Şimdi Ara

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
28
Favori
88.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende artık projeksiyona geçmek istiyorum,

izleme mesafem duvardan 2.70m civarı,

duvarda;
    yükseklik olarak 170-180cm den fazlası olmuyor
    genişlikte 220cm'e kadar kurtarıyor.

motorlu motorsuz fark etmez
    bütçem de 1000TL'ye kadar.

model önerileriniz çok makbule geçerdi

düşündüğüm projeksiyon marka/modeli de (EPSON EB-TW5300)
    ama onda da önerilere açığım

kullanım amacı da; %70 Playstation 4 , %30 internetten dizi izleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unik06 -- 27 Mart 2017; 0:33:2 >
  • cemo62 kullanıcısına yanıt
  • 265 x 150 olcusunde bir perde almayi dusunuyorum.

Potluk vs canimi sikar ama kurtulus yok gibi gerdirmeli yada sabit almadan. Duvarda simli duvar kagidi oldugundan boyayamıyorum.

Fiyat uygun ama kaliteli ne.olabilir. Bir cok marka var. Gamascreen vs Fonscreen gibi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Fonscreen marka beyaz 120" gerdirmeli motorlu (tab tensioned) perde satılıktır. Sadece 2 hafta kullanıldı. Uzun zamandır öylesine duruyor. Alta koyduğum fotoğraflar bu perdede kendi çektiğim fotoğraflardır. Fiyatı oldukça uygun tutucam. İlgilenenler PM ile dönüş yapabilir.

Kafasına takılan olursa Elitescreen le karşılaştırmalı fotoğraf ta koyabilirim bir ara.

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.
     Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

Günceldir.

• Merhaba,

Odama orta düzey bir projeksiyon almayı düşünüyorum. Perde için biraz forumu gezdim, çok farklı yorumlar var. Benim sormak istediğim şu, mahalledeki perdeciden ya da döşemeciden hem beyaz hem siyah kumaş alsam. Tahtadan çerçeve yapıp, önü beyaz arkası siyah olacak şekilde fixed frame perde yapsam çok saçma mı olur yoksa duvara yansıtmaktan iyi amatör bir iş mi olur?

Saçma mı olur diye sormamın nedeni, forumda cam parçalı, gümüş vs bir sürü şeyden bahsediliyor. Ben mobilyacıdan aldığım beyaz kumaşa yapıcam.
  • Küp Sucuk K kullanıcısına yanıt
    Perdeci işini bosverin. Linkini verdigim yerden adam gibi bir perde alin öyle yapin dediginizi. Ölçüsüne dikkat etmeyi unutmayin.

Yada forumda basligi vardi o renk kodundan duvara boya yapin.

https://www.amazon.com/gp/product/B00MJGHJRK/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A2Y6W3HCBAQSKV

Ekmele: Bende diy sabit cerceveli perde yapmaya karar verdim. Hic ihtimal vermesemde hanimi ikna edebildim.

Verdigim linkteki ürünü artik amazon gondermiyor. Simdi bunun gibi perde bulmam lazim.
    Yapan arkadaslar nereden buldu nasil yapti aydinlatirsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virtue28 -- 2 Nisan 2017; 14:17:18 >

• Merhaba arkadaşlar benim cihazım optoma hd131 xe. Perde almayı düşünüyorum. Aynı zamanda projeksiyonu tavana sabitliycem.

Odanın ölçüleri : Uzunluk 451

Genişlik 360

Yükseklik 300

Oda sağ alt köşedeki oda. Projeksiyon odanın balkon tarafında kalan kısmından. Tv nin göründüğü duvara vuracak.

F/p perde ve montaj için tavsiyelerinizi bekliyorum

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myartur -- 17 Nisan 2017; 3:12:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

265 x 150 olcusunde bir perde almayi dusunuyorum.

Potluk vs canimi sikar ama kurtulus yok gibi gerdirmeli yada sabit almadan. Duvarda simli duvar kagidi oldugundan boyayamıyorum.

Fiyat uygun ama kaliteli ne.olabilir. Bir cok marka var. Gamascreen vs Fonscreen gibi...

16:9 formatta çok fazla marka yok aslında,
    uygun fiyatlı orta segment birşey istersen Gamma screens tavsiye ederim,
  • quote:

Orijinalden alıntı: myartur

Merhaba arkadaşlar benim cihazım optoma hd131 xe. Perde almayı düşünüyorum. Aynı zamanda projeksiyonu tavana sabitliycem.

Odanın ölçüleri : Uzunluk 451

Genişlik 360

Yükseklik 300

Oda sağ alt köşedeki oda. Projeksiyon odanın balkon tarafında kalan kısmından. Tv nin göründüğü duvara vuracak.

