Şimdi Ara

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım. (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
28
Favori
88.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar. Bogazici perdede perde yaptirdim. ve cok ilgililer. once beyaz perde aldim..beyaz perde cok guzel daha aydinlik daha renkler belli.Gece gunduzden daha iyi. sonra gri perdeile degisim rica ettim ve bomba kabul ettiler. Kargo 1 gunde elime gecti. kontrastlar cok guzel gece gunduz performansi harika Bir artisi beyaz perdede fazla isigin cerceve olarak gozukmesi gride yok ve cok basarili. Gunduz evinde storlu perdesi panjuru olmayanlar gri tercih etsin. isikta bile harika. panjuru olanlar ve gozu daha parlak lcd led tv gibi goruntu isteyenler beyaz. Gervek sinema tadi almak isteyenler gri tercih etsin Fiyatlari cok uygun ve kaliteli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boğaziçi perdeyi inceleyin hem kalite hem ilgililer hemde uygun

• Merhaba, ekonomik projeksiyon perdesi bakıyorum, bu amaçla aşağıdaki malzemeleri buldum,
    Sizce hangisi daha iyi olur, birincisi beyaz, diğeri açık gri, ötekisi de beyaz ve simli...?
    Bendeki projeksiyon: LG PA70G 700lm LED
    http://www.sezerlerperde.com/urunler/simli-stor-perde-beyaz
    http://www.sezerlerperde.com/urunler/ekonomik-beyaz-stor-perde
    http://www.sezerlerperde.com/urunler/ithal-acik-gri-stor-perde

Paylaşımlar için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi function -- 11 Aralık 2016; 1:25:38 >

• function kullanıcısına yanıt
    Yok mu önerisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: function

Merhaba, ekonomik projeksiyon perdesi bakıyorum, bu amaçla aşağıdaki malzemeleri buldum,
    Sizce hangisi daha iyi olur, birincisi beyaz, diğeri açık gri, ötekisi de beyaz ve simli...?
    Bendeki projeksiyon: LG PA70G 700lm LED
    http://www.sezerlerperde.com/urunler/simli-stor-perde-beyaz
    http://www.sezerlerperde.com/urunler/ekonomik-beyaz-stor-perde
    http://www.sezerlerperde.com/urunler/ithal-acik-gri-stor-perde

Paylaşımlar için teşekkürler.

Hocam stor perde kumaşı ile projeksiyon perde kumaşı aynı performansı vermez.
    Hiç görüntü alamazmısınız? Tabikide alabilirsiniz. Halıya da yansıtsanız iyi-kötü görüntü alırsınız. Standart stor perde alacağınıza duvara yansıtın daha iyi. İllaki stor perde alacağım diyorsanız simli kumaştan uzak durun. Cihazınızın ışık gücü düşük. Gri de tercih etmeyin bence.
    Tek seçenek beyaz olması kalıyor. O da ne kadar performans verirse artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Salonumu alttaki şekilde düzenliyorum. Bu teknolojiye biraz uzak olduğum için şu aşamada bazı bilgilere ihtiyacım var.

Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

- Sağ üstte gözüken 25 cm lik boşluğa tavana takılacak şekilde gerdirmeli motorlu perde koymak istiyorum. Bu mesafe oraya perdenin üst tarafı için yeterli sanırım ama asıl derdim perdenin indiğinde TV nin önüne düşmesi. Fakat TV de altındaki tutucu yüzünden duvardan 22,5 cm sonra duracak. (Duvara da asmak istemiyorum TV yi)

Şimdi bu gözüken durumda TV nin önünde sadece 2,5cm yer kalıyor. Bu perdeyi ne yapsak ta önüne düşürebilsek? Alçıpan ve tavan arasında 9,4 cm var. Perdenin kutusunun bir kısmı acaba o boşluğa girebilir mi ki?

- Projeksiyonu koyduğum mesafe 6,69 m gibi bir alan. Bu mesafe projeksiyon için fazla mı uzaktır sizce? Kafamdaki perde boyutu 120".

@astramastra, sizin konuyu çok kirletmeyeyim diye burda sordum. Yine yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam selamlar,
    projeyi nasıl tamamladınız. mesafe olayını çözebildinizmi?

