Şimdi Ara

Arçelik klima sorunları (sessiz mod ve içeri su akıtma)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba sevgili forum öncelikle klimam içeri akıtıyor. Ürün 80 gün önce alındı ve ilk 40günü çalıştırılmadı yani temmuz’dan beri çalışıyor. Ama evi sel bastı resmen.

Sessiz mod var denilerek satıldı o da yok. Dış üniteyi sessizleştirmenin anlamı ne zaten duvar var ses gelmiyor ki içeri fan sesi yüksek. Bana satarken sessiz mod var de alınca olmasın.

Arçelik klima almayın samsung alın en azından 3 senedir ne içe akıttı ne ses yaptı. 15 senelik vestel bile içeri akıtmıyor bundan daha çok açık kalmasına rağmen. Tamam o sesli ama bu da sesli üstüne akıtıyor. Diyeceğim o ki arçelik klima almayın.

Arçelik klima sorunları (sessiz mod ve içeri su akıtma)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalterWhite3480 -- 3 Ağustos 2022; 18:36:56 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Giderinde problem vardır normal değil içeriye su vermesi servis çağırın ayrıca ses yapsa ne olur ses yapmasa ne olur şehirde yaşamıyorsunuz heralde sese bu kadar takık olduğunuza göre sonuçta bi alet çalışıyor kapalıyken sessiz işte.

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Hocam ses önemli odamda çalışıyorum ve gece sürekli açık kalıyor. Gece klima sesi uyandırmasını istemiyorum. Evim şehir dışında bir sitede sabah kuş sesiyle falan uyanıyorum normalde araba sesiyle değil.

• Sessiz modu var, uyku moduna aldığınızda sessiz moda geçmiş oluyor. Fan hızı en düşük seviyeye geliyor. Yinede biraz ses gelir ancak diğer fan hızlarından çok daha azdır.

• up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Sessiz mod ve uyku modu farklı hocam. Sessiz mod tuşu var ama dış unite aktifleştiriyor. Ben manuel olaral fanı kapatabiliyorum. Evet teorikte uyku modu dediğinizi yapıyor fakat evimde samsung klima var. Neredeyse fan hızından feragat etmeden sessiz yapıyor.

• WalterWhite3480 W kullanıcısına yanıt
    Tüm klimalarda iç ünitede sesi yapan fandır. Fan kısılabildiği ölçüde klima sessizleşir. Bazı klimalarda çok kaliteli fan motoru ve fan bloğu kullanıldığından aynı hızda 2 klimayı karşılaştırdığımızda iyi olan klimanın fan motoru orta kademe hızda, kötü olanın sessiz modundaki kadar ses yapabilir. Buda gayet normaldir. 15 bin liralık klima ile 10 bin liralık klima arasındaki farklardan biridir.

Hocam kumandanın üzerinde sessiz mod var adam satarken sessiz modu var diyip satıyor bana da . Yani düpedüz dolandırıcılık var . Biliyorum klimanın neden ses yaptığını ve yine biliyorum klimanın sesininin nasıl kısıldığını ama bunu benim manuel yapmam gerekmiyor. Bunu sessiz mod tuşuna basınca otomatik olması gerekir. Ben de biliyorum fanı elimle kısmayı zaten. 4 kez basınca fan en düşük moda geliyor ses 16db oluyor. Sessiz çalışıyor ama ben sessiz tuşa basınca bunun olması gerekiyor. Ben aldığımda 10bin liraydı şu an kur %16 arttı . Bu klima fiyatına da yansımıştır zaten. Ki kontrol ettim 11000 lira olmuş . Yani diyeceğim o ki sessiz mod isteyen birisi arçeliğin sessiz mod demesine güvenmesin çünkü istedikleri sessiz mod ile sundukları farklı .

Sessiz moda alınca klima en düşük fan moduna geçmiyor diyorsunuz yanlış anlamadıysam. Oda sıcaklığı ayarlanan set değerine çok uzak olduğu için olabilir mi ? Klimalar genelde örneğin 25 dereceye ayarlamışsınızdır, oda 28-29 a çıkınca sessiz modada alsanız istediğiniz sıcaklığa soğutabilmek için fanı bir miktar arttırabilir. Bunu istemiyorsanız en düşük fan moduna ayarlayıp daha sonra sessiz moda almalısınız. Otomatik fanda dediğim gibi soğutmak için fan hızını arttırabilir.

Hocam sessiz mod iç üniteyi değil dış üniteyi 3 db düşüyor. Bu bilgide arçelik genel müdürlükten verildi. Sessiz mod var ama bildiğimiz sessiz modlardan değil. Bu dediğinizi varsaymak için turboda klimayı açıp 20 dakika sonra sessiz modu açtığımda değişiklik olması beklenirdi ama değişmiyor. Fanı manuel elle kendim kısıyorum.

Markayı asla kötülemiyorum ama satış algısında insan sessiz mod denilince dış değil iç üniteden sessiz mod bekliyor bilgilendirme hatası var. Su hatası ise alt komşu borunun ağzına bidon koymuş o yüzden olmuş. Ama sessiz mod durumu tamamen aldatmaca.

