Şimdi Ara

PROTON GEN2 NASIL BİLİRSİNİZ ?? :) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
144
Cevap
4
Favori
138.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GEN2 bildiğim kadarıyla Mazda Lantis kasasını kullanıyor. Fabrikasyon LPGli olduğu ve şık tasarımı için benim de dikkatimi çekmişti. Bir ara Ingilterede yapılan bu arabanın testlerini okudum nette.Aklımda kaldığı kadarıyla pek başarılı değildi okudugum seyler.
  • Evet fabrika çıkışı lpg li versiyon kesinlikle alınabilir..Umut arkadaşımzında yukarıda bahsettiği gibi;bu fonksiyona sahip bir de temiz ikinci elini bulursan; ileride çok da zarar etmeden satabileceğini düşünüyorum!Yedek parça sıkıntısı falan muhabbetleri ise...Bilemiyorum bana çok da inandırıcı gelmiyor bulunmazdı bilmemneydi muhabbetleri..Sonuçta adamlar 3 gün içinde ulaştırma garantisi bile veriyorlar!!Kesinlikle düşünülebilir bana kalırsa!!!Bu aracı kullanırken trafikte bütün gözlerin üzerinizde gezindiğine dair birşey okumuştum...Hakikaten tasarımı göz doldurucu!Belli lotus mühendislerinin elinin deydiği!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatih_Law -- 1 Ocak 2008; 14:08:53 >
  • Mazda ile alakası yok Proton un. Bu model tamamen kendilerine ait olan bir model. Ama daha önce Mitsubishi ile ortak çalışmaları vardı. Hatta fadıl zamanında getirilip satılanlar mitsu lancer kopyalarıdır. Mitsunishi haricinde citroen ve renault ile de ortak çalışmaları var. Hatta waja modelindeki 1.8 motor (TR ye gelmiyor) renault motorudur. Tr ye gelen ufak arabasında yine clio da olan 1.2 ranult motoru vardır mesela. Ama gen 2 ve malezyada yeni satışa çıkan yeni persona modeli tamamen kendilerinin geliştirdiği bir model. Yeni persona nın soldan direksiyonlusunu ne zaman yaparlar da buralara gönderirler bilmiyorum ama gerçekten çok şık bir sedan. Gerçi GEN 2 platformu üzerine ama sanki farları daha iri ve tamponu daha ince gibi .....
    quote:

Orjinalden alıntı: metesunshine

GEN2 bildiğim kadarıyla Mazda Lantis kasasını kullanıyor. Fabrikasyon LPGli olduğu ve şık tasarımı için benim de dikkatimi çekmişti. Bir ara Ingilterede yapılan bu arabanın testlerini okudum nette.Aklımda kaldığı kadarıyla pek başarılı değildi okudugum seyler.

• Bu da benden bi bilgi olsun... Bu arabanın torpido gözü yok
  • hoş araba yaww tasarımı jantları fln keşke biraz kalite..Mesela bundaki imaj Nissan dada vardı ne yaptı etti düzeltti o imajı
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak0708

Bu da benden bi bilgi olsun... Bu arabanın torpido gözü yok

torpido var da sadece ağzı açık.ayrıca son kasasında sanırım facelift diye geçiyor,bu durumu düzelttiler.
  • kullananlar yorum yapabilir mi lütfen ?
  • Full + Full Gen2 Kullanıcısıyım. Sorularınızı alabilirim. Arabama bir bakan bir daha bakıyor. Kırmızı ışıkta çok sorulara maruz kaldığımı bilirim. Fakat bu ara maddi sıkıntı içerisindeyim. BUradan cevap veremezsem isteyen özelden mesaj bırakabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cuteftp

Full + Full Gen2 Kullanıcısıyım. Sorularınızı alabilirim. Arabama bir bakan bir daha bakıyor. Kırmızı ışıkta çok sorulara maruz kaldığımı bilirim. Fakat bu ara maddi sıkıntı içerisindeyim. BUradan cevap veremezsem isteyen özelden mesaj bırakabilir.