• musticimkedicim M kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, projeksiyon cihazının marka modeli ne bir de hangi mesafeden tecrübe ettiniz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba;

LG PF1000UT model projeksiyon alacağım lütfen perde önerilerinizi alabilir miyim?
    cihazın linkini de aşağıda yazıyorum teşekkürler.

http://www.lg.com/tr/projektor/lg-PF1000UT Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: FeRHaTFB

Merhaba;

LG PF1000UT model projeksiyon alacağım lütfen perde önerilerinizi alabilir miyim?
    cihazın linkini de aşağıda yazıyorum teşekkürler.
    http://www.lg.com/tr/projektor/lg-PF1000UT Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

linkteki gibi bir ultra yakın mesafe aynalı projeksiyon cihazı alacaksanız size gereken perde mekanizması tensioned veya fixed diyebilirim.
    Storlu veya standart motorlu perde alırsanız perde yüzeyinde oluşacak küçücük potluklar ciddi rahatsızlık verebilir. Normal mesafe bir cihaz ile hiç farketmeyeceğiniz potluklar aynalı projeksiyon ile gün yüzüne çıkıp görüntüde dalgalanmalara yol açmaktadır.
    kesinlikle potluk yapmaz diye motorlu veya storlu perde satmaya çalışırlarsa perdeyi denemeden almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 27 Aralık 2016; 1:9:21 >

• Bu perde hediye geldi henüz açmadım hala kutusunda elimdede lg hw300 projeksiyon cihazı var acaba bu perdeden randıman alırmıyım buna ayak takabilme imkanım varmıdır illa duvaramı asmam lazım?
  • xmen73 X kullanıcısına yanıt
    viewsonic 7827 hd modeli. guzel ve sorunsuz. iki perdede test ettim suan gri olani kulllaniyorum
  • Rogengupta R kullanıcısına yanıt
    hocam hangi perde hediye geldi,
    lg hw300 perde ile maksimum 180 cm genişlikte görüntü öneririm,
    perde yüzeyi cam tozlu veya mat beyaz olmalı.
  • Yanlış yere yazdım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasakbölge -- 8 Ocak 2017; 0:33:10 >
  • Merhaba,

3 metreye 2 metre motorlu projeksiyon perdemde potluk var, bu tamir edilebilir bir şey midir
  • Arkadaşlar xblack 240x200 modelini aldım ve gümüş perde, beyaz perde ve bej duvar ile karşılaştırmalı video çektim. Yorumlarınızı beklıyorum. Cihaz x14

https://youtu.be/jiy1oszEQV4

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmettunc2323

Arkadaşlar xblack 240x200 modelini aldım ve gümüş perde, beyaz perde ve bej duvar ile karşılaştırmalı video çektim. Yorumlarınızı beklıyorum. Cihaz x14

https://youtu.be/jiy1osEQV4

Hocam inceleme için teşekkürler, emeğinize sağlık,
    cihazınız led lambaya sahip olduğu için cam tozlu perde güzel seçim olmuş, x14 ün düşük ışık gücüne rağmen bir tık daha iyi görüntü almışsınız. zaten orjinal projeksiyon perdesi herhangi bir duvar boyasından veya rastgele bir blackout kumaşa göre daha iyi sonuç verecektir. en azından vermesi beklenir.
    Diğer yandan 2000 lümen ve üzeri normal lambaya sahip ev sinema cihazı olsaydı cam tozları perde üzerinde sim etkisi veya görüntülerde patlama yapabilirdi, zira sizinde belirttiğiniz üzere xblack perde görüntüyü standart duvar veya gri kumaşa göre daha parlak veriyor.
    standart ev sinema cihazlarında ben cam tozlu tavsiye etmiyorum, ki bende çok uzun süre optoma hd25 projeksiyon ile xblack cam tozlu perde kullandım. şimdi kontrast gri perde kullanıyorum.
    birde numune olarak kullandığınız beyaz ve gri yüzeyli kumaşların markaları nedir?
    xblack in bana göre diğer bir dezavantajı ev sineması için üretilmemiş yani 16:9 formatta çerçevesi yok. buda benim gibi hafif loş ışıkta izleyenler için negatif bir durum. bana göre ev sinema projeksiyon perdesi 16:9 formatta olmalı ve görüntüyü tam sarmalı diğer deyişle görüntü perdeye cuk diye oturmalı.
    bu arada gamma screens perdeleri inceledinizmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newonw1 -- 14 Şubat 2017; 2:16:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

quote:

