Şimdi Ara

PROTON GEN2 NASIL BİLİRSİNİZ ?? :) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
4
Favori
138.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bi sorununuz olmaz ben Ankara ya gidip geldim hiçbir sorun olmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: protonkolik

Bi sorununuz olmaz ben Ankara ya gidip geldim hiçbir sorun olmadı

aracın malzeme kalitesi ne durumda ? bir de güvenli bi araç m detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?
  • Hocam, 2009 gen 2 ye bindiğimde, düğmeler, iç malzeme kalitesi pek kalitesiz gelmişti bana. Acaba Waja da durum nedir? Üstelik Gen 2 nin direksiyon ve ön panel görüntüsü de şahsen bana sevimsiz geliyor, Waja bu açıdan daha hoş; ama öte yandan, dış tasarım olarak Gen 2 iki gömlek önde.. Ne buyurursunuz
  • gen2 inin iç donanımı çok mu kalitesiz? dısardan güzel gorunuyorda hiç icine binmedim. kullanan arkadaslar ne diyor bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Harry_Kewell

quote:

Orijinalden alıntı: protonkolik

Bi sorununuz olmaz ben Ankara ya gidip geldim hiçbir sorun olmadı

aracın malzeme kalitesi ne durumda ? bir de güvenli bi araç m detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim?

Yolda giderken çok rahat gittim hiç sen gibi şeyler yapmadı.İç kalitesi biraz farklı ama 4 4lük araç olmaz
  • arkadaşımın 98 model 415 protonu var, 150.000 km de lpg li, aracı kullandım ,benim accentim var daha önce reno 9 ,palio,kartal,skoda süperb,corolla kullandım , ...
    proton tek kelimeyle mükemmel,yol tutuşu,ekonomisi,malzeme kalitesi,performasına hasta oldum resmen tam dolu 5 yolcuyla 200 km rahat gördü, ne titreme ne tutuş nede rahatsız edici ses poblemi oldu, şehir içi ,parke ,stablize yol...
    alırmıyım evet kesinlikle... alırım ... o paraları fazlasıyla hakediyor bence
  • dostum ben 3 hafta önce 1100 km yok gidip 2009 model gen 2 persona aldım ve yaşadığım şehire döndüm araç çok temiz kullanımış km si düşük tü yakın çevremde kullanan yoktu ve hiç alma pişman olursun diyen çok oldu ama internetten gördüğüm arabayı tip olarak hoşuma gittiği için 20 bin tl civarı almaya karar verdim ve de aldım arabayı 1100km de getirdim tık demedi garantili oldugu içinde arabaya pirins lpg kiti taktırdım ve de garantisi bozulmadı şunu dile getireyim ki iç dizayn oldun dış dizayn olsun göze hoş gelen ve de sürüş keyfi veren bir araç içi oldukça ferah önceki aracım hyundai accent ile kıyaslarsam hyundai accent den çok üstün araba iç plastik kalitesi üstün kalitede değil ama iyi kalitede diyebiliriz araç hareket halindeyken plastik sesi gelmiyor bu yönden kaliteli donanım olarak bu fiyata alınabilecek bir (2. el için diyorum) araba yok arabanın üstün tarafları çok almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem low line modeli yerine medium line sini almanızdır. aracın özelliklerini yazmak istemiyorum zira forumda mevcut biraz eksikleri yok değil aracın özellikle göstergeleri sık ama biraz küçük kalmış arabanın büyüklüğüne göre tabi uzun boylu insanlar için(185cm üstü ) göstergenin üst yazılarını direksiyondan görmek biraz sıkıntılı ama tavan yüksekliği uzun boylulara göre sorun çıkarmaz manuel şanzıman için vites düşürüldüğünde biraz sertlik gösterebiliyor motor sesini ve yol sesini içeriye çok almıyor enjeksiyon sesi biraz farklı oldugu için diğer arabalara göre motor sesinden ziyade enjeksiyon sesi geliyor oda alışınca sorun teşkil etmiyor araç kullanımı gayet rahat vede yolda giderken güven veren bir araç zaten inceleyenler bilir araçta kullanılan kaporta aksamı gayet başarılı sac basit değil bagaj gayet büyük araç yerden yüksekliği bakımından birçok araçtan yüksek ama yüksek hızda savrulmuyor.servis yedek parça sorunu biraz sıkıntılı diye duydum ama ustanız iyi ise yedek parça sorunu yaşamayacağınızı düşünüyorum zira bu devirde başka ülkeden parça getirmek o kadarda sorun değil düşüncesindeyim kullandıkça daha çok tecrübem olur diyor 2. el gen 2 yi düşük km de temiz olmak kaydı ile herkese tavsiye ediyorum tabiki almayı düşünenlere

