Şimdi Ara

PROXXON 27110 MF70 frezeyi CNC ye dönüştürme projesi dayanışma kulübü (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
8
Favori
23.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    proxxon üreticisi kısa zaman içinde bu makinenin orjinal olarak step motor bağlanabilen yeni bir modelini piyasaya sürecek. sanırım bu modelin cnc ye dönüşümü için ne çabalar sarfedildiğini farketmişler.
  • merhaba arkadaşlar geçen sene bende proxxon nf70 ten bi cnc freze yapmıştım yaklaşık 2,5 ay uğraştım ama deydi:) 1yıldır da kullanıyorum çok memnunum kapı isimliği oymada kullanıyorum
  • hayırlı forumlar aranıza yeni katıldım basarılı calısmalar dılerım evde hobi için bahsettgınız proxxon 27110 mf70 almak ıstıyorum fiyatının hesaplı olması gerekıyor dusuk ucretle calısan bır ıscıyım ama merakım var bu tıp hobı makınelerıne yardımcı olabılırsenız sevınırım tesekkurler....
  • Merhaba arkadaslar proxxon mf70 modelı freze var bunun ıcın mach3 program arıyorum 500 satırdan fazla olan nereden ındıre bılırım bu programı ?
  • İNTERNETTE MACH3 CNC PROGRAMINI BENDE BULAMADIM AMA ŞEHRİNDE BU MAKİNALARIN BÜYÜĞÜNÜ YAPAN İMALATÇI VARSA YARDIM İSTEYEBİLİRSİN
  • AYRICA YAPTIĞIM CNC Yİ İNCELEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALINDA PROXXON MF70 CNC TURKEY İSMİ ALTINDA ATMIŞ OLDUĞUM VİDEOYU İZLEYİP İNCELEYEBİLİRSİNİZ.www.youtube.com/watch?v=cz9EExKuK6Q
  • merhaba,

mach3 ün full versiyonunu netten buldum bende var.

Proxxon MF70 CNC almayı düşünüyorum sıfırı 750 tl fiyatında bana yüksek geldi, uyguna ikinci el satmak isteyen olursa bana pm atabilir.
  • bende MF70 var standart
    birşey sormak istiyorum
    geçen zaman içinde usb den çalışan mach3 uyumlu kartlar çıktımı acaba?
    illa paralel portmu takılmamız lazım?
  • Selamlar, ben de bir ara ilgileniyordum MF-70i CNC’ye çevirme işiyle. NEMA17 motorlarla joystikle kontrol ettiğim bir sistem tasarlamıştım ama uzun kullanımlarda motorlarda aşırı ısınma oldu. Şu adresteki sette NEMA 23 kullanmışlar. Kontrolleri Arduino ve gshield ile yapmışlar. Alete gcode göndermek için gcodesender diye başka bir program söylemişler. Mach3 ne amaçla kullanılıyor tam olarak?
  • mach3 benim bildiğim piyasada en meşhur olan cnc yazılımı
    ama paralel port üzerinden çalışıyor diye biliyorum
    o yüzden usb arıyorum

https://www.youtube.com/watch?v=R3futACR6dM
  • Mach 3 programını USB den kullanmak isterseniz Motion Controller denen bir ara board baglamaniz gerekecektir. Çin sitelerinde benzer ürünleri görebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada benim MF70 Y Ekseni mili uc kismindan pim takilan yerden kırıldı. Servisi aradım Proxxon a bakan aarkadaşa ulaşamadım.

Nerden bulabilirim ?.

6mm çapında 1mm hatveli sol diş mil( gijon da deniyor ) lazım bana.

Teşekkürler

• mf 70 in X-Y salınım: 134x46 mm. y ekseni salınımını 7-8 cm sanıyordum çok azmış. Siparişi verdikten sonra fark ettim. Bu salınımı nasıl arttırabilirim ? mili değiştirsem aynı boyutta daha uzun mil taksam uygun olur mu ? hiç yapan/gören var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: BesTCooL

https://www.facebook.com/mustafa.yayikci/videos/10154554708377429/

USB klon kart PROXXON 27110 MF70 frezeyi CNC ye dönüştürme projesi dayanışma kulübü
    PROXXON 27110 MF70 frezeyi CNC ye dönüştürme projesi dayanışma kulübü

Nereden tedarik ettiniz acaba ?

• aslında 1,5 senedir yatıyordu malzemeler..

Kart çin USB CNC kartın klonu
    motorlar 2. el internetten
    kit ise bu konu uzerinden murattan aldım kensinie tekrar tesekkur ederim cok yardımcı oldu şimdi programları gelistirmekle ugrasıyorum CNC olayı harika bir olay.. İnsallah parca işlerken video atacagım...
    sonraki adım motorların uzun kullanımlarda soguması için sıvı sogutma yapmakta...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BesTCooL -- 28 Ekim 2016; 0:20:17 >
  • usb kart sanirim planet cnc nin. bu kartin lisansi icinde mi oluyor nasil devreye aliyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: why_living

usb kart sanirim planet cnc nin. bu kartin lisansi icinde mi oluyor nasil devreye aliyorsunuz ?

planetin klon kartı...
    yanında lisans geliyor yalnız yeni versiyonlar calısmıyor planetin kartı da cok pahalı bana bu usbcnc yazılımını ogretebilecek var mı bir de limit switchleri baglama yolu kartın baglanacak yerleri belli ama switcin baglantıları nasıl olacak...
  • bu da toparladıgım dokumanlar çalışma prensipleri vs vsPROXXON 27110 MF70 frezeyi CNC ye dönüştürme projesi dayanışma kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BesTCooL -- 29 Ekim 2016; 3:20:11 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.