Şimdi Ara

Protherm Leopard f06 hatası, basınç yüksek ve sıcak su gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Daha önce bir çok sorunla karşılaştım ve netten araştırmalarım sonucu kendim çözdüm. Bi kaç kere de servisi çağırıp ya da bu işte anlayan birini bulup sorunu çözmüştüm.

Bugün ilginç bi sorunla karşı karşıyayım.

Şimdi malum yaz petekler kapalı. Sadece sıcak su kullanıyoruz ama sıcak su gelmiyor..

Kombide basınç 2,6 civarında ve basıncı düşüremiyorum tahliye vanası falan da yok.

Herhangi bi ateşleme sesi de yok..

Netten çok araştırdım ama bi türlü çözümü bulamadım.

Bilen arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.

Resim de ekliyorum kombinin alt kısmından;

Protherm Leopard f06 hatası, basınç yüksek ve sıcak su gelmiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Merhaba su basıncını azaltmak için radyatörlerin herhangi birinden havasını alır gibi fazla suyu tahliye edebilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 10 yıl boyunca 3 adet Protherm sahibi olarak Protherm en sorunlu kombi markası bana göre

aldığım süre boyunca her sene 1-2-3 defa bozuldu . Bir kombi parasından daha çok tamirine ödedim .

2 adet Protherm 'den kurtuldum para olursa sonuncusundan da kurtulma niyetim var
  • ecaservisi kullanıcısına yanıt
    Yaptım ama düzelmedi.
  • Haklısınız bende de çok sorun çıkartıyor. Bende değiştirmeyi düşünüyorum..

Kart tamiri yapıldı ve fan da bi parça değişti 300 tl gibi masraf oldu. Başkaları 500-600 hatta 1000e kadar giden bile oldu. ne kadar insafsızlar ya.

Armut.com dan buldum tamirci.
  • noche34 kullanıcısına yanıt
    https://urun.n11.com/kombi/sanica-java-tam-yogusmali-kombi-24-kw-P331147145

yorum
    ---
    ECA Proteus Premix - Baymak duo tec ile aynı ürün sayılır
    Çünkü Pompası Vilo Gaz Valfi Honeywell Premix Eşanjor Valmex 3 Yollu kısım prinç kısacası piyasadaki ürünlerden kalite olarak bir farkı yok . aynı kombiye 600-700 lira fark vermeye gerek yok . 7 yıl garantisi var servise her sene 100 liramı bayılacağım diyebilirsin zaten özel servisede bakım yaptırsam aynı parayı ödeyeceksin . Servisi size yakınsa alabilirsiniz montajı 1000 liraya ankara yakacıkta arı mühendisliğe yaptırdım proje parça dahil . internetden aldınız biz takmayız demiyorlar .

ECA Proteus Premix ve Sanica Java aldım her ikiside güzel kombi . DD almanı tavsiye etmem Prothermlerin hepsi DD üretimi :) .

Yaşadığın yerde Sanica servisi varsa alabilirsin . 7 Yıl garantisi var 2-3 yılda bir yetkili servise bakım yaptırırsan sorun olmaz sanırım .

• Böyle hiç bilmediğim bir markaya bulaşmam açıkçası.
  • kombiyi tahliye etsen ne olacakkı f06 kodunun çözümüne bakman lazım. bu arıza kodunun basınçla alakası yok.
    kırmızı ekranlı olan bu leopard kombide f06 hava akış arızasıdır. musluğu açınca fanın sesinin duymuyorsan yüksek ihtimal kart arızalıdır.
  • noche34 kullanıcısına yanıt
    maddiyata göre tercih edilebilir sanica java tam yoğuşmalı bir kombi bu fiyata normal kombi bile zor satıyorlar servisi yakınsa alabilirsin

elazığspora sponsor olan firma sanica boru elazığspor varya ordaki sanica bu

servisi uzaksa almanın bir mantığı yok

maddi gücün daha iyiyse tercih etmeyebilirsin

Prothermin bana çektirdikleri yüzünden DD ve dolayısı ile Vailant almadım . Protherm üreticisi DD . DD'yi satın alan Vailant :)
    https://www.demirdokum.com.tr/kurumsal/demirdokum-hakk-nda/kombi-fabrikas/

ayrıca kombi fabrikası diye sallamışlar fabrika dediğin üretim yapar montaj yapmaz

Türkiye'de 10 tane kombi montaj tesisi var fabrikası yok 10 firmadan biri 1 parçasını bile üretmiyor.

Zaten toplasan 10 parça anca çıkar kombiden her biri bir parça üretse tamamen ithal yerine tamamen yerli kombiler çıkar meydana .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.