F/p perde ve montaj için tavsiyelerinizi bekliyorum

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

optoma hd141xe cihaz için önerim kontrast gri yüzey kullanmanız yönünde olur.
    odanız 450 cm ise izleme mesafeniz 3,5 4 metre civarında olur diye düşünüyorum, koltuklar yanlarda görünüyor.
    bu izleme mesafesi için 100-106 inç ölçülerinde sinematik perde almalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 20 Nisan 2017; 21:19:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Küp Sucuk

Merhaba,

Odama orta düzey bir projeksiyon almayı düşünüyorum. Perde için biraz forumu gezdim, çok farklı yorumlar var. Benim sormak istediğim şu, mahalledeki perdeciden ya da döşemeciden hem beyaz hem siyah kumaş alsam. Tahtadan çerçeve yapıp, önü beyaz arkası siyah olacak şekilde fixed frame perde yapsam çok saçma mı olur yoksa duvara yansıtmaktan iyi amatör bir iş mi olur?

Saçma mı olur diye sormamın nedeni, forumda cam parçalı, gümüş vs bir sürü şeyden bahsediliyor. Ben mobilyacıdan aldığım beyaz kumaşa yapıcam.

döşemeciden alacağınız kumaş yüksek ihtimalle yansıtma özelliği kötü bir kumaş olacak.
    Bunun yerine projeksiyon perde kumaşı alıp kumaş alıp tahta çerçeve üzerine gersen çok daha sağlıklı olur. bu şekilde uygun fiyata fixed frame perde yapmış olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: unik06

bende artık projeksiyona geçmek istiyorum,

izleme mesafem duvardan 2.70m civarı,

duvarda;
    yükseklik olarak 170-180cm den fazlası olmuyor
    genişlikte 220cm'e kadar kurtarıyor.

motorlu motorsuz fark etmez
    bütçem de 1000TL'ye kadar.

model önerileriniz çok makbule geçerdi

düşündüğüm projeksiyon marka/modeli de (EPSON EB-TW5300)
    ama onda da önerilere açığım

kullanım amacı da; %70 Playstation 4 , %30 internetten dizi izleme

hocam cihaz olarak tw5300 projeksiyon cihazı 3000 TL bütçe için ideal bir cihaz ancak bütçeyi biraz artırabilirseniz epson tw6700 öneririm.
    görüntü kalitesinde çok ciddi fark vardır.

izleme mesanize için perde olarak ise 100" lik gamma screens projeksiyon perdesi alabilirsin,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 20 Nisan 2017; 21:26:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BoSS_228

Herkese merhaba

Storlu perdem çekerken düştü, refleksle tutayım derken bazı yerlerinde kırışıklıklar oldu.

Düzeltme ya da azaltma şansım var mıdır?

hocam çok geçmiş olsun,
    umarım size birşey olmamıştır.
    storlu perdelerde alttan güç uygulandığı için zamanla bu tip ev kazaları olması ihtimal artıyor.
    kumaşınızın düzelmesi düşük bir ihtimal ancak aklıma ilk gelen yüksek basınçlı buhar özelliği ütüler ile metal kısmını kumaşa temas ettirmeden buhar tutarak düzeltmeye çalışabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkandayauc

s.a. arkadaşlar acil yardımlarınızı bekliyorum. Epson eb-18 cihaz aldım.
    3000 lümen
    800x600
    10.000:1 Kontrast

200x200 perde almayı düşünüyorum. Gri mi olsun cam tozlu mu? ve markası ne olsun.
    Kesin engin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum.

hocam 3000 lümen projeksiyona ev sineması için cam tozlu perde alınmaz.
    bu cihaz için kontrast gri perde alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: remains81

quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

3 projektör de üst seviye 3 panelli (RGB) yüksek kontrastlı projektörler bunlar beyaz perde kullanımına uygun modeller.
    Panasonic AT6000 mi TW9200 mü diye sorsan birkaç nokta haricinde neredeyse birbirinin aynısı olan (ikiside Epson panelleri kullanıyorlar) bu iki model arasında seçim yapamam maalesef. Panasonic i çalışırken görür ve panel hizzalamasında bir sorun görmezsem panasonic tercih ederim keza ön ayarlarının verdiği renkleri daha çok beğeniyorum . Ama Epson da kesinlikle kötü değil .
    Sony ise biraz daha farklı bir teknoloji olan SXRD panelleri kullanıyor ancak burada bir sıkıntı var yaşı 4-5 olan bu teknolojiye sahip cihazları izlediğimimde lambaları değişmiş dahi olsa kontrastı kaybetmiş zevksiz bir görüntü ile karşılaştım. Keza Amerikadaki arkadaşlar da bunu fark etmiş olmalı ki ellerinde ölçüm aletleri sürekli kontrast ölçüyorlar evet birçok sxrd panel degrade oluyor zamanla.Genelleme yapmayalım ama sony sxrd projektöre ben ikinci elde şüphe duyabilirim.
    DLP projektörlerde gökkuşağı efekti herkese sıkıntı vermeyebilir hatta fark bile edilmeyebilir. Ancak hassas gözlere bela bir yapısı var özellikle daha yavaş renk tekerleğine sahip giriş seviyesi modeller çok kötü olabiliyor. Ancak DLP projektörlerde de yukarıda birkaçını saydığım bir sürü 3Panelli projektör sorunu da yoktur.