Bende iç üniteden bahsediyorum zaten. Sessiz mod ya da uyku modu açıldığı zaman klima iç ünitesi en sessiz moduna geçer eğer set ettiğiniz sıcaklıkla oda sıcaklığı arasında belli bir sıcaklığın üstünde fark yoksa.
    En sessiz halini alması için set edilen değerle oda sıcaklığı arasında çok az fark olması gerekir, yoksa otomatik fan ayarında oda ısısını set edilen değere düşürmek için fan hızını azaltıp çoğaltmak zorundadır. Yoksa istediğiniz dereceye odayı düşüremez.
    Oda ısısı önemli değil ben ses duymak istemiyorum diyorsanız fan hızını en düşüğe alıp sessiz moda ya da uyku moduna almanız gerekir. Bu durumdada klima çeyrek kapasite kadar çalışacağı için set değerini yakalaması imkansıza yakındır ancak fanı sabit ve en sessizde çalışacağı için sesi rahatsız etmez.

Tamam öncesinde turboda soğuttuğum için zaten sonrasında da sessiz modun bi işe yaramadığını anlattım.

Soğuttuğunuzu nerden biliyorsunuz ? Klimaya uygulama üzerinden baktığınızda set ettiğiniz değere ulaştığında bile en sessiz fana almıyor mu kendiliğinden ?

Şükür evime türk malı sokmuyorum, arçelik vestel gibi ürünleride asla evime sokmadım sokmam.

inventer klimaların yapısı dediğinizden farklı zaten. İstenilen sıcaklığa geldiğinde durmuyor. Odam 1000metre kare değil yaklaşık 10-15 dakika çalışınca soğumuş oluyor. Ayrıca zaten set ettiğim sıcaklık 24 derece içerde zaten termometre var bakabiliyorum. Değere gelince durma çalışmaya devam etme gibi durum yok .

Sizin ölçümünüz malesef yanlış, aynı yanlışa bende düştüğüm için biliyorum :) 10-15dkda odaya uygun alınmış hiç bir klima bu ağustos sıcaklarında odayı 24 dereceye getiremez. Odanın başlangıçta 28-29 derece olduğunu varsayıyorum. Siz soğudunu hissedersiniz ancak ilk başta sadece nem gider ve soğudu zannedersiniz. Termometrenizin markasını modelini bilmiyorum ama kalibrasyonlu bir cihaz değilse sizi yanıltır. Ev ortamında yazın 24 derece çok ciddi bir soğuktur. Klimanın uygulaması ve wifi kitiniz var ise uygulamadan lütfen değerlere bakın, sizin termometre 24 ü gösterdiğinde eminim klima daha 26-27 derece ölçüyordur havayı, çünkü klima yukarıda, ısınan hava yükselir, soğuyan hava alçalır.
    Klimayı 26 dereceye alıp odanın kapısını kapatıp, 1 saat sonra odaya girdiğinizde klima sessiz modda ya da uyku modunda, fan hızı automatikte ya da en kısıkta ayarlı olması farketmez, odaya girdiğinizde en sessiz ve kısık fan modunda çalışmıyorsa klimanızda sorun vardır.

Evet hocam tek siz doğrusunuz 10metre kare oda için 29dan 24e düşürmek için 8 saat turbo modda açık kalmalı klima. 20senedir klima kullanıcısıyım daha böyle bir şey duymadım. Yahu bilgiyi arçelik genel müdürlükten aldım. Hala neyi savunduğunuzu anlamadım.

Genel müdürlük dedi ki klimamızın dış ünitesini etkiliyor sessiz mod. İç ünitemiz için manuel olarak elinizle fanı kapatın diyor. Sizin inadınız kimle arçelik bayi misiniz? Böyle mi satıyorsunuz ürünü? İsterseniz 10saat açık kalsın yine atim zaten gün boyu çalışıyor klima evde nerdeyse .

• efefor kullanıcısına yanıt
    Çok büyük konuşmamak lazım, alınabilecek dünya üzerindeki en iyi en oahallı klimayı alıp sorun yaşayıp, alınabilecek en ucuz yerli klimayı alıp aşırı memnun kaldım :)
    Olay tamamen serviste bitiyor, servisler malesef hiç iş bilmiyorlar, siz biraz işten anlayıp yönlendirme yapmazsanız ve başlarında durmazsanız malesef dünyanın en iyi kliması çöp olabiliyor.
    İlk 3-4-5 sene montajı doğru yapılmış her klima sorunsuz çalışır, ucuz olan elektriği çok yakar, sesi çok olur, özelliği az olur, ısıtması kötü olur, pahallı olan bunların tam tersidir ve ömrüde bakımlarını düzenli ve doğru yaptırıyorsanız, sürekli bir taşınma ve sök tak yaptırmıyorsanız, 5-10-15 senedir.

Saatlik 0.5kw yakıyor . İkincisi de yine yine diyeceğim bu dedikleriniz hiç biri yine konuyla alakalı değil. Arçelik klima alacaklar için bilgilendirme geçtim sadece sessiz mod özelliği yanlış çalışmakta bu kadar.

Evimde 2002 yılında takılan klima mevcut bir kere bile bakım görmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efefor -- 14 Ağustos 2022; 7:37:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.