Şimdi Ara

Protez saç kullanan veya düsünenler toplanalım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
13.992
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, bu konuyu açma sebebim benimle birlikte bir çok insanin saç sıkıntısı yasaması ve bunun uzerine hep beraber bir fikir olup birbirimize yardımcı olmamızı sağlamak. Benim yaklaşık 1,5 senedir saç dökülme problemim var benim kendi gözlemlerim sonucu ulastiklarim su sekilde : Türkiye'de gerçekten bu isin uygulanması çok sıkıntı ve maddi açidan da tuzlu bi is.Sebebini daha detayli yazmak isterdim ama burayi firma kötülemek için değil birbirimize yardimci olalim diye actim. Benim fikrim su sekilde saçı yurt disindan sağlam guvenilir bir kisiden alip uygulamayi da bazi protez saç uygulamasi yapan kisilerle temasa gecip bi sekilde kavrayip kendimizi yapmasi. Cünkü hem maddi açidan kazancimiz hemde saç bakim istediği anda geciktirmeden kendimiz yapabiliriz. Simdi sizden tek istediğim kullanan veya benim gibi arastiranlariniz varsa buraya bir Kelime iki kelime de olsa deneyim ve gözlemlerinizi yazmaniz. Hepinize hayırlı günler. @

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwillspeakinthefuture -- 7 Aralık 2017; 3:9:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence tam dökülmeyi bekleyip ekim yaptırmak daha mantıklı. Yine de dökülme problemi yaşayan arkadaşlar kendileri bilirler. Ekim de herkese uygun olmuyor.
  • 👍

• Merhablar 10 yıldır protez saç kullanıyorum yaşım 52 ama 35 yaşında gösteriyorum. her türlü soru ve cevaplandırmalar için bana yazabilirsiniz dostlar. Protez saç kullanan veya düsünenler toplanalım

Telefonum 05 41 2 7 1 92 61 Fahri
  • Slmlar...bende bu ay protez yaptırıyorum...önce ve sonra resimlerimi atarım....çok kişi yapma falan dedi am çözüm olarak en mantıklısı protez...diabet hastasıyım...ekme olayı benim için sakıncalı olabilirdi...o yüzden kendiside protez kullanan birinden sipariş ettim...anlatayadayım....ileride görüşürüz
  • Evet abiler böyle yarım kalmasın Lütfen kullananlar yaşadığı sıkıntıları yazsın olumlu şeyleri yazsın rica ediyoruz kellikten imanım gevredi çare Müdür bu protez saç bize nedir ne değildir kaç paraları bitiyor bu iş Yurtdışından getiren varsa özellikle onlar da yazsın lütfen bakımları değildir taktıktan sonra 23 gün sonra alttan yeni saçlar çıkınca üste baskı yapıp da altta kaşınma yapıyor mu yapmıyor mu

• Sırf protez saçın reklamini yapmak için konu açmışlar.İnsanların hep zaaflarini kullanıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kabus87

Sırf protez saçın reklamini yapmak için konu açmışlar.İnsanların hep zaaflarini kullanıyorlar.
    Bana da öyle geldi konu reklam amaçlı gibi . 2 yıl önce arkadaşım yaptırdı ben yanındaydım olay anında. Adamlar işin kurdu omuş resmen tuzağa çekiliyorsunuz. Benim arkadaşa güya orjinal saç tonuna uygun olması için numune alınacak sonra ona uygun saç getirtilecekti amerikadan falan. İlk telefonda bunlar anlatıldı. Sonra gittik direk olaya girmek sitediler zaten saçlar var deneriz birsürü seçenek var diye. Biz bakalım falan derken arkadaşın kafasını tamamen kazıdı , sonra saçı getirdiler. Zaman bu aşamada arkadaşım ben nasıl çıkayım bu halde demeye başladı. Sonra anlaşılan fiyat üzerinden ( ki o konuda da yedek saçtı şuydu buydu derken inanın para almak için saçma sapan öneriler sunuyorlar) işlem yapıldı. Ama ne işlem . Sabahtan başladılar. ARaya insanlar alındı. SAatler bekledik. 15 dakikaya geliyoruz 5 dakikaya bitiriyoruz derken. Sabah 10 da başladığımız iş akşam 8 e kadar devam etti. VE en son çıkarken o saçı yıkamak için şözel şampuan bakım kremi gerekli dediler. O ana kadar denize girsen birşey olmaz dedikleri saç normal şampuanla dahi yıkamayacak aşamasına geldi. Tabi bu aşamada kafaya yapıştırıldı bile. Ve sıkı durun o 3 ay yetecek şampuana 900 tl istediler. Biz birbirimize bakarken hesap makinesiyle birşeyler yapan bayan 600 e düştü. Biz daha azımızı açmadan. Arkadaş sökecem ben bunu diyince şampuanın muadilleri dışarda var a geldi muhabbet. Sonuç olarak ben şunu vurgulamya çalışıyorum benim bu bahsettiğim yer milletin çok sık gittiği bir yer. Ve tamamen soygun üzerine kurulmuş durumda. Evet ortada bir saç var. Evet kimisinde güzel duruyor ve kimiside kullanıyor. Benim arkadaşımda 2 yıldır kullanıyor. Ama öyle bir düzen kurmuşlar ki 1 liralık hizemt 100 liraya alıyorsunuz. Öyle tek taktık kafada aylarca duracak denilen bu saçları en son biz çıkarken haftada bir çıkarıp bakım yapıp geri takmalısına kadar getirdiler .Ve arkadaşım haftada bir bunu yapmaz ise bu iş yürümüyor diyor.( ki neredeyse hiç terlemeyen bir insan) Bantlaması vs hep kendi uğraşıyor. Bantlarıda ayrıca para. Yani telefonda anlattıkları hikaye. Siz bunları bilerek giderseniz en azından kademeli kazıklama işleminden yırtarsınız.. Ben
    iimde saçlarım tepeden açıldı.alnım tamamen açıldı yinede protez saçı aklımın ucundan bile geçirmiyorum. Bir bulaştınız mı dönüşüde yok. Tamamen tarafsız yazıyorum ve arkadaşımın yaşadaıklarına üzüldüğüm, sinirlendiğim için yazıyorum. Keşke makul bir çözüm olsa bizde kurtulsak..