• uzun yolda kaliteli bir arabadan neklediğin herşey bu araabada mevcut araç yüksek hızda savrulmuyor bilakis güven veren bir süspansiyoonu var sürüş keyfi olan bir araba spor araba ama konforlu araba ağırlığı itibariyerde kaliteli olduğu anlaşılıyor araç1600 motor olmasına ragmen şehir dışında 30kr yakıyor benzinde buda gayet cazip lpg yi yeni taktım hesaplamadım ama düşüş iliaki olur.arabayı görmeden eleştirenler bu araçlara karşı yanlış yapıyorlar bence zira gören dönüp bir daha bakma gereği duyuyor bu piyasada pek olmadıgından olabilir ama şu bir gerçekki araç sekil olarak çok üst kalitede iç plastik donanım bakımındanda gayet başarılı denebilir.
  • Bende 2007 model gen 2 var konforundan hızından çok memnunum karmada 220 şehirdışı 180 kr felan yakıyor(LPG de) gen 2 alcak olanlara tavsiye edebilirim.İçine pek ses geçirmiyor Performansa zaten kimse bişey diyemez bence bu paralara bu özelliklerde araç bulamassınız..Almanızı tavsiye ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son Sahibi Olursun

Klübümüzde detaylı incelemesi yapıldı

buyrun burdan yakın;

Son Sahibi Olursun Araç İncelemesi Bölümü

Proton Gen-2
    (2004- Günümüz)

PROTON GEN2 NASIL BİLİRSİNİZ ?? :)

Proton, atom çekirdeğinde bulunduğu günden bu yana böyle işkence görmedi karşınızda Proton GEN-2. Dikkatinizi çektiyse 2004 yılı üretim itibariyle nispeten yeni bir model olmasına karşın gerek abzürt tasarımı gerekse de Proton markasının verdiği iç gıdıklayıcı ürperti sebebiyle son sahiplikte aday olmuş durumda. Bu aracı savunanlar Lotus işbirliğinde yapıldığını söyleyese de bunun bir otomobil firması olan lotus mu yoksa gayet botanik lotus çiçeği mi olduğu halen bilim dünyasında tartışılan bir mevzudur. Parça sorunu had safhadadır, evinizin mutfağını torna atolyesine dönüştürdüğünüz takdirde yıllarca sorunsuz kullanabilirsiniz.

Son Sahibi Olursun Fayda/Maliyet İndeksi: 10 üzerinden 7

Sonuç: Genç bir model olmasına karşın gelecek vaad ediyor, 4 senelik bir otomobilin parça sıkıntısı çekiyor olması Son Sahibi Olursun dünyasında Emmy ödüllerine denk bir durum olduğundan saygıyla ağırladık kendisini.

yazın baştan komik bi kere. proton gen 2 yi 2006 da üretmeye başladı. 2004 yılında bu araştırmayı nasıl yapıyorsun. sen ve senin gibiler yüzünden araba almaya tiksiniyorum. bir arkadaşim 2007 model proton aldı. 17000 e. yine bir başka arkadaşim 2004 model clio symbol aldı 17000 e. bir birlerinin arabasina kulp takıyolar. bende araba almayı düşünüyorum symbolu olan zorla bana kendi arabasindan aldıracak bundan al satması kolay diyor. bir gün ona su soruyu sordum. bu iki arabayı da sana bedava verseler birisini alacaksın deseler hangisini tercih edersin dedim. protonu dedi. işte asil mesele bu. paranla alınınca olay değişiyor.

bu arada son olarak son sahibi olursun dediğin bir arkadaş varsa bana gönder arabasını ben alayım. son sahibi olmamış olur.

• arkadaşların dediği gibi bu arabaların kitlesi başka
    98 model aracım vardı 2 ayda satıldı (YANİ SON SAHİBİ OLAN YOK)

param olsun yine proton alırım.
  • Satan var mı Gen2?
  • Yorumları baştan aşagı okudum. Okumadan önce aracın sadece adını ve tipini biliyordum ama kalitesi konusunda bilgim yoktu. Okuduktan sonra aşırı derecede araca karşı sempati oluştu. Bende bu aralar yeni bir araç alma arayışındayım. Mitsubishi Lancer 1.6 comfort veya inform , Mitsubishi carisma 1.6 avance, Mitsubishi colt 1.5 DID inform tercihlerim arasında...

Mitsubishinin kalitesini zaten burdaki herkez biliyordur anlatmama gerek yok...

Sizce 2006 model 118.000 KM de ki Proton Gen-2 1.6 High Line Mitsubishinin alternatifi olabilir mi ?

