Şimdi Ara

Protez Saç Hakkında (Saç Ektirmek İsteyenlere) (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
829
Cevap
37
Favori
259.631
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    onna 6-7 ay kullanabilirsin bi protezi dedi
    youtube videoları çok güzel hocam sonrasında değişme oluyo mu bilmiyorum
  • Saç yine aynı. Öyle anormal dökülmez ama seyrelir ilk günkü güçlü duruşu zamanla sönüyor 3 4 ay güzel gözükür 7 8 aya kadar iş görür sonrasında yeni saç artık yavaştan gerekir. Eğer efile makası çok az kullanırsan 1.5, 2 sene kadar kullanabilirsin. Doğal görünümlü saçların yılda bir yenilenmesi gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pleasure1903 kullanıcısına yanıt
    hocam 3 bin lira demişlerdi bana 6 ayda bir değiştirsek senede 6 bin eder,bakımını evde yaparsam çok pahalı olmaz diye düşünüyorum
    6 ay boyunca gerçekten videodaki gibi görünüyosa değer bence
  • Ben 1700 1800 lira arasında getiriyorum aklınızda bulunsun

şu anda biraz açıklık var ama saçım var yani dökülürse diye araştırıyorum,hangi firma sizinki
  • Ben üreticisinden alıyorum. Yaklaşık 20 yıldır kullanıyorum.

zor olmuyo mu rengi seçmek,traşı falan
  • Hayır ben çok uzun yıllardır kullandığım için profesyonelim diyebilirim

protez olduğunu anlıyolar mı peki,yapay duruyo mu
  • Bu sana bağlı tarayış şeklin önemli. Kullandığın şekillendiriciler önemli. Saçına şekil vermeyi iyi bilmelisin

• Arkadaşlar 2 sene oldu nerdeyse kullanıyorum zerre kadar menmun deilim kaşıntısı bakımı masrafı bitmiyor ve hergün bu saç bitince ne yapacağım düşüncesi ile yaşanıyor biryerden bağ çözülürse devamı geliyor renk kendi saçınla tutmuyor boyaması ayrı dert boyasan belli oluyor herkes soruyor iyice moralin bozuluyor başınıza bela almak istiyorsanız yaptırın derim size ve kesinlikle tavsiye etmiyorum yalan dolanla yapılan saç sonra kimse arkasında durmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet123406

Arkadaşlar 2 sene oldu nerdeyse kullanıyorum zerre kadar menmun deilim kaşıntısı bakımı masrafı bitmiyor ve hergün bu saç bitince ne yapacağım düşüncesi ile yaşanıyor biryerden bağ çözülürse devamı geliyor renk kendi saçınla tutmuyor boyaması ayrı dert boyasan belli oluyor herkes soruyor iyice moralin bozuluyor başınıza bela almak istiyorsanız yaptırın derim size ve kesinlikle tavsiye etmiyorum yalan dolanla yapılan saç sonra kimse arkasında durmuyor.

hep dedim yine diyorum:

bu protez saç olayı, zengin insanlar, aktörler, sanatçılar için uygundur. misal Tarkan. kaç kişi biliyor benden başka Tarkan'ın protez saç kullandığını? normal vatandaş ayda bir nasıl saç değiştirsin?