Yorumlarınız için teşekkürler.
    Yorumunuzu okumadan önce gönlüm biraz daha sony den yanaydı. ama şimdi epsondan yana karar kıldım diyebilirim

9100 veya 9200 modelinin ikinci elini arayacağım.
    -Bu sonunda W olanları wireless oluyor. Sizce bu nasıl. Wireless le görüntü aktarımı. Kulağa hiç hoş gelmiyor.
    -Diğer aklıma takılan şey şu. Bi cihaz buldum 2300 saate. epson 9000. fiyatı biraz uygun. ama bu saat olayı sıkıntı dimi.

hem tw9200 hemde hw55es üretimden kalkan cihazlardır.
    ikinci el düşündüğünüz için mutlaka cihazı görmeden almayın yada farklı ildeyse cihazı test etmeden para göndermeyin derim.
    cihazlar ikinci el oldukları için alacağınız cihazların mevcut durumlarını bilmediğimize göre cihazları görüp hangisi daha iyi durumda ise onu tercih etmelisiniz.
    ancak bu iki modelin sıfır hiç kullanılmamışlarını bulsaydınız hw55es i açık ara tercih etmelisiniz önerisinde bulunurdum. SXRD panel ile hw55es daha fazla övgü almıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 20 Nisan 2017; 21:45:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

quote:

Orijinalden alıntı: BoSS_228

Herkese merhaba

Storlu perdem çekerken düştü, refleksle tutayım derken bazı yerlerinde kırışıklıklar oldu.

Düzeltme ya da azaltma şansım var mıdır?

hocam çok geçmiş olsun,
    umarım size birşey olmamıştır.
    storlu perdelerde alttan güç uygulandığı için zamanla bu tip ev kazaları olması ihtimal artıyor.
    kumaşınızın düzelmesi düşük bir ihtimal ancak aklıma ilk gelen yüksek basınçlı buhar özelliği ütüler ile metal kısmını kumaşa temas ettirmeden buhar tutarak düzeltmeye çalışabilirsiniz.

Neyse ki temas eden bir noktam olmadı :)

Öneri için teşekkürler

• charnel kullanıcısına yanıt
    Özel Mesaj attım.
  • Arkadaşlar fullscrenn 265x150 motorlu perdeyi biraz fazla açtım. Şimdi geri kapanmıyor. İşin garibi kumanda üzerindeki tuşlar terse çalışıyor. İndirme kapatıyor kaldırma indiriyor. Kapatmak isteyince çok az gidip kalıyor. Ne yapmam lazım..

Sonuna kadar indirsem ne olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saheemr -- 14 Mayıs 2017; 9:58:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Arkadaşlar fullscrenn 265x150 motorlu perdeyi biraz fazla açtım. Şimdi geri kapanmıyor. İşin garibi kumanda üzerindeki tuşlar terse çalışıyor. İndirme kapatıyor kaldırma indiriyor. Kapatmak isteyince çok az gidip kalıyor. Ne yapmam lazım..

Sonuna kadar indirsem ne olur..

Belliki sona kadar açılmış ve terse sarmış tekrar acın sona kadar ve diğer tarafa doğru tekrar dikkatlice sardırın

• Arkadaşlar merhaba,

Bugün xblack cam tozlu 240x200 cm storlu perde montajı yaptım.

Kilit mekanizması problemsiz çalııyor fakat perseyi geri sardıramıyorum.Bu problemi yaşayan arkadaşlar var mı aramızda?Bu ürünle ilgili birkaç yorum okudum aynı şeyi bir arkadaş da yaşamış, yanlış bir şey yapmış olabilir miyim ya da düzeltme imkanım var mıdır?

• Merhaba

Lg pw 1000g 1000 lumen led projeksiyonum var. Duvar puruzlu olduğu için perde almak istiyorum. Mat beyaz perdemi alayım yoksa gamma screens gri perdemi veya sizin tavsiye edeceğiniz 300 tl. Civarına storlu perde hangisi olur.

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.