1. ve 2. Viteste arabanın çekmediğini söylüyorlar ? diğer viteslerde çok iyi olduğunu duydum doğrumu ?
    Birde 10 Liralık Benzin ile şehir içi 45 şehir dışı 65 Km. normal mi ?
    Son olarak Aracın Bagaj resimlerini çekip koyabilirmisiniz ?
  • proton güzel araba ancak distiribitör sorunu var tanıtım sorunu var birde kendini dışarıya kapatmış kullanıcılar var kusura baksınlar lütfen, onlara biraz araştırsınlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasit019

quote:

Orijinalden alıntı: cuteftp

Full + Full Gen2 Kullanıcısıyım. Sorularınızı alabilirim. Arabama bir bakan bir daha bakıyor. Kırmızı ışıkta çok sorulara maruz kaldığımı bilirim. Fakat bu ara maddi sıkıntı içerisindeyim. BUradan cevap veremezsem isteyen özelden mesaj bırakabilir.

1. ve 2. Viteste arabanın çekmediğini söylüyorlar ? diğer viteslerde çok iyi olduğunu duydum doğrumu ?
    Birde 10 Liralık Benzin ile şehir içi 45 şehir dışı 65 Km. normal mi ?
    Son olarak Aracın Bagaj resimlerini çekip koyabilirmisiniz ?

Şöyle söyleyeyim. 6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI ile kapıştık. Kalkışa hasta kaldı adam.Benim arabam 2007 model. Tüpteyken bile gerimde kaldı KIA'cım. Bence bu araba ile ilgili söylenenlere inanmak yerine gidip yerinde görmek gerek... Hayır 10 Liraya 65 KM gidemezsin. En fazla 30-35 Km gidersin.

• quote:

Şöyle söyleyeyim. 6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI ile kapıştık. Kalkışa hasta kaldı adam.Benim arabam 2007 model. Tüpteyken bile gerimde kaldı KIA'cım. Bence bu araba ile ilgili söylenenlere inanmak yerine gidip yerinde görmek gerek... Hayır 10 Liraya 65 KM gidemezsin. En fazla 30-35 Km gidersin.

Arkadasim senin Kapistigin Arac "Avrupa gelismis ülkelerde bulunan "6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI" Ve senin Kapistigin Arabada Proton 2007 model bir "Avrupa gelismis ülkelrinde bulunmayan ve satilmasi icin Gelismis Avrupa ülkelerin testlerinde gecememis bir arac! Sen bu Proton Arab ayla "6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI" Gride birakmissin helal olsun sana veya "2011 kia ceed crdi" kullanan kisiye yaziklar olsun demek gerekir.

( Her yabanci marka arabalari Avrupa Araba sanmayin örnegin Gelismiz Avrupa Ülkeleri: Norvec,Isvec,Danimarka,Finlandiya,Isvicre,Almanya,Belcika,Hollanda, vs. bu Avrupa gelismis ülkelerinde her yeni cikan araba teste gire ve ülkenin EUØST TESTINE GECMEDEN NE O ARABAYA ONAY VERILIR NEDE AVRUPA ÜLKESINDE SATILIR.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nisx200

quote:

Arkadasim senin Kapistigin Arac "Avrupa gelismis ülkelerde bulunan "6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI" Ve senin Kapistigin Arabada Proton 2007 model bir "Avrupa gelismis ülkelrinde bulunmayan ve satilmasi icin Gelismis Avrupa ülkelerin testlerinde gecememis bir arac! Sen bu Proton Arab ayla "6 İleri vitesli 2011 KIA CEED CRDI" Gride birakmissin helal olsun sana veya "2011 kia ceed crdi" kullanan kisiye yaziklar olsun demek gerekir.

