşenlerin neler. Monitör tek başına bişey ifade etmiyor.

Büyük tv nin tadını monitörden alamassın ama dejavantajlarıda var.mesela fps oyunları fullhd de çöp gibi ekranın büyük olmasından ötürü ya 4k oynayacaksın yada 3k diğer türlü göz zevki azalıyor.

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Bilgisayarımın özellikler şöyle:

İşletim Sistemi: Windows 10 İşletim Sistemi
    Ekran Kartı: 15.6" FHD (1920x1080) Yansımasız Ekran
    İşlemci: Intel® Core™ i7-6700HQ (6M Cache, up to 3.50 GHz)
    Chipset: Intel® HM170
    Ekran Kartı: Nvidia GTX960M 2GB GDDR5
    Hafıza: 16 GB DDR4
    Hafıza Yuvası: 2 Slot
    Hard Disk: 128GB SSD + 1TB 7200RPM

Televizyon ise:
    Model Vestel 50PF7070
    Çözünürlük 1920x1080
    Girişler RF,HDMI,USB,Scart,VGA,DVI,AV
    HDMI Girişi 3 Adet
    Ekran Boyutu 50"/127 cm
    Sistem Frekansı 400 Hz
    Çözünürlük Tipi Full HD

Sizce uygun mu pc ve tv? Oynamak istediğim oyunlar dediğim gibi ya fifa yada pes olacak. Birde bu iş için sadece hdmi kablosu yeterli mi?

@kendomen Logitech F710 fiyat olarak gayet güzel (içerisinden alıcı çıkmasıda tatminkar edici) normalde sony kalitesini biliyorum ben logitech ile de aynı hassasiyeti alabilmek mümkün mü acaba fiyat performans olarak değerlendirirsek?
    Logitech - Dualshock 4 - Xbox controlle hangisini önerirsiniz? Xbox pek alışık olmadığım bir şekilde dizayn edilmiş. :)

• Sanırım laptop kullanıyorsun hdmi ile bağlanırsın sorun olmaz.
  • Evet laptop üstadım MSI marka.
  • Arkadaşlar cevaplarınız için tekrardan teşekkür ederim. Konuyu netleştirmek için deneyimlerimi paylaşacağım.

2 adet "Logitech F710 Kablosuz oyun konsolu" aldım.
    1 adet "Philips 1.5mt 3D - 4K Döner Başlıklı HDMI Kablo SWV3431S/10" aldım.

Yukarıda yazmış olduğum özelliklerdeki bilgisayarıma PES 2017 kurdum.
    Gerekli bağlantıları yaptım. TV'ye gelen görüntü bilgisayar ekranındaki gibi net ve oyun geçişleri akıcıydı. Takılma donma gibi sorunlar olmadı. Yani diyebilirim ki 1.600 TL'ye Playstation 4 alacak paranız yoksa benim yaptığım yöntemle oyunlarınızı bilgisayardan açıp hdmi ile görüntüyü tv ye aktarıp oyununuzu aynı keyif ve gerçekçilikle oynayabilirsiniz. (230 tl'ye 2 kol + 49 tl'ye HDMİ kablo) Bunun için önemli olan bilgisayarınızın yeterli işlemciye ve ekran kartına sahip olması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoygaKhan -- 6 Şubat 2017; 14:38:27 >
  • Ben fifa 17 alıcam bilgisayarın ekran kartı kaldırmıyor televizyona bağlayıp oynayabilirmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zxasqwcvdfer

Ben fifa 17 alıcam bilgisayarın ekran kartı kaldırmıyor televizyona bağlayıp oynayabilirmiyim

Maalesef tv niz sadece monitör görevi görür ekran kartınız desteklemiyorsa yeni bir kart edinmeniz gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FİT GYM kullanıcısına yanıt
    Hocam ekran kartınız nedir ?

FIFA 2019 u full özelliklerde PC de gram kasmadan oynuyorum. Ekran kartım 1050. Ama 4k ekrana bağlayınca kasılmalar basliyor. Ne yapmam gerekiyor ?

• mrtzihni M kullanıcısına yanıt
    Konuyu bulup hortlattığın için teşekkürler.

Soruna gelince Tv ekranı 4k peki siz oyunu 3840 x 2160 60 hz çözünürlüğündemi oynuyorsunuz ? cevabınız evet ise normal olarak 4k'da full ayarlarda fps 20-30 fps düşüyordur.

Nvidia ayarlarından oyuna özel profil oluşturup, VSYNC on yapın hızlı,yarım falan yapmayın direk açık yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİT GYM -- 22 Temmuz 2019; 15:47:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FİT GYM

Konuyu bulup hortlattığın için teşekkürler.

Soruna gelince Tv ekranı 4k peki siz oyunu 3840 x 2160 60 hz çözünürlüğündemi oynuyorsunuz ? cevabınız evet ise normal olarak 4k'da full ayarlarda fps 20-30 fps düşüyordur.

Nvidia ayarlarından oyuna özel profil oluşturup, VSYNC on yapın hızlı,yarım falan yapmayın direk açık yapın.

Sorun düzeldimi 🤭

• kucuker34 kullanıcısına yanıt

Sorun neydiki .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.