• Mehmet123406 M kullanıcısına yanıt

kullanmayı ve bakım yapmayı iyice öğrenmeniz lazım. ben 20 yıl kadardır kullanıyorum. bakımlarınızı kendiniz yapacaksınız. gereken bütün bakım malzemelerinizi kendiniz alacaksınız. (bant, alkol, su bazlı yapıştırıcı (ghost bond), 3-4 numara saç spreyi, saç yumuşatıcı sprey, keratinli saç şekillendirici (şaç kafadayken şekil vermek için önerim Elidor 7x24) delikli fırça tarak, hatta kendi saçınızın yanlarını ve enseniz traşını da makinayla kendiniz yapacaksınız. haftada bir bakım yapmalısınız, ortalama olarak her bakımda 20 lira civarında masrafı olur. ayda 80 lira civarı bakım masrafınız olur. çok abartı bir masraf değil. en önemli konu saçın kalitesi, alt yapı kalitesi, ve saçın kesimi. saçınızı çok dikkatli kestirirseniz, fazla seyrelttirmezseniz, en az 1 sene sorunsuz kullanırsınız. şunu unutmayın kafa derinizden beslenmiyor bu saç sonuçta ve ilk takıldıktan sonra 2 ay içerisinde hafif renk açılmaları yapıyor bunun önüne geçilemez. ve yarım tüp saç boyası + peroksit ile klonometre tutup toplam 3 dakika boyayıp hemen yıkayacaksınız. boyadıktan sonra en az 2-3 ay saç rengi konusunda normal şartlarda sorun yaşamamanız lazım. orta ve ön mutlaka tül alt yapı olmalı ki kafanız rahat hava alsın. ön alın çizginiz tek düğüm olmalı ve hafif ağartıcı yapılmış olmalı ki alnınız doğal gözüksün. en doğal alın çizgisi için alın hizanıza su bazlı yapıştırıcı kullanmanız lazım. bantlar her zaman minik parlama yapar. protez saç hiçbir zaman %100 doğal durmaz. istediğiniz kadar güzel kullanın şahsen %80 %90 kadar anlaşılmaz diyebiliriz. saçınıza verdiğiniz şekil de çok önemli. sizde bitiyor olay. ne kadar dikkatli, özenli kullanırsanız o kadar az anlaşılır.

• Mehmet123406 M kullanıcısına yanıt
    Nerde yaptirdin,tavsiye ettigin yer var mi

Solvent için ne önerirsin hocam? C22 muadilleri var ama en uygun litrelik olarak nereden bulabiliriz? Birde günlük çıkar tak kullanım için hangi batları önerirsin? Gördüğüm kadarıyla kırmızı ve yeşil bantlar var. Bunlar bir hafta ya da 10 günlük bakımlar için iş görür mü?

• Arkadaşlar ilk saçınızı burada içinize sinecek, size en çok güven veren yerde yaptırın. Sonrasında netteki videolardan bakım işini kolayca öğrenebilirsiniz ya da yaptırdığınız yerde izlemek istediğinizi söyleyin göstersinler. Sonraki saçlarınızı da Alibaba'dan araştırıp alın. Aliexpress demiyorum çünkü Alibaba'da toptancılar aynı saçları daha ucuza satıyor. Saç iyiyse ve temiz kullanırsanız 1 seneyi bile geçebilir kullanım ömrünüz. Bu arada Tr'de 3 binden yukarı fiyat verenlerden uzak durun. Hatta 2, 2.5 bile çok bence, çok farklı, çok kaliteli bi saç değilse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonic.Storm -- 2 Kasım 2020; 4:23:58 >
  • Sonic.Storm kullanıcısına yanıt
    Merhaba kırmızı bant çok güçsüz akma yapmıyor. Ultra holt beyaz bandını öneririm. Çok güçlü bant akmıyor. Günlük çıkarmak çok zor olmuyor mu? Temizlik için uğraşıtırır. İzopropil alkol kullanın eczane yada internetten alabilirsiniz

Teşekkürler hocam. Açıkcası tam da akma yapmadığı için tercih etmeyi düşünüyordum. Mevcutta sabit kullanıyorum ama kafa derim çok yağlandığı için özellikle geceleri, günlük olarak yıkamak zorunda kalıyorum saçımı. Böyle olmaması için yatarken çıkarmayı düşünüyordum.

Ayrıca yağlanma ve terin de etkisi olsa gerek, ultra hold 7-10 gün arası aşırı akmış oluyor çıkardığımda izopropille zor temizliyorum kafamı. Bu açıdan daha pratik alternatifler arıyorum.

• Sonic.Storm kullanıcısına yanıt

su bazlı yapıştırıcı kullanın derim ama aşırı maliyetli olur bu şekilde de. kafanıza protezi takmadan önce mutlaka kafanızı pamuğa izopropil alkol döküp silin. kafanızda ki yağı alın. walker tape'in terlemeyi azaltıcı ürününü kullanırsanız çok faydası olacaktır.

Evet su bazlı maaliyetli olur baya. Peki bu kırmızı ya da yeşil bantları arkaya, ultra holdu öne yapsam, bakım süresi ne kadar olur. 10 gün gider mi sizce?

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.