Şimdi Ara

Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
40
Favori
48.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konunun ilk mesajında attığım video kalkmış hem ilk mesaja hemde buraya tekrar upload ediyorum.

Sol taraf boyalı hali sağ taraf boyanmamış hali ve ışıklar açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cofcof -- 26 Mart 2017; 18:15:55 >
  • Dün duvarı OONN 62/000 renk kodlu boya ile boyadım.Diğerinden bir tık daha koyu.Universal gri olarak geçiyor.Bu işe noktayı koydum artık.Daha koyu grileri de denedim daha açık olanlarıda.En iyisi bu oldu epson tw5300 için.Boyamak isteyenler deneyebilir.
  • Hangi markanın kodu bu hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dousk kullanıcısına yanıt
    Marshall

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aBaBaDaN

Marshall

Üstad Selam,

Resim video şeklinde bir paylaşım yapmış olsa idin çok faydalı olabilirdi. En azından şimdiye kadar yapılan boyalar ile kıyas olmuş olurdu.
  • Selam,

cofcof arkadaşın verdiği renk kodunu (00NN 13/000) BenQ 1070 cihaz ile deneyeceğim. Renk tonunun koyu gri olması biraz kafamı karıştırıyor açıkçası, sanki beyazlar artık soluk beyaz gibi görünecek gibime geliyor. Ama denemeye değer diye düşünyorum. Sonuçları burada paylaşırım
  • lg pf1000 ut projeksiyonum var.Duvarım alçı sıva ve mine renginde boyanın markasını hatırlamıyorum ama çok memnunum perde bile düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaferce -- 21 Nisan 2017; 0:1:43 >
  • Merak ettiğim birşey var, 00NN 13/000 bu renk kodu baya bi koru gri tonda. Bu renk üzerine yansıtılan beyaz renkler kirli beyaz görünmüyor mu? Walla kullanan arkadaşlar foto paylaşırsa çok açıklayıcı olur
  • LG PF1000UT projeksiyon alıcam akşamları karanlık ortam da izliyom duvara siyah mat boya olur mu siyah görüntü alabilmem için hangi boya tavsiye edersin
  • 00NN 13/000 BC ipek mat boya ile duvarın yarısını boyadım test için. En başta söyleyeyim bu renk kodu baya bi koyu, siyahın bir tık açığı, aslında gri bile değil baya bildiğin siyah bi renk. Başta bu renk gözümü baya bi korkutmuştu, duvar çok siyah olacağı sebebiyle ve projeksiyonun bu koyu renk üzerinde nasıl bir performans göstereceğinden şüphem vardı, zaten boya sonrasında da korkularım haklı çıktı. Normalde duvarın rengi kum beji idi, resimlerde sağ taraf kum beji, sol taraf ise tavsiye edilen 00NN 13/000 BC ipek mat boya, kendiniz görün resimleri karar verin, bence rezil bir durum!!! Her şey çok karanlık, bazı sahnelerde insanların yüzü görülmüyor. Bir şeyi yanlış yapmadığımı düşünüyorum tam olarak tavsiye edilen boya kodu ile boyadım. Sonrasında projeksiyonda yapmadığım ayar kalmadı, parlaklık ve kontrastı arttırsan bile temiz renkli bir görüntü elde edemiyorsunuz, bütün sahneler karanlık, beyazlar kirli beyaz görünüyor.

Projeksiyon olarak BenQ W1070 kullanıyorum. Lümen olarak 2300 lümen civarlarında. Forumda deneyip memnun kalan arkadaşlar genellikle Epson cihaz kullanmış sanırım ama o açıdan fark olacağını düşünmüyorum, lümen olarak birbirine benzer cihazlar bunlar W1070 ile. Karanlıkta da aydınlıkta da durum aynı, eski kum beji kesinlikle daha iyi idi. Bu kadar emeğe yazık oldu, şimdi bi daha duvarı eski haline getirmek için uğraşıcam, bide bu rengi kapatmak için astar falan da lazım

Bu renk kodunu deneyip memnun kalan arkadaşlar bir yorum yaparsa sevinirim, neyi nerde yanlış yaptım?

Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu
    Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk KodluProjeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk KodluProjeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk KodluProjeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zırtapod -- 8 Mayıs 2017; 1:58:11 >

• quote:

Dün duvarı OONN 62/000 renk kodlu boya ile boyadım.Diğerinden bir tık daha koyu.Universal gri olarak geçiyor.Bu işe noktayı koydum artık.Daha koyu grileri de denedim daha açık olanlarıda.En iyisi bu oldu epson tw5300 için.Boyamak isteyenler deneyebilir.

Hocam daha önce de JN.00.87 ile kullanıyordunuz projeksiyonu. Bu yeni OONN 62/000 ile karşılaştırısanız hangisi daha iyi dersiniz karanlıktaki performansı için? OONN 62/000 için karanlıkta resim gönderebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zırtapod -- 8 Mayıs 2017; 9:57:10 >
  • Zırtapod kullanıcısına yanıt
    Hocam 00 62nn olani deneyin ben cok memnun kaldim artik degistirmem.

• quote:

Hocam 00 62nn olani deneyin ben cok memnun kaldim artik degistirmem.

Üstad bir de görsel resim paylaşsanız hiç fena olmazdı. Bende 00NN 13/000 kodlu boyaya boyadım genel olarak memnunum ama kontrast bakımından biraz sıkıntı. Yan duvarları 00NN62/000 kodlu boya ile boyadım resmi direkt olarak ona doğru çevirdiğimde resim iyi ancak boya parlak olduğu için yan duvarlarda ışık altında pek izlenim sağlıklı olmuyor. Rica etsem ışıklı ve ışıksız ortam resimlerini fotoğraflar iseniz herkes için sağlıklı olur.

Saygılar.
  • Tabiki en kısa zamanda eklerim fotoğraf.Kıyaslama için istediğiniz bir film sahnesi falan varsa ona göre çekeyim fotoğrafları.Zaten 00 NN 13/000 gibi ışığı yutan tarzda bir boya değil.Mat ancak gri bir renk sizde tecrübe etmişsiniz zaten.Biraz beyazlar beyaz olarak kalsın,biraz kontrast artışı sağlayayım diyen kişiler için ideal bir seçim diye düşünüyorum.
  • LG pf1000ut ile mine rengi boyalı duvarda ki görüntü.

Projeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk KodluProjeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk KodluProjeksiyon İçin Duvar Regi Videolu ve Renk Kodlu

• zaferce kullanıcısına yanıt
    bende bu cihazdan almayı düşünüyom kanal logo yazı netliği nasıl kayan yazıda titreme oluyor mu
  • enginsen10 E kullanıcısına yanıt
    Netlikte sorun yok ama kayan yazıda titreme yapıyor.
  • zaferce kullanıcısına yanıt
    sadece ntvspor da mı yapıyor titreme
  • enginsen10 E kullanıcısına yanıt
    Kayan yazılarda yapıyor,kanal seçmiyor.
  • Bende acer var ve asla öyle bir durum yok süper

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.