Şimdi Ara

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
28
Favori
88.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: system electronıc

Şuan 180 x 180 perde kullanıyorum, bu perdeyi 200 x 200 perde ile değiştirsem aradaki görüntü boyut farkı yapacağım masrafa ve uğraşa değer mi? Projeksiyon yeri de değişecek tabii o zaman.
    İzleme mesafem 5 metre. Yani perde ile oturduğum koltuğun arası 5 metre.

Hocam 5 mt izleme mesafeniz varsa 3 metre veya en az 265x200 perde tercih edin,

Bu mesafeden 180 cm genişlik gerçekten küçük gelir, 200 e büyültmeye de değmez. duvarınız müsait ise 3 metre ideal ölçü olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

Hocam 5 mt izleme mesafeniz varsa 3 metre veya en az 265x200 perde tercih edin,

Bu mesafeden 180 cm genişlik gerçekten küçük gelir, 200 e büyültmeye de değmez. duvarınız müsait ise 3 metre ideal ölçü olur.

Alıntıları Göster

Dediğiniz gibi 200x200 için değmeyecek yaptığım tadilata, bende kısmetse birkaç ay sonra duvarımın maksimum alanını kullanarak en büyük ölçüyü almaya çalışacağım. Tabii perde değişecek, projeksiyon yeri değişecek, yani biraz daha geriye alacağım. O zaman beni tatmin eder diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Dediğiniz gibi 200x200 için değmeyecek yaptığım tadilata, bende kısmetse birkaç ay sonra duvarımın maksimum alanını kullanarak en büyük ölçüyü almaya çalışacağım. Tabii perde değişecek, projeksiyon yeri değişecek, yani biraz daha geriye alacağım. O zaman beni tatmin eder diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster

hocam

ilk önce projeksiyonun yerini belirleyin ölçüleri tam öğrenin ona göre perde alın.

bende 265 * 200 perdevar izleme mesafem 4 metre videoda detayları görebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

hocam

ilk önce projeksiyonun yerini belirleyin ölçüleri tam öğrenin ona göre perde alın.

bende 265 * 200 perdevar izleme mesafem 4 metre videoda detayları görebilirsiniz.

Alıntıları Göster

Çok teşekkür ederim hocam tavsiye için. Dediğiniz gibi yapacağım , ilk önce projeksiyon cihazını biraz geriye alıp ölçüyü belirlemem lazım. Peki bu ayarı yaparken projeksiyon cihazı zoom ayarı hangi konumda olması lazım. Benim zoom ayarı şuan tam ortada. Birde bu zoom konumunun görüntü kalitesinde bir etkisi var mı ?

• quote:

Çok teşekkür ederim hocam tavsiye için. Dediğiniz gibi yapacağım , ilk önce projeksiyon cihazını biraz geriye alıp ölçüyü belirlemem lazım. Peki bu ayarı yaparken projeksiyon cihazı zoom ayarı hangi konumda olması lazım. Benim zoom ayarı şuan tam ortada. Birde bu zoom konumunun görüntü kalitesinde bir etkisi var mı ?

Alıntıları Göster

ben zoom ayarını evde kullanmıyorum hocam

yazlığa falan gittiğimde kullanıyorum yansıtacağım duvara yada perdeye göre.

bende şuan xgimi h3 var sol köşeden yansıtıyorum. 4 köşe düzeltme ile kolayca perdeye oturtuyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

ben zoom ayarını evde kullanmıyorum hocam

yazlığa falan gittiğimde kullanıyorum yansıtacağım duvara yada perdeye göre.

bende şuan xgimi h3 var sol köşeden yansıtıyorum. 4 köşe düzeltme ile kolayca perdeye oturtuyorum.

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim hocam. Hafta sonu detaylı bir çalışma yapayım ben bu konu ile ilgili.

• Arkadaşlar bu eski bir motorlu uzaktan kumandalı projeksiyon perdem var marka modeli yok ancak çok memnunum bir sorunla karşılaştım ve işin içinden çıkamıyorum yardım edecek yol gösterecek olan varsa çok sevinirim perdenin alıcısı ve uzaktan kumandasını fotolarını buradan paylaşacağım rf kumandası bozuldu alıcı üzerinden düğmeler ile çıp kapayabiliyorum ancak kumandasını broadlink tanıtımı ile alexa üzerinden sesle açıp kapatabiliyordum ancak kumanda bozulduğu için ve sesle tanıtımı resetlediğim için tüm devre çalışmaz halde

sorum şu bu eski model rf kumadayı hiç bir yerde bulamıyorum ana alıcı devre çalışıyor ve değişmesi neredeyse imkansız 4 metrelik çok ağır bir perde inmesi imkansız bu kumandayı nereden bulabilirim perdecilerin çoğuna sordum eski model dediler ve röle ile tüm gövdenin değişmesi gerekli deyip 500 tl civarı fiyat istediler parasında da değilim gövdenin değişmesi çok zor benim bu kumandayı bulmam lazım fotolara bakıp yorum yapbilecek bu kumandayı bulabileceğim bir arkadaş olursa çok sevinirim

