Şimdi Ara

prostat ta iyi huylu büyüme (BPH)...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
3.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yapılan kontrol ve psa testine göre (bu arada biyopsi de yapıldı ve sonuç iyi huylu) 6.35 ...PSA değeri Kasım 2016 da 1.04 iken ne çabuk 6.35 çıktı anlamadım.Verilen ilaçlar, sık idrara çıkma , sıkışma hissi, idrarın tam boşalmaması ve işeme güçlüğü.Tabi ki libido düşüklüğü ve ereksiyon sorunları...Meni zaten iyice azaldı...bu konuda bilgi ve tavsiyesi olan arkadaşlar varmı.Prostata anjiyo benzeri bir işlem yapılıyormuş ama daha yeni olduğu bu tür tedavi olanlar sonuçlar hakkında bilgi verebilir mi acaba? Tşkederim şimdiden bu arada yaş 61...

• Öncelikle geçmiş olsun, Bph yaşa ve androjenlere bağlı olarak görülen iyi huylu bir hastalıktır. Dediğiniz semptomlar çoğu Bph hastasında görülür ve Psa artışı meydana gelebilir. Doktorunuz semptomlarınız şiddetine göre ilk öncelikle medikal tedaviyi denemek isteyecektir ama ne ölçüde semptomlarınızı azaltır, kullanılıp takip edilip görülmesi gerekiyor ve bu ilaçların (tüm ilaçlarda olduğu gibi) yan etkileride mevcuttur. Cerrahi olarak Tur-prostat yapılabilir başka cerrahi yöntemlerde uygulanabilir, hastanın seçimine ve cerrahın tecrübesine bağlıdır. Tüm cerrahi yöntemlerin komplikasyonları olduğu da unutulmamalıdır. Doktor kontrollerinizi ihmal etmeyiniz ve doktorunuz dışında kimsenin tavsiyelerine uymayınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlaç tedavisi uygulandı zaten de pek yarar sağlamadı.Üstelik bir tanesi sperm oluşumunu kesti. Bereket ilacı bırakınca normale döndü.Benim sormak istediğim prostatı işeme rahatlığı için "Prostat Embolizisyonu" deniyor sanırım besleyen damarların anjiyo yöntemi tıkanıp beslenmesini minimuma indirerek büyümenin durması ve küçülmesi.Bu tür tedavi yapılan var ise sonuçlarını merak ediyorum...
  • hocam yaş kaç geçmiş olsun. kavrulmamış kabak çekirdeğinin prostata çok iyi geldiğini duydum. ben denemedim. ama deneyen bir arkadaşım memnun olduğunu söylüyor.
  • iquique kullanıcısına yanıt
    61...
  • Abi dediğim kavak çekirdeğini bir deneyin. Sonuçta doğal ürün. Yararı olmasa bile zararı da olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sen yıne ıyısın abı.

ben 37 yaşındayım ve 2 ay önce bende çıktı bu dert. hemde 2. çocugu yapmaya karar vermısken.

37 yaşındayım daha abı, çektıgın tum sıkıntıları çekıyorum cektım. işeyememe bobreklerde agrı kasıkta sıskınlık sıkıntı acı.

suan saw palmetto hapı kullanıyorum ılaç degıl destek bu. eczaneden aldım tabıkıde. ılk20 gun sıkıntım yoktu, son 2 gundur hafıf mesanemde sancım var. arasıra yokluyor namussuz.

rabbım gonlumdekını bır erkek elvadı daha nasıp etse hayırlısı ıle sonra amelıyatsa amelıyat abı neyse ney.

çok moralım bozuk çok dertlıyım. bıldıgın depresyona soktu benı. anlatacak dertlesecek kımsemde yokkı. demın baska bırsey ıcın yanına gıttıgım ısyerı mudurune anlattım bıraz ıcımı doktum adam allahtan çok anlayıslı arkadas gıbı saolsun. dınledı bıraz ferahladım.

allah herkese şifa versın.
  • Geçmiş olsun abi prostat büyümesi cinsel hayatı bitirmez diye biliyorum yanlış mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Geçmiş olsun abi prostat büyümesi cinsel hayatı bitirmez diye biliyorum yanlış mıyım?

Abi bitirmezde senin canın acirken o dalga affedersin iş yaparmi. Sonra cerrahi oldun diyelim sonrasında herşey eskisi gibi olmuyor.

Şimdi mesanende sizi varken sende psikolojik olarak sekse hazirlanamiyorsun hem fizyolojik olarak bu sefer sert kalamiyorsun. Inan sıkıntı büyük. Ilk evresinde olmasa bile gittikçe bunları yaşıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: memeti

quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Geçmiş olsun abi prostat büyümesi cinsel hayatı bitirmez diye biliyorum yanlış mıyım?

Abi bitirmezde senin canın acirken o dalga affedersin iş yaparmi. Sonra cerrahi oldun diyelim sonrasında herşey eskisi gibi olmuyor.

Şimdi mesanende sizi varken sende psikolojik olarak sekse hazirlanamiyorsun hem fizyolojik olarak bu sefer sert kalamiyorsun. Inan sıkıntı büyük. Ilk evresinde olmasa bile gittikçe bunları yaşıyorsun.

Abi Allah şifa versin, daha yaşınız genç, kaldı ki tıpta hergün yeni bir yöntem gelişiyor, umutsuz olmayın. İnşallah oğlunuzu en kısa zamanda kucağınıza alırsınız.

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Amin kardeşim allah razı olsun duan yeter. Allah seninde gönlüne göre versin inşallah

• Bir de son zamanlarda gümüşsuyu çıktı her derda deva diyorlar.Kime inanacağımız şaşırdık.Ben iki ay sabah akşam 1 er çay kaşığı karbonat(Ecanede satılan ingiliz touzu) içtim aç karnına psa 4,53 çıktı son ölçümde
    şimdi ara verdim.10 gün sonra iki ay daha deneyeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.