( Her yabanci marka arabalari Avrupa Araba sanmayin örnegin Gelismiz Avrupa Ülkeleri: Norvec,Isvec,Danimarka,Finlandiya,Isvicre,Almanya,Belcika,Hollanda, vs. bu Avrupa gelismis ülkelerinde her yeni cikan araba teste gire ve ülkenin EUØST TESTINE GECMEDEN NE O ARABAYA ONAY VERILIR NEDE AVRUPA ÜLKESINDE SATILIR.

arkadaşım sen proton un lotus firmasını aldığını bilmiyorsun sanırım(lotus ingilizlerin dev markası diyebiliriz.) arkadaşlar daha bir hafta önce GEN 2 ALDIM. arabanın kullanımı çok hoş seri bir araba, arabanın yol tutuşu çok güzel. motorunun sesine hayran kaldım zaten. spor araba olduğu için vitesler geçerken sizi motive ediyor:)) ve amortisörleri biraz sert. araba 1280 kg malzemeden kaçılmamış ve 1600 cc 110 hp olmasına rağmen çok az yakıyor.(şehiriçi 280 km 75 tl lpg ile yaklaşık)araba istanbulda 8 adet yetkili servisi var ve yedek parça sıkıntınız olmuyor. yedek parça sağlayıcılar yetkili servis dışındada var. ayrıca fiyatına göre karşılaştırdığınızda donanımlı bir araba 2. elini tavsiye edrim. çünkü 2. eli daha ekonomik.

• arkadaşlar bu arabayı alcaksanız 2.c elini düşünmeyeceksin sadece ailen zevk konfor donanım için alcaksın 2. eli mantıklı ama sıfır arabaya binmenin keyfi bir başka:D valla bende almayı düşünüyorum öle araştırırken gözüme takıldı diger arabalarla karşılaştırdım genişlik passatla aynı uzunlukta iç donanımlar benzer bazıları zaten yürür aksamı lotusun ee malezyada üretildigi için parcalarıda ucuzdur..... yani 30 bine başka araba alcagına gen 2 r3 harika bir araba araba bizim ülkeye uyarlanıp geliyo direksiyon yeri tofaşlarda oldugu gibi soldadır :D alnada pişman deil zaten sadece satarken sıkıntı oluyo araç lpg li 1.60 kuruş yakıyo uzun yolda daha ne istiyosunuz

• Ben de proton kullanıcısıyım eski modellerinin ve çok memnunum ilerde buna geçmek istiyorum gen2 ler çok dikkatimi çekiyor.
  • proton markasını biliyordumda ne tür modelleri olduğunu bilmiyordum konuyu gördükten sonra bir bakayım dedim.gen 2 gerçekten tasarım olarak hoşuma gitti eğer maddi durumumu toparlayabilirsem almak istediğim arabalar arasına yerleştirdim.
  • Konu Baya Eski Ama Hala Yazanlar Var Güncel Kalıyor Proton Sitesini inceledim güzel araçlar var
    SATRİA NEO CPS Bu Araç Çok Hoşuma Gitti Güzel Fiyat Vermemiş Ama Güzel Birşey Baiiye Gidip Soracam Yarin inşallah Fiyat Uygun ise düşünecem
  • bende proton kullanıcısıyım 415 modeli var 98 model
    konforu ve performansı ve yakıtı ekonomisi aynı yaştaki araçlara taş çıkartır.
    Ayrıca yedek parça sıkıntısı da yok.
    piyasada az var evet aracı kullanan biliyor.

Alacak arkadaşlara öneririm.
  • gen2 lerde arkada 3 kişi rahatlıkla oturabiliyormu. ayrıca araca 5 kişi binince aracın altı yere değme riskiyle karşılaşıyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: bohem55

gen2 lerde arkada 3 kişi rahatlıkla oturabiliyormu. ayrıca araca 5 kişi binince aracın altı yere değme riskiyle karşılaşıyormu

yok daha neler aracın yere oturmaz.
    bence siz test sürüşüne çıkın.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.