Şimdi Ara

Projem var.Ardunio veya kodlamadan anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Projem var.Ardunio veya kodlamadan anlayan arkadaşlar yardımcı olabilir mi ?

Half Life hayranıyım bunu bilen bilir.Bu üstteki resim bir powerbank fakat ben sadece görüntü olsun diye yapacağım.Ekran kısmını nasıl kodlayabilirim ve lcd ekranlar genelde yeşil oluyor bu eleman siyah ekran üzerine yeşil logo ve yazıyı nasıl koymuş yardım olan olursa sevinirim.

• “Charger Ready” yazan kısımda yeşil bir plexiyi arkadan aydınlatabilirsen, önüne de o insan ve yazı kısmını bir reklamcıya folyodan dişi kesim yaptırırsan görseldeki görüntüyü verecektir. Üst kısımdaki HEB yazısı da siyah folyodan kes olmalı.

Vectorel çizimlerini istersen bir boş vaktimde yardımcı olurum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Orası normalde bir ekran ve programlanmış.Bende o tarz bir şey yapmak istiyorum aslında.Düz pleksi benim de aklıma geldi ama yine de çok teşekkür ederim.

• Merhaba. Görseli aratınca bir video buldum, buradan gördüğüm kadarıyla arduino tft modüllerinden biri kullanılmış. Yenileme hızına bakarsak da büyük ihtimalle arduino veya onun gibi çok hızlı olmayan bir denetleyici kullanılmış. Projede ayrıca şarj akımı ölçümü ve ses çıkışı da var. Bu işlerle daha önce ilgilenmediyseniz pleksi arkası aydınlatma en pratik çözüm olur. Renkli ekranlarla ilgili projeleri incelemek isterseniz de "arduino tft" şeklinde arama yapabilirsiniz. Ayrıca görsellerde arama da çok kullanışlı olabiliyor. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F3SV mağduru -- 6 Kasım 2020; 14:29:45 >

• bunu yapabilecek bir ekran bulacaksın.

datasheetini okuyacaksın nasıl mesajlar göndermen gerekiyormuş

göndereceksin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.