Orijinalden alıntı: ahmettunc2323

Arkadaşlar xblack 240x200 modelini aldım ve gümüş perde, beyaz perde ve bej duvar ile karşılaştırmalı video çektim. Yorumlarınızı beklıyorum. Cihaz x14

https://youtu.be/jiy1osEQV4

Hocam inceleme için teşekkürler, emeğinize sağlık,
    cihazınız led lambaya sahip olduğu için cam tozlu perde güzel seçim olmuş, x14 ün düşük ışık gücüne rağmen bir tık daha iyi görüntü almışsınız. zaten orjinal projeksiyon perdesi herhangi bir duvar boyasından veya rastgele bir blackout kumaşa göre daha iyi sonuç verecektir. en azından vermesi beklenir.
    Diğer yandan 2000 lümen ve üzeri normal lambaya sahip ev sinema cihazı olsaydı cam tozları perde üzerinde sim etkisi veya görüntülerde patlama yapabilirdi, zira sizinde belirttiğiniz üzere xblack perde görüntüyü standart duvar veya gri kumaşa göre daha parlak veriyor.
    standart ev sinema cihazlarında ben cam tozlu tavsiye etmiyorum, ki bende çok uzun süre optoma hd25 projeksiyon ile xblack cam tozlu perde kullandım. şimdi kontrast gri perde kullanıyorum.
    birde numune olarak kullandığınız beyaz ve gri yüzeyli kumaşların markaları nedir?
    xblack in bana göre diğer bir dezavantajı ev sineması için üretilmemiş yani 16:9 formatta çerçevesi yok. buda benim gibi hafif loş ışıkta izleyenler için negatif bir durum. bana göre ev sinema projeksiyon perdesi 16:9 formatta olmalı ve görüntüyü tam sarmalı diğer deyişle görüntü perdeye cuk diye oturmalı.
    bu arada gamma screens perdeleri inceledinizmi?

hocam promactoda 16:9 formatı var. örnekleri internetten perde satan bir siteden istedim onlarda kırmadılar gönderdiler çok ilgililer sanırım projeksiyonperde.com idi. gamma perde denemedim örnek olsa 4 ünü karşılaştıra bilrim. 1500 lümen yeterli geliyor aslında ama büyük ekran da 3d izleyince yetmiyor bu da çözüm oldu aradaki fark muaazam.

• Arkadaşlar merhaba,

Panny 4000AE kullanıcısıyım. Motorlu sıradan bir perde kullanmaktayım. TV ünitesi değişikliği yapacağım için perde değişimi yapacağım.Perdeyi şu an ekte resimde göreceğiniz üzere ünitenin üzerinde duvara monte bir çerçeve içerisine gizlenmiş şekilde kullanmaktayım. Değişim sonrası tersine çalışan yani TV ünitesi içerisine gömeceğim ve yukarı açılabilen bir perde sistemi yada mekanizması var mıdır? Projeksiyon Perdesi Hakkında Sorunuzu Sorun cevaplıyayım.

• Konuyu görmüşken bende bir soru sorayım, bu normal motorlu perdeler illa ki birgün dalgalanma veya potluk yapıyor mu kalitesi ne olursa olsun? zira bazı yorumlarda görüyorum özellikle yabancı sitelerde V şeklinde dalgalanma ve potluk sorunu yaşanıyor hatta elite screen markasında bile bu tip şikayetler mevcut amazon yorumlarında, öte yandan gerdirmeli sistem manasız bir fiyat aralığına sahip çok pahalı acaba ikisinden hangisini tercih etmek mantıklıdır bilgi sahibi olanlar bilgi verebilirse sevinirim.
  • Motorlu ya da storlu tüm perdelerde zamanla potluk oluyor maalesef.
    Gerdirmeliler de bu olmuyor ya da olacaksa da daha uzun süre de oluyor diyelim. Tamamen olmaz demek zor. Bu sürenin uzamasını istiyorsak kaliteli ürünlere yönelmek zorundayız.
    Ve tabii imkan var ise en iyisi sabit çerçeveli perde kullanmak.
    Gerdirmeli perdelerin de zamanla yanlardaki ipleri/telleri gevşeme yapabiliyor arada bir bunlara el ile ayar çekmek gerekiyor. Malzeme zamanla bir şekilde salıyor kendini. Kaliteli malzeme olursa bu süre daha uzuyor tabii ki.
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.