Şimdi Ara

Projeksiyon Lambası Uyumu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BenQ MP611c (2100 Ansi Lümen, 200 W UHP) Projeksiyon Lambasını,

Acer PD525 (2600 Ansi Lümen, 200 W UHP) Projeksiyon cihazına entegre etmek mümkün olabilir mi?

• Philps projeksion lambaları uyumludur hatta benq projeksiyonlarada uyar bunu lamba örneği ile arasanız bulabilirsiniz.

MP711

MP711C

MP611

MP611C
    Bu serilerin hepsi uyumludur ama Türkiyede bulabilrmisiniz bilmiyorum.Orjianal garantili aradığınız lambanın fiyatı yurt dışında 200 Lira tanıdığınız varsada çıkma lambaları 50 Lira civarı bulmanız mümkündür.
  • Bilgi için teşekkür ederim ancak tam olarak anlayamadım. Elimde BenQ MP611c lambası var ve bunu Acer PD525 te kullanmam mümkün mü diyorsunuz? Acer cihaz elimde olsa kendim denemeyi isterdim ancak cihazı daha yeni almayı düşünüyorum, elimdeki lamba uyumluysa yedek lamba derdim olmayacak.
  • Evet uyar fakat yinede kontrol yapmanızda fayda var !!!

Projeksiyon lambalarının bazıları birbirleriyle uyumludur.Alırken araştırmakta fayda var.
  • arkadaşlar projeksiyon cihazı sorunum var lütfen yardım
  • sony vlp-cx70 projeksiyon aldım ikinci el lambası bitik durumda idi mudili lamba taktım alman malı şimdi ismi aklımda değil lambayı çalıştırdım diğer işlevleri de çalışıyor cihazın fakat görüntü alamıyorum sadece mavi işık veriyor lamba uyumsuzluğundan olabilirmi yardımcı olursanız sevinirm teşekkürler
  • zannetmem 3 lcd projeksiyonsa lcd lere giden kabloları kontrol et lamba normal olarak ateşliyorsa uyumsuzluk zannetmiyorum,cihazın arızalı olabilir. bide elektronik bilgin varmı bilmiyorum elektronik balastın üzerinde iki veya 4 adet opto kuplor vardır.Ben modifiye yaparken onları lamba iptali yaparken ateşleyiciyi söküp optokuplörün boarda birleştiği yerden kısa devre edip cihazı aldatıyorum ondan sonra ampul yuvasına bi ledli fener ile bile olsa odağıı yakalayıp projeksiyonun normal çalışıyomu görebilirsin....
  • Bunu başka bir arkadaşa yazmıştım ama resimlerden anlarsın bide uğraşan arkadaşlar aratığında googlede bir sonuç daha bulunur fazlası göz çıkarmas

elektronik bilginis varmı bilmiyorum lamba iptali içn elektronik nbalast kartını cihazdan tamamen çıkarın cihaz besleme ve elektronik devresinden ibaret kalsın o ellediğiniz direnç tahminim problem değil elektronik balast kartının üzerinde şimdi elektronik balast kartının üzerinde optokuplor diye bir malzeme var googleden arat ve şeklini gör onun olduğu yerden projeksiyonun mainboarduna giden bi kablo görüceksin onun uclarından birini kısa ederek lamba iptalini yapıcaksın tabi cihazı görmediğim için hangisi olucağını söyleyemiyorum ama başka yerlerini kurcalama optokuplor iççinde bir adet led yanar ve onun karşısında 1 adet fototransistor vardır bu led cihaz normal bir şekilde çalıştığı zaman fototransistore herşey yolunda diye sinyal gönderir transistor bunu algılar ve cihazın çalışır bu kısa devre ile senin yaptığın fototransistörü kısa devre edip cihazı çalışlmaya zorlamak.......alttaki resimlere bakınca anlarsın

http://zipkinci.com/uyeler/13746-albumler711-resim58966.jpg

http://zipkinci.com/uyeler/13746-albumler711-resim58968.jpg

http://zipkinci.com/uyeler/13746-albumler711-resim58967.jpg

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.