• Donatn kullanıcısına yanıt
    Sizin yazdiklariniz insanlara referans olsun.Tipik dolandiricilar oldu bittiye getiriyorlar.Bu kıl tüy mevzuunu kompleks haline getirmemek lazım kendimizle barışık olmamız lazım.

Proteze gelirsek gusül abdesti,abdest alirken sıkıntı yaşarsiniz o protezi her seferinde çikarip bantlamaniz lazim.Kafa derisi alerji yapabilir.Zaten kafa derisi hava almiyor ve bakimi zahmetli protezin.Ben bu mevzulardan dolayi tavsiye etmem.Bu kelligi aşırı kompleks haline getiren varsa da yaptirabilir.Ama iyi araştirmasi lazim mağdur olmamasi için çogu yer mezbahane gibi çünkü...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kabus87

Sizin yazdiklariniz insanlara referans olsun.Tipik dolandiricilar oldu bittiye getiriyorlar.Bu kıl tüy mevzuunu kompleks haline getirmemek lazım kendimizle barışık olmamız lazım.

Proteze gelirsek gusül abdesti,abdest alirken sıkıntı yaşarsiniz o protezi her seferinde çikarip bantlamaniz lazim.Kafa derisi alerji yapabilir.Zaten kafa derisi hava almiyor ve bakimi zahmetli protezin.Ben bu mevzulardan dolayi tavsiye etmem.Bu kelligi aşırı kompleks haline getiren varsa da yaptirabilir.Ama iyi araştirmasi lazim mağdur olmamasi için çogu yer mezbahane gibi çünkü...
    Bir şeyi düzeltmem lazım. Arkadaşın kinde kafa derisi nefes alabiliyordu. Protezin altı zaten tülbent benzeri (elbette daha sağlam birşeydir) bir yapıyla birleştirilmişti.
  • Donatn kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam çeşit çeşit protez var.Ben kendi şahsi fikirlerimi söyledim.İsteyen istediğini yapmakta özgür.

Benim saçlar kısa olmasina rağmen bu sicaklarda rahat olsun hava alsın diye sıfıra vurdum.O protez saçlarla yazın bu aşırı sıcaklarda duramazdım herhalde.

• 2015 ten beri kullaniyorum. sorularinizi cevaplayabilirim.

ustelik yaz aylarinda 50 derece sicaklik hissedilen gunese ates edilen sehirde yasiyorum. genel olarak memnunum. fakat bu is maliyetli. dogal bir gorunum istiyorsaniz spexy alt yapili protez kullanmalisiniz. bu protezin omru 1 yil civarinda. bakimlariyla beraber yillik maliyet 4000 lirayi buluor. bant erimeye basladiginda cok can sikar. yaz aylarinda nadiren kasinti oluyor. bu tur durumlar bazen kullandigina pisman ettirebilir. ama sacli olmak sacli gorunmek isteniyorsa katlanmali bu durumlara. ben kullanmadan once cok arastirdim. fazla da bilgi sahibi olamadim acikcasi. yaptiran insanlar kendi kabuguna cekilyor. deneyimlerini paylasmior ben de dahil. 4. yil bitti daha ilk defa bilgi paylasiyorum. resim isteyen olursa ozelden atarim yan profilden on gorunum falan filan. hadi eyvallah arkadaslar

• Bu konuyu bi hortlatalımmı dh de bu konu ile ilgili çok daha fazla bilgiye ulaşmayı beklerdim şaşırdım doğrusu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.