Şimdi Ara

Protez Saç Hakkında (Saç Ektirmek İsteyenlere) (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
848
Cevap
37
Favori
270.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pleasure1903

Tuzsuz şampuan'ın ben bir numarasını görmedim. Sonuç olarak kafa derisinden beslenmeyen saç kılı kullanıyoruz. Tek önemli konu saçın kalitesi. Saç kılının kaliteli donörlerden yapılması, saçın dökümünü kopmasını azaltabilir. Pantene 3'ü 1 arada onarıcı koruyucu yeterli. Saç kremi de isterseniz hobby kullan yeter
    Hocam saç kremini kullanıyorum, bolca duruluyorum suyla fakat heralde bazen tam arınmıyor.. Bantlar saçı tutmuyor bazen, direk kafa derimi tutuyor, protezden ayrılmış oluyor.. (saç kremi olarak pantene kullanıyorum)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Aliexpress'ten saç alan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PVH kullanıcısına yanıt

En son katı sabunu köpürtüp bant gelen yerlere sür durula hocam. Krem kalıntısını giderir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sonic.Storm

En son katı sabunu köpürtüp bant gelen yerlere sür durula hocam. Krem kalıntısını giderir.

Katı sabun alt yapıya zarar vermez mi hocam? Ya da semsert yapmaz mı?

Yok hocam ben önü tül ünite kullanırken yapıyordum hep. Köpüğünü sürüp duruluyordum. Bazen de izopropil alkol sıkıyordum.

• quote:

Yok hocam ben önü tül ünite kullanırken yapıyordum hep. Köpüğünü sürüp duruluyordum. Bazen de izopropil alkol sıkıyordum.

Peki tül ünitede bant kalıntılarını nasıl temizliyordunuz hocam?

Tül kullanırken solvente batırıp 5-6 dk bekletiyordum. Sonra yumuşak bulaşık süngeriyle dışa doğru hafif hafif temizliyordum. Aslında ben de tülü en iyi temizleme yöntemini merak ediyorum :) Solventte bekletmek iyi olmuyor.

• quote:

Tül kullanırken solvente batırıp 5-6 dk bekletiyordum. Sonra yumuşak bulaşık süngeriyle dışa doğru hafif hafif temizliyordum. Aslında ben de tülü en iyi temizleme yöntemini merak ediyorum :) Solventte bekletmek iyi olmuyor.

Solventte bekletmek etkili mi olmuyor anlamında söylüyorsunuz hocam yoksa zarar mı veriyor onu anlayamadım?

• @Sonic.Storm @PVH vallahi uygulamalı video çekeceğim sanırım :) bakın size en güzel sonuç alacağınız tülden bant kalıntısı temizleme yönetimi yazıyorum. şimdi protezi arkadan kaldırarak çıkardınız. Sonra, saç kurutma makinasını bandın olduğu her yerde 1-2 dakika gezdirin. Bandı ısıtın güzelce ve kaldırarak bandı çıkarın. Zorlandığınız yerde ısıtma yönetime biraz daha devam edin. Bant çıktıktan sonra (eğer yan ve arkada poly malzeme var ise, oraları pamuğa alkol dökerek silin) ön tarafta ki tül kısma sadece kuru pamuk serpiştirin, ve parmağınız ile ovalayarak ön taraftan pamukla beraber yapışkan tortular çıkacaktır. bu işlemi 1-2 kez daha tekrarlayın, kuru pamuk serp parmakla ite ite çıkacak bütün tortu. sonra tortunun ön tülden çıktığına emin olunca, pamuğa alkol dökerek bu sefer ön tülü alkol yardımıyla silin. (önden ve arkadan yapın bunu). bu kadar. alın çizginizde tortu kalmayacak. ben sonrasında 3+1 pantene yıpranmış saçlar olan ile yıkıyorum. üzerine saç kremi yapıyorum. saç kremini 2-3 dk elinizle yedirin ve tarak ile güzelce tarayın, her yerine saç kremi işlesin. sonra güzelce durulayın. saçın suyunu alın. altına bir havlu katlayın, oda sıcaklığında saçı kurumaya bırakın. ben böyle yapıyorum. Saçı kurumaya bıraktığım sırada da, kendi kafamı temizleyip, yan ve ense traşımı kendim yapıyorum. duştan çıktığım da da saç tam kurumak üzere oluyor. olay bu kadar

• quote:

@Sonic.Storm @PVH vallahi uygulamalı video çekeceğim sanırım :) bakın size en güzel sonuç alacağınız tülden bant kalıntısı temizleme yönetimi yazıyorum. şimdi protezi arkadan kaldırarak çıkardınız. Sonra, saç kurutma makinasını bandın olduğu her yerde 1-2 dakika gezdirin. Bandı ısıtın güzelce ve kaldırarak bandı çıkarın. Zorlandığınız yerde ısıtma yönetime biraz daha devam edin. Bant çıktıktan sonra (eğer yan ve arkada poly malzeme var ise, oraları pamuğa alkol dökerek silin) ön tarafta ki tül kısma sadece kuru pamuk serpiştirin, ve parmağınız ile ovalayarak ön taraftan pamukla beraber yapışkan tortular çıkacaktır. bu işlemi 1-2 kez daha tekrarlayın, kuru pamuk serp parmakla ite ite çıkacak bütün tortu. sonra tortunun ön tülden çıktığına emin olunca, pamuğa alkol dökerek bu sefer ön tülü alkol yardımıyla silin. (önden ve arkadan yapın bunu). bu kadar. alın çizginizde tortu kalmayacak. ben sonrasında 3+1 pantene yıpranmış saçlar olan ile yıkıyorum. üzerine saç kremi yapıyorum. saç kremini 2-3 dk elinizle yedirin ve tarak ile güzelce tarayın, her yerine saç kremi işlesin. sonra güzelce durulayın. saçın suyunu alın. altına bir havlu katlayın, oda sıcaklığında saçı kurumaya bırakın. ben böyle yapıyorum. Saçı kurumaya bıraktığım sırada da, kendi kafamı temizleyip, yan ve ense traşımı kendim yapıyorum. duştan çıktığım da da saç tam kurumak üzere oluyor. olay bu kadar

Hocam vallahi ne güzel olur siz uygulamalı video çekseniz, hepiniz tamamen öğrenmiş oluruz :))

Şimdi hocam birincisi sadece ısıtma tutunca bantları çıkarırken saçlar hiç kopmuyo mu, bantlara yapışarak gelmiyor mu banta? Ben bolca alkol sıkarak yapıyorum bu işlemi mesela, saçlar bantı bıraksın diye.

İkinci sorum saçı yıkadıktan sonra kurutma makinesi ile kurutmuyor musunuz? Benim saç bu şekilde yapsam heralde 2-3 saatte anca kurur ya :)

Üçüncü sorum da pamuk olayını denedim bir iki kere, bu seferde pamuk kaldı tülün üzerinde minik minik, sanırım sonrasında tam güzel yıkayamaıdm heralde diye düşünüyorum. Yani sizde hiç pamuk kalmıyorsa demek ki yıkamamla alakalı

1. Bandı sökmek için alkol sıkmayın. ısı uygulayın, zaten bakım zamanı gelen bant hafif yumuşamış oluyor, ısı tutunca iyice yumuşuyor. ısı en iyi çözüm. kopmaz saç merak etmeyin.
    2. saç kurutma makinası ile kurutmak doğal görünümünü bir nebze bozuyor, 30-40 dakika içinde saçı kendi kurumasına bırakın, kuruyacaktır.
    3. pamuk normalde tül üzerinde temizlenince hiç kalmaması lazım, demekki tülde oturmuş tortu var öne doğru parmağınızla itin, pamuk serpip, basit birşey aslında deneyin bir kaç kez daha.

saçı fazla alkole maruz bırakmamak lazım. dediğim yöntemi yapın. yaşım 41. 20 yaşından beri bakım yapıyorum :)

• Ben zarar verdiğini düşünüyorum hocam. Çözücü bi madde sonuçta. Protez merkezlerinin kolayına geldiği için öyle temizliyorlar.

• pleasure1903 kullanıcısına yanıt

Sağolasın hocam. Şuan kenarları poly ünite kullanıyorum ama tül kullanırsam şu pamuk yöntemini deneyeceğim :) Yeni baya kaliteli önü tül saç aldım ama saçın ön kısmını uzun ve dökümlü kullandığım için boşuna tülle uğraşmasam mı diye kararsız kaldım. Günlük çıkar tak yaptığım için kenarları poly daha pratik oluyor gibi. Bu arada şu thin skin base'lerden kullandın mı hiç hocam? Poly kalınlığı 0.06-0.08mm falan olanlardan.

• quote:

1. Bandı sökmek için alkol sıkmayın. ısı uygulayın, zaten bakım zamanı gelen bant hafif yumuşamış oluyor, ısı tutunca iyice yumuşuyor. ısı en iyi çözüm. kopmaz saç merak etmeyin.
    2. saç kurutma makinası ile kurutmak doğal görünümünü bir nebze bozuyor, 30-40 dakika içinde saçı kendi kurumasına bırakın, kuruyacaktır.
    3. pamuk normalde tül üzerinde temizlenince hiç kalmaması lazım, demekki tülde oturmuş tortu var öne doğru parmağınızla itin, pamuk serpip, basit birşey aslında deneyin bir kaç kez daha.

saçı fazla alkole maruz bırakmamak lazım. dediğim yöntemi yapın. yaşım 41. 20 yaşından beri bakım yapıyorum :)

Çok teşekkürler bilgiler için hocam.. kafa derisinde kalan bant kalıntıları oluyor, özellikle ön kafamın ön tarafı yani önde ki bant gelen yer böyle bir parlak gibi kaldı uzun süredir (protezi çıkarınca farkediyorum), nasıl temizlemek ne yapmak lazım? Korkuyorum cildime bişey olur mu diye

• Arkadaşlar merhaba, kafası karışık ve saçları dökülen biri olarak sizlerden yardım istiyorum. Protez saç aslında istiyorum ama maliyet ve bakım konusu beni korkutuyor. 6-7 aylık kullanım süresi yıllık 10 15 bin maliyet bu işin özeti midir? Siz kullanıcılar olarak bunu tavsiye eder misiniz?

merhaba. hiçbirşey olmaz cildinize ben 20 yıldır izopropil alkol ile kafamı siliyorum. gebermediysem bu zamana kadar bir zararı yok. kafanızı temizlerken yapışkan kalıntıları önce kuru bir pamukla kafanızı silin, tortuları alır baya. sonra kafanız temizlenene kadar 3 kez 5 kez pamuğa izopropil alkol dökerek kafanızı silin. hepsi bu. sonrada zaten makina ile yada jilet ile kafanızdaki kılları kesersinzi ve duş :)

• Sonic.Storm kullanıcısına yanıt

aldığınız protezin resimlerini paylaşır mısınız. şimdi poly yada thin skin malzeme altında kafa derisi hava o bölgede almaz. bu yüzden sıcak havalarda terledikçe, rahatsız eder. bakım süresi kısalıyor ben yazın Marmaris'te 4-5 günde bakım yapıyorum. thin skin alt yapılar kafa deriniz gibi gözüktüğü için transparan malzeme, baya doğal duruyor. Saç kılları düğüm atılmadan alt yapıya döşeniyor. bu yüzden çok doğal duruyor. ama düğüm atılmadan işlendiği için, saçlar çok hızlı dökülüyor. yani 3-4 ay sonra bariz saçın döküldüğünü görürsünüz. kullanım ömürleri az maalesef. ama baya doğal. bize zor çünkü maliyetli bu ürünler artık doların aşırı yüksek olmasından dolayı. ben 2 sene önce 1700 liraya getirdiğim protezi şuan üreticisinden 5300 gibi paraya mal edebiliyorum. bize en rahat sistem komple tül alt yapı yada komple tül yan ve arkası poly materyal. tül rahat hissettirir.

• DEXTER 1 D kullanıcısına yanıt

merhaba. ben kıdemli bir protez kullancısı olarak yorum yapabilirim size. doların ve gümrük vergisinin yüksekliğinden ötürü geçmiş yıllarda 1500, 1700 lira'lara getirebildiğim kaliteli bir protez saçı, şuan 5300, 5500 gibi fiyatlara ancak bulabiliyorum. klasik olarak alt yapıya bant uygulayacaksınız. yurt dışından da alsanız bandı 50-60 lira ucuza gelir. burada ortalama 200 lira'ya 36'lı pakette saç bantları satılıyor. her bakımda ortalama 7-8 bant kullanırsınız. her hafta düzenli bakım yapsanız ortalama 1 paket bandı 1 ay kullanırsınız. ve bandın maliyeti 200 lira. + izopropil alkol alacaksınız temizlik için. ortalama fiyatı 80 lira. Alkol'ü 2 ay kadar kullanırsınız. yani aylık bakım maliyeti 40 lira alkol + 200 lira bant= 240 lira gibi bir aylık bakım maliyetiniz olur. tabi mevcut saçınızın ense ve yanları uzadıkça onun kesimi için berber masrafını ayrıca eklersiniz. Tavsiyem saç kesme makinası alıp, kendi saçınızın yan ense traşını da kendiniz yapınız. Durum böyle. Özenli kullanım ile kaliteli bir protezi 1 buçuk 2 yıl kadar gayet sorunsuz kullanabilirsiniz. ama zamanla saçlar yıkandıkça yıprandığı için deriden beslenen saç kılı olmadığı için, 1 yıldan sonra ilk günkü kadar güçlü durmadığını fark edeceksiniz. 12-15 ayda bir protezi yenilemek gerekir.

• pleasure1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler, bugün istanbulda bir protez saç merkezi ile görüştüm, 10. 000 lira protez + her 15 günde bir bakım 275 lira fiyat aldım. Kullanım ömrü için de kişiye göre değişir ancak 8-12 ay denildi.
    Bu yıllık maliyet tablosu beni biraz zorlayacak gibi. Ancak hiçbir tecrübem yok yurt dışından vb nasıl alırım bilmiyorum. Bilgilendirme yapabilir misiniz ya da bununla alakalı bir youtube videosu var mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • DEXTER 1 D kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık %100 zamlı fiyat vermiş maliyetine göre. İyi bir protez saç 5500 gibi bir fiyata bulunabilir şuan ki döviz kuruyla üretimden

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.