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

• İzleme mesafem 3.5 metre , ölçü 16:9 format olsun istiyorum. 170x100 ölçülerinde perde ihtiyacım var. Nereden temin edebilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: drarter

Arkadaşlar bu eski bir motorlu uzaktan kumandalı projeksiyon perdem var marka modeli yok ancak çok memnunum bir sorunla karşılaştım ve işin içinden çıkamıyorum yardım edecek yol gösterecek olan varsa çok sevinirim perdenin alıcısı ve uzaktan kumandasını fotolarını buradan paylaşacağım rf kumandası bozuldu alıcı üzerinden düğmeler ile çıp kapayabiliyorum ancak kumandasını broadlink tanıtımı ile alexa üzerinden sesle açıp kapatabiliyordum ancak kumanda bozulduğu için ve sesle tanıtımı resetlediğim için tüm devre çalışmaz halde

sorum şu bu eski model rf kumadayı hiç bir yerde bulamıyorum ana alıcı devre çalışıyor ve değişmesi neredeyse imkansız 4 metrelik çok ağır bir perde inmesi imkansız bu kumandayı nereden bulabilirim perdecilerin çoğuna sordum eski model dediler ve röle ile tüm gövdenin değişmesi gerekli deyip 500 tl civarı fiyat istediler parasında da değilim gövdenin değişmesi çok zor benim bu kumandayı bulmam lazım fotolara bakıp yorum yapbilecek bu kumandayı bulabileceğim bir arkadaş olursa çok sevinirim

İlk aklıma gelenler, kumanda içerisinde zaten çok bir parça yok, ne varsa değiştirseniz kumanda içerisinde? Elektronik parça satış yapan yerler oradan parça temin edilebilir.

Yada garaj kumandası kopyalayan yerler var, onların bir fikrini alsanız.

Yada zamanlayıcı ve kumandalı röle kitleri var, onu da araştırmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Since1903

İzleme mesafem 3.5 metre , ölçü 16:9 format olsun istiyorum. 170x100 ölçülerinde perde ihtiyacım var. Nereden temin edebilirim ?

Boyut dijital var hocam Beşiktaş da, arayın sorun isterseniz, ürün portföyü geniş.

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    -hocam çok sağolun fikirler verdiğiniz için bende kumanda devresine baktım transistör gibi şeyler anlamadığım için elektronikçiye götüreceğim bulunduğum yer biraz ücra o yüzden kumanda devresi kopyalayan yok elektronikçi inş bozuk olan yeri saptayabilir

-rölesi ile acaba otomatik kapı açma kapama kanallı kumandalar uyum sağlar mı diye satan yerlerden bilgi aldım ama olmaz dediler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Ben xiaomi miija projeksiyon cihazı aldım. Evimde bir odam için büyük oranda karanlık bir ortam saglayabiliyorum, oda çok az isik alıyor. Cihazı 2,5 metre uzakliktan duvara yansitiyorum. Film ve maç izliyorum ağırlıklı. Odanın duvarı açık krem tırtıklı yüzey. Bazı imalatçılar ve satıcılar projeksiyon perde kumaşı satıyorlar. Bu şekilde bir projeksiyon perde kumaşından çerçeve oluştursam, duvara yansittigim görüntüye kıyasla daha iyi bir görüntü alabilir miyim sizce?
  • Ben tripodlu mat beyaz perde aldım. Salonumda da motorlu 240*200 projeksiyon perdesi var.
    Tripodlu oluşu gerçekten kullanım kolaylığı sağlıyor çünkü bende xiaomi projeksiyon ile kullanıyorum.