(Not: 2003 model yeni kasa Mitsubishi Carisma 1.6 comfort ile test sürüşü yaptım ve hayran kaldım o rahatlık, ışıklardaki ilk kalkışlardaki performansı ve sessizliği ancak çok pahalı araçlarda vardır ancak... Yorum yapacak olan arkadaşlar ona göre yazsın lütfen)
  • gen2 yide test et onadan sonra karar verebilirsin.
    fiyat konusunda mitsu alabiliyorsan al. yada makul fiyat düşünrsen gen2 düşünebilirsin.
  • ARKADAŞ MARKA ÖNEMLİ DEĞİL SANA TAVSİYEM SGORTANIN SÖZLEŞMESİNDEKİ MADDELERİ İYİ OKU EĞER MERAK EDERSEN SANA KANUN MADDELERİNDE BULUR GÖNDERİRİM SGORTA YAN SANAYİ PARCASI OLMAYAN ARACLARA FARKLI MUAMELE YAPAR ÇÜNKÜ ORJİNAL PARCA KULLANMIYORLAR SERVİSİNEDE GÖTÜRSEN KANUNENDE ÖNCELİK ARIZAYI TAMİR OLMUYORSA MUADİL YANİ YAN SANAYİ COK MECBUR KALIRSA ORJİNAL DAHA ÖNCEKİ ARACLARIMDA TECRÜBE ETTİM ÖZEL BİR SEBEBİ YOK AMA ŞİMDİ MUHTEMELEN GEN 2 ALACAM DAHA ÖNCEKİ SİNİRLENDİM VE YAN SANAYİ PARCASI AZ HATTA HİÇ OLMAYAN ARABA ALACAM DİYE SÖYLENMİŞTİM İYİ OLDU DAHA ÖNCE YÜZDE YÜZ HAKLI OLDUĞUM KAZADA ARACIMIN ANASINI AĞLATTILAR KOMPLE YAN SANAYİ OLDU NERDEYSE BÜTÜN ARKADAŞLARA SESLENİYORUM BU KONUYU İYİCE BİR ARAŞTIRIN İSTERSENİZ SIRF BUNU YAZMAK İÇİN FORMA ÜYE OLDUM
  • Arkadaslar 2007 model 60bin km bi tane arac var 16500tl istiyor. Sizce fiyat nasil? Birde satmak icin almiyorum. Öğrenciyim en az 4 sene binmek istiyorum. Fazla hiz, sürat, arabayı yıpratacak biri degilim. Zamanında bakımlarını yapsam araba yinede bi sorun çıkartır mi bana. Bunlari yaziyorum cünkü arabayi cok kötülüyolar at arabası daha iyi diyolar. Kullanan arkadaşlardan ricam lütfen objektif sekilde yorum yapın. Ya arkadas ben protona biniyorum ama su su sorunlardan cok muzdaribim deyin ... Şimdiden cok tesekkür ederim. Bu hafta ici almayı düsünüyorum aracı insallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuteftp

Şöyle söyleyeyim. 6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI ile kapıştık. Kalkışa hasta kaldı adam.Benim arabam 2007 model. Tüpteyken bile gerimde kaldı KIA'cım. Bence bu araba ile ilgili söylenenlere inanmak yerine gidip yerinde görmek gerek... Hayır 10 Liraya 65 KM gidemezsin. En fazla 30-35 Km gidersin.

Hocam sen kia 2011 ceed dizel den bahsediyorsun ve onu geçtim diyorsun. Bu çok komik biliyormusun... Senin aracın, onun dizel aracının torkunun %60 kapasitesinde anca..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipKamyonu

quote:

Şöyle söyleyeyim. 6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI ile kapıştık. Kalkışa hasta kaldı adam.Benim arabam 2007 model. Tüpteyken bile gerimde kaldı KIA'cım. Bence bu araba ile ilgili söylenenlere inanmak yerine gidip yerinde görmek gerek... Hayır 10 Liraya 65 KM gidemezsin. En fazla 30-35 Km gidersin.

Hocam sen kia 2011 ceed dizel den bahsediyorsun ve onu geçtim diyorsun. Bu çok komik biliyormusun... Senin aracın, onun dizel aracının torkunun %60 kapasitesinde anca..

Uzaktan konuşmak kolay.... Al gel bir tane 2011 anahtarına bahse girerim....
  • quote:

quote:

quote:

Lotus`un geliştirdiği bir motordan bahsediyoruz normal bence :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

tüm forum şahit olsun bu arkadaşın yanına 2011 kia ceed le gidicem.. elindeki 2007 model tüp lü araçla benim dizel 2011 kia yı geçeceğini belirtiyor. ve seninle anahtarına bahse giriyorum.. burda herkesin huzurunda namusun şerefin üzerine yemin et, hemen şuan araca atlayip ağridada olsan yanına geleceğim! Varmısın?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.