Şimdi Ara

protein tozu alternatifi yerine ne kullanabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
32.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar spora başlayacağım ve protein tozu kullanmak istemiyorum. Nasıl beslenmem gerekir? Fitness ve body building yapacağım. Spordan önce kullanılabilecek yiyecekte olue içecekte. Protein tozu kullanmak istemememin sebebi ise ilerde kas çalışmayı bırakırsam sarkma olayları falan olabiliyor (canlı örneklerini gördüm). Bunu istemememin sebebi budur. Alternatif arıyorum yani. Yardımcı olursanız sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tavuk
  • Sarkma filan sehir efsanesi. Ufak bir arastirma ile bu dusunceni curutecek yuzlerce dokuman bulabilirsin. Soruna gelecek olursak, lor peyniri, ton baligi, tavuk gogus kombinini alirsan her gun yeterli miktarda, protein acigini cok rahat bir sekilde kapatirsin.

• Protein tozu kullanabilirsin

• Protein tozunun besinlerden aldığın proteinden farkı yok. Bilmeden araştırmadan, tecrübe edinmeden konuşmayın. Sporu bırakan adam yemeğine dikkat etmezse hiçbir şekilde aktivitede bulunmazsa yağlanır gayet doğal birşey, bırakmanın da bir adabı var.

Protein tozuna alternatif olarak birşey bulamazsın. Çünkü 25 gram protein alıp 0 yağ alacağın hiçbir besin yok. Protein olarak da tavuk peynir,süt,yumurta,yulaf,pilav,makarna bol bol tüketeceksin.

Spordan 2-3 saat önce bol proteinli ve karbonhidratlı bir öğün yaparak gidersen spor sonrasıda yarım saat içerisinde aynı şekilde beslenirsen gelişirsin. 3-5 ayda birşey bekleme çünkü olmayacak. Millet yıllarca yapıyor bu sporu.
  • tavuk balık et ama hiçbiri antreman sonrası içilen whey proteinin yerini tutmaz bana göre ayrıca mesela protein tozlarının bazılarında kreatin ve birçok amino asit grubu oluyor onları dışardan yiyecekle karşılaman zor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

Protein tozunun besinlerden aldığın proteinden farkı yok. Bilmeden araştırmadan, tecrübe edinmeden konuşmayın. Sporu bırakan adam yemeğine dikkat etmezse hiçbir şekilde aktivitede bulunmazsa yağlanır gayet doğal birşey, bırakmanın da bir adabı var.

Protein tozuna alternatif olarak birşey bulamazsın. Çünkü 25 gram protein alıp 0 yağ alacağın hiçbir besin yok. Protein olarak da tavuk peynir,süt,yumurta,yulaf,pilav,makarna bol bol tüketeceksin.

Spordan 2-3 saat önce bol proteinli ve karbonhidratlı bir öğün yaparak gidersen spor sonrasıda yarım saat içerisinde aynı şekilde beslenirsen gelişirsin. 3-5 ayda birşey bekleme çünkü olmayacak. Millet yıllarca yapıyor bu sporu.

Hocam geçen sene arkadaş toz kullanmadan besinlerden aldığı proteinle 5 ayda benim bacağım kadar kol kası geliştirmişti. Nasıl oluyor yani anlayamıyorum

• Sakın toz kullanma bizim çok kaslı bir komşu Protein tozu kullandığı için öldü hatta ölüsü bile sarkmıştı. Çok kötü, sakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Qvsh.

Tavuk

@Balgambaz
    Ya, ne yazsam sinirden şurada titriyorum, protein tozu ile kas sarkması nedir bu kadar mı cahilsin arkadaş ? protein tozu, peynirin altında ki suyun kurutularak minrallerindne tuzundan vs, arıtılıp saf toz halinde proteın dır, yumurta ve et proteınlerıde var, ama en yaygını whey( peynır altı) proteın tozudur.

Zaten proteın tozu gerekmez, gunluk alman gereken proteını yemek ıle almalısın, alamıyorsan proteın tozu ıle açığı kaparsın.

kilo başına günlük 1.5 -2 katı yeterlıdır. proteın tozu hıcbır zaman yemegın yerını tutmaz, proteın tozu alacagına et al, ben kullanıyorum sadece antremandan sonra, cunku temek ıle karsılıyorum ıhtıyacımı.

Kas sarkarmış neden sarksın ? proteın tozu ıle yemekten gelen proteının hıcbır farkı yok hepsı proteındır. kas sarkmaz, derı sarkar, o da senın gıbılerde omur boyu olmaz, o kımlerde olur bılıyormusun ? testosteron ıgnesı vurup yarısmalara katılan kııslerde olur, hayvan gibi kas yapıyorlar, bırakınca kas kuculuyor, derının altı boslaıyor ve sarkık gıbı gozukuyor, bu hızlı kılo veren sısman ınsanlardada oluyor.

proteın tozları ortalama 150-200 tl cıvarında, bu paraya, gıt et al hıcbırı etin yerını tutamaz bunu zaten tum vucutcular soyler, senın gıbı bırısının gunluk ıhtıyacını karsılaması kolay zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 1 Ekim 2014; 0:43:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Tavuk

Ya, ne yazsam sinirden şurada titriyorum, protein tozu ile kas sarkması nedir bu kadar mı cahilsin arkadaş ? protein tozu, peynirin altında ki suyun kurutularak minrallerindne tuzundan vs, arıtılıp saf toz halinde proteın dır, yumurta ve et proteınlerıde var, ama en yaygını whey( peynır altı) proteın tozudur.

Zaten proteın tozu gerekmez, gunluk alman gereken proteını yemek ıle almalısın, alamıyorsan proteın tozu ıle açığı kaparsın.

kilo başına günlük 1.5 -2 katı yeterlıdır. proteın tozu hıcbır zaman yemegın yerını tutmaz, proteın tozu alacagına et al, ben kullanıyorum sadece antremandan sonra, cunku temek ıle karsılıyorum ıhtıyacımı.

Kas sarkarmış neden sarksın ? proteın tozu ıle yemekten gelen proteının hıcbır farkı yok hepsı proteındır. kas sarkmaz, derı sarkar, o da senın gıbılerde omur boyu olmaz, o kımlerde olur bılıyormusun ? testosteron ıgnesı vurup yarısmalara katılan kııslerde olur, hayvan gibi kas yapıyorlar, bırakınca kas kuculuyor, derının altı boslaıyor ve sarkık gıbı gozukuyor, bu hızlı kılo veren sısman ınsanlardada oluyor.

proteın tozları ortalama 150-200 tl cıvarında, bu paraya, gıt et al hıcbırı etin yerını tutamaz bunu zaten tum vucutcular soyler, senın gıbı bırısının gunluk ıhtıyacını karsılaması kolay zaten.

Ben ne yaptım la bana niye bağırıyon

• Qvsh. kullanıcısına yanıt
    Yanlışlık olmuş konuyu açan arkadaşa yazdım.
  • Hatirlattigin iyi oldu tozu içmeden uyuyodum valla

• Balgambaz B kullanıcısına yanıt
    Bu admın vıdeolarını youtubeden arat abone ol, 20 senedır bu işi yapıyor, yanı iş'i bu özel ders verıyor amerıkada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Balgambaz

Arkadaşlar spora başlayacağım ve protein tozu kullanmak istemiyorum. Nasıl beslenmem gerekir? Fitness ve body building yapacağım. Spordan önce kullanılabilecek yiyecekte olue içecekte. Protein tozu kullanmak istemememin sebebi ise ilerde kas çalışmayı bırakırsam sarkma olayları falan olabiliyor (canlı örneklerini gördüm). Bunu istemememin sebebi budur. Alternatif arıyorum yani. Yardımcı olursanız sevinirim

Sen kullanma zaten. İleride kas çalışmayı bırakırsan biyerlerin sarkar aman diyim.

Protein tozunun alternatifi diye bir şey yok.
  • Up

• Genetiği iyidir. Herkesin genetiği farklı misal benden hacimli kaslı duran arkadaşım benden daha hafif ağırlıklarla çalışıyordu salonda.

Savaş Cebecinin videolarını izle youtube'da.
  • Fitness, nankör bir spordur bırakırsan protein tozu kullanip kullanmaman fark etmez vücut yinede salar

• quote:

Genetiği iyidir. Herkesin genetiği farklı misal benden hacimli kaslı duran arkadaşım benden daha hafif ağırlıklarla çalışıyordu salonda.

Ben 4. sınıfta 2.5 kiloluklar ile başladım her gün 100 kez sağ 100 kez sol sonra direk 4 kiloluklara geçtim yine 100 sağ 100 sol sonra arttırdım şu an 250 sağ 250 sol çalışıyorum. Şınav mekik ihmal etmedim hani hiç ama nedense bana bi faydası olmadı gibi geliyor. Çünkü yaşıtlarıma göre kollarım ince kalıyor. Ha spora bunun için başlamıyorum tabi ki sigarayı bırakacağım bi sebebim olsun diye başlıyorum (2000li demeyin 97 doğumluyum sene sonunda liselilikten üniversite çömezliğine terfi ediyorum). Hiç ağırlığa elini sürmemiş adam benden kaslı kuvvetli duruyor. Her gün çalışsam bile yetişemiyorum yani. Sebepler sigarayı bırakmak istemem ve yaşıtlarımın kalıbına yetişmek istemem. Yarın salona yazılacağım hocadan briefing alırım artık ne yapmam gerektiğiyle ilgili. Yardımlarınız için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Balgambaz

quote:

Genetiği iyidir. Herkesin genetiği farklı misal benden hacimli kaslı duran arkadaşım benden daha hafif ağırlıklarla çalışıyordu salonda.

Ben 4. sınıfta 2.5 kiloluklar ile başladım her gün 100 kez sağ 100 kez sol sonra direk 4 kiloluklara geçtim yine 100 sağ 100 sol sonra arttırdım şu an 250 sağ 250 sol çalışıyorum. Şınav mekik ihmal etmedim hani hiç ama nedense bana bi faydası olmadı gibi geliyor. Çünkü yaşıtlarıma göre kollarım ince kalıyor. Ha spora bunun için başlamıyorum tabi ki sigarayı bırakacağım bi sebebim olsun diye başlıyorum (2000li demeyin 97 doğumluyum sene sonunda liselilikten üniversite çömezliğine terfi ediyorum). Hiç ağırlığa elini sürmemiş adam benden kaslı kuvvetli duruyor. Her gün çalışsam bile yetişemiyorum yani. Sebepler sigarayı bırakmak istemem ve yaşıtlarımın kalıbına yetişmek istemem. Yarın salona yazılacağım hocadan briefing alırım artık ne yapmam gerektiğiyle ilgili. Yardımlarınız için teşekkürler.

100 sag 100 sol yapip sisecegini mi sandın sen onu 500 sag 500 sol yap yoksa imkansız olmaz(!)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

quote:

Tavuk

Ben ne yaptım la bana niye bağırıyon

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.