• Benimde projeksiyon perdesi tavsiyesine ihtiyacım var. Aslında proLite motorlu çerçevesiz 200x200 bir perde satın aldım ancak, bazı sorunlar yaşıyorum. Mesela kenarlarda kıvrılma var ve film seyrederken soldan sağa veya sağdan sola kayan bir sahnede baş döndürücü bir dalgalanma oluyor kenarlardaki kıvrılmadan kaynaklı sanırım. Birde çok ağır kokuyor. Şimdi kaliteli bir perde istiyorum. Gerdirmeliye bütçem kesinlikle yetmiyor baştan söyleyeyim. Hatta storlu alıp iyi bir şey almak sanki daha mantıklı geliyor. Projecta ya çıkıyor sanki bütün yollar. Ama merak ettiğim şu kenar kıvrılması her perdede olur deniliyor. Bu kıvrılma Storluda veya motorlu sistemde daha çok olur diye bir genelleme var mı? Çerçeveli olursa bu hatayı bir nebze absorbe eder diye düşünüyorum. Siz değerli sinema severlerin fikirlerine ihtiyacım var. Projectaya şartlandım ama başka markayada yönelebilirim.

• Perde için marka tavsiye edecek var mi ben de 240-250 boyutunda bi perde alacagim
  • quentin kullanıcısına yanıt

rahatlıkla gamma screens önerebilirim, tam bir fiyat performans ürünü,

aynı zamanda en çok yorum alan perde markasından birisi,(bence bu çok önemli) yani ne aldığını bilerek almış olursunuz. bir sürü inceleme videosu var,

• Selam Forum ahalisi.

Projeksiyon konusunda yeniyim. en azından iyi bir sey konusunda :D ilk defa perde almaya değer bir cihazım var. Cihazı aldım sadece aksam ve gece kullanacağım. yani ortam ışıksız olacak. Projeksiyonum: EPSON EF12

260 cm uzaklıktan 260 cm görünyü alabiliyorum Cihazı koyacağım yer 240-260 cm uzaklık aynı yerde ses sistemi vs de var cunku.

bu sebeple 240 lık bir perde almak istiyorum. Kontrast sorunum yok cihaz milyonluk kontrast veriyor. o yüzden gri perde düşünmüyorum. Cam tozluyu da dökülme vs yada 3D olmayacağı için yüksek gain ihtiyacım da olmayacağını düşünerek alma taraftarı değilim.

ekte bir tablo yaptım. manuel perdelerin fiyatları ve markaları var. cok bütçem yok o yuzden en ucuzu olmasa da orta halli birsey alsam işimi görür mü ?

yardım ve yorumlarınızı rica ediyorum . 1.2 gune kadar perdeyi almak istiyorum

• Merhabalar. Boyut Dijital'den Gamma Screens Storlu 240'a 200 mat beyaz projeksiyon perdesi aldım bugün itibariyle. Siyah kenarlar kıvrık olarak geldi, yayın toplamasında da sıkıntı var. Normal mi arkadaşlar özellikle bu kıvrılma olayı. Daha önce Everest'inkini kullanıyordum, 5 sene kullandım, hiç böyle bir şey hatırlamıyorum.

• rikimikipiki kullanıcısına yanıt

tecrübelerime dayaranarak söylüyorum, tensioned (gerdirmeli) veya fixed frame dışında tüm motorlu, storlu perdelerin hepsinde az-çok kıvrılma ve buruşukluk vardır. Aldığınız yere sorsanız normaldir, değişim olmaz cevabı alırsınız. Kullanmış olduğunuz şansınıza kaliteli çıkmıştır bunu bilemiyorum ancak muhakkak bir bombelik veya sıkıntı olur. Hatta zamanla muhakkak kıvrılma meydana gelir. Pahalı bir cihazınız veya bu konuda hassas iseniz muhakkak fixed alın derim. Yurt dışında ust yerden yukarı motorlu açılan bir model var ve markası vividstrom ancak bunda bile yanlarında bir tam düzlük yok gibi geliyor bana. tabii oldukça maliyetli çözümler..

• Merhaba evimin salonunda TV yerine projeksiyon kullanmak istiyorum. Her ne kadar genellikle akşamları kullanacak olsam da loş ışıkta vakit geçirmeyi tercih ediyorum. Yani zifiri karanlıkta kullanmayacağım ürünü.
    Bunun dışında arada gündüz vakti de kullanacağım projeksiyonu. Yüksek beklentilerim yok ancak ekranda ne olduğunu rahatça görebilmek istiyorum.
    Salonumun tasarımı sebebiyle stor tipi bir perde ihtiyacım var.
    Ne tip bir perde almamı önerirsiniz?
    Bunun dışında projeksiyon seçimi konusunda da öneri alabilirim